Trest smrti!!!

22. dubna 2008 v 19:07 | qlarinka |  Čína
V neděli večer jsem po svém oblíbeném Xfactoru nechala běžet Novu, neboť mě nalákala na reportáž o znakové řeči miminek. Střepiny podávaly jednu zajímavou reportáž za druhou a já si pomalu krátila dlouhou chvíli čekání, jestli už teda ta Anička vypadne a nebo ne. (A jestli s ní budou zpívat All X, kteří podle mého v neděli předvedli nejhorší číslo ze všech svých dosavadních vystoupení).

Ještě před Mr. GS, během kterého obvykle chodím venčit psa, se objevila reportáž o trestu smrti. Nebylo by na tom nic divného. V současné době ho používá přes 60 států světa a z daleko to nejsou jen rozvojové země, ale i třeba všude tolik opěvované USA.
Když slyším o některých vraždách, týráních a znásilněních, také mě napadá, že člověk, který to udělal by měl být v cuku letu zbaven života, abychom se napříště jeho krutému řádění vyhnuli. V té chvíli si však vzpomenu na tresty smrti, o kterých jsme se bavili ve škole, a musím souhlasit s Číňany - nejlepší je zavést trest smrti s odkladem. Když provedete něco opravdu ohavného a je vám přiřčen tento trest, máte např. 2 roky na to, abyste se ve vězení chovali slušně. Pokud tak učiníte, bude vám trest zmírněn na doživotí. Možná vám to přijde jedno, jestli zemřít, nebo nikdy nevyjít z cely, ale kde máte jistotu, že se nezmění režim, neudělí se hromadná amnestie, neobjeví se nové důkazy... a vy opět budete moct vyjít na světlo boží a konečně si užít vnoučat, o kterých jste ani nevěděli, že je máte.
O to víc mě pobavila část o vyjmenovávání počtu mrtvých v jednotlivých zemích. Čína je na tom vůbec nejhůř, neboť v loňském roce popravila 490 lidí, následují Irák, Irán a USA s počtem kolem 100... (čísla si přesně nepamatuji, ale zhruba to odpovídá a místo Iráku a Iránu tam byla možná jiná země, která ukamenovává za cizoložství, což považuji po shlédnutém video za obzvlášť drastické, neboť ty kameny byly tak malé, že smrt musela být nesmírně zdlouhavá, zlatá gilotina - šmik a je to, a to ji ve stejné reportáži označili za nejhorší vraždicí nástroj).
To, že Čína je nejlidnatější zemí na světě a tudíž má logicky víc lidí ve vězení, víc lidí s trestem smrti, víc lidí nemocných... - víc naprosto kohokoli - už v té reportáži samozřejmě nezmínili, takže z toho chudáci Asiati zase vyšli jako největší bestie na světě, ale už nikdo nepřepočítal, kolik by zemřelo lidí v USA, kdyby tam také žilo 1,3 mld obyvatel. Rázem dojdeme k číslu, které je téměř shodné s číslem zavražděných ze zákona v Číně. Z toho plyne, že soudní systém Číny odpovídá soudnímu systému USA a tedy, že bychom krom USA měli, alespoň v oblasti soudnictví, obdivovat Čínu (nebo odsuzovat) se stejnou intenzitou. A děláme to? Já myslím, že ne, neboť nám kult Číny nevnucují média, narozdíl od USA, o kterých slyšíme dnes a denně.
Samozřejmě vím, že v oblasti ekologie je na tom Čína hodně špatně a má ještě co dělat, aby alespoň trochu vyčistila ovzduší (na druhou stranu, až se k tomu dostane, budeme se sakra divit, až výrobkům MADE IN CHINA stoupnou ceny na mnohonásobek, ona totiž ekologie stojí těžký prachy). Dokážete si představit, že by tady někdo, kdo zabije medvěda nebo orla byl odsouzen k smrti? Když v Číně zabijete Číňata, můžete se z toho ještě vykroutit (myslím z trestu smrti, vězení vás patrně nemine), s trochou nadsázky se dá říct, že jich je tolik, že ani úřadům nevadí, že je najednou o jednoho méně. Když ale zabijete pandu, můžete si být jisti, že vás krutý trest smrti nemine. Panda je velmi vzácná a Číňané ji mají v posvátné úctě (stejně tak jako UNESCO, které ji má ve znaku).

U nás žádný podobný zákon neplatí, ale myslím, že právě tady bychom se od nejlidatějšího státu na světě měli co učit. Ono je lehké někoho odsoudit za bitky v Tibetu, když o tom v Evropě absolutně nic nevíme, stejně tak je lehké je označit "za největší zabijáky světa", ale možná by bylo fajn se nad některými problémy občas zamyslet. Třeba přijdete na to, že je to možná jinak, než nám naše cenzurou prolezlá média předkládají.
 


Komentáře

1 Chica de la Esperanza Chica de la Esperanza | E-mail | Web | 6. října 2009 v 21:35 | Reagovat

Moc krásný příspěvek, Qlarinko. A úplně s tebou souhlasím. Strašně často odsuzujeme věci rychle, ale už nad nimi dál nepřemýšlíme. A to bychon měli.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama