Konečně na zkoušce

9. května 2008 v 9:50 | qlarinka |  Příběhy ze života
Když už jsem se tady tak dlouho rozepisovala o přípravě na zápočet a zkoušku z dějin, tak aspoň v několik větách napíšu, jak to dopadlo.

V úterý jsem se konečně odvážila přijít na zkoušku. Jako vzorná studentka jsem šla těsně před zkouškou na poslední přednášku stejnojmenného předmětu. Probíralo se to, co v učebnici je dost zmatečně a hlavně s tím člověk nemá moc zkušenost ze střední. Rok 1989.
To mi vůbec přijde na celých Moderních dějinách Číny nejvtipnější - že o tom, co se dělo po 2. světové válce, vím "skoro všechno", co se dělo v Číně, ale skoro nic o tom, co se dělo u nás. Na základce se probrala 2. světová válka a pak jsme si řekli, že prezidentem je Václav Klaus, který stál roku 1989 u pádu komunismu. Těch 50 let mezitím nám nikdo nekomentoval.
Na gymplu jsme v primě skončili taky někde u 2. světové války (a nestihli ani toho Havla), aby se to se změnou učitele ve čtvrťáku opakovalo. Tam jsme dokonce možná ani tu válku nedobrali, protože paní profesorka nestíhala...
Vůbec nejvtipnější mi přijde, když někdo ze starší generace řekne: "Však to přece všichni znáte...". No, oni možná, ale vzhledem k tomu, že bývalý režim padl, když mi byly 3 a ségře půl roku, tak jsem v té době možná byla schopná říct, že chci pohádku a že Lucinka zas bečí (to asi mělo být křičí, ale řř jsem fakt v tý době nedávala a sama se představovala jako Klálka). To by mě zajímalo, jak dlouho budou ještě říkat však to znáte, protože ségra je ve své třídě nejstarší a 90% jejích spolužáků je ročník 90, takže u nich není ani teoretická šance, že by si mohli zázračně zachovat nějakou miminkovskou vzpomínku...
Ale zpátky k dějinám. Na konci hodiny mělo ještě několik (10) lidí psát poslední termín zápočtu ze zimního semestru a když se učitel zeptal, kdo chce jít na zkoušku, přihlásila jsem se jediná, tak že mám tedy ještě počkat. To mi tedy rozhodně nevadilo, portože se mi najednou zdálo, že nevím ani kdo byl Mao Zedong....
Šla jsem se tedy opalovat na nádvoří, kde se měla konat i zkouška (opravdu jsme zkoušeni na nádvoří, luxus co), kde se ke mně přidala ještě jedna třeťačka, kterou jsem ochotně pustila v pořadníku před sebe.
Kučera (učitel) tam chvíli pobíhal se skupinou mých spolužáků, než konečně našli místnost, kde by si mohli zápočet napsat. Pak už přišla řada na nás. Kučera přišel sednul si na lavičku na druhém konci nádvoří a začal si povídat se svým kolegou. Když si dost povykládali a kolega byl na odchodu, tak se ho ještě zeptal, na dvě čísla do 20. Kolega řekl 13 a 6. Evidentě si zapomněl čísílka k tahání i seznam otázek. Přenechala jsem tedy spolužačku - teťačku jejímu zkouškovému osudu a jala se všechny kolemjducí učit 2 čísla - 18 a 20. To byly otázky, které jsem chtěla já. Ze zimního semestru Xi´anský incident a z letního vztahy Českých zemí a Číny.
Kučera dozkoušel třeťačku a vydal se za mnou. Jaký to luxus, ani jsem si nemusela přesedávat do stínu. Stála vedle mě jedna holčina, co taky jede na rok do Číny, tak jsme se bavily o problémech se stípkem, když v tom se jí Kučera zeptal na dvě čísla.
Větší štěstí jsem mít nemohla. Otázky 18 a 20, takže paráda, jednička, spokojenost...
Pak jsme se ještě stihli pobavit o bakalářce, protože právě Kučera mi dělá konzultanta a o problémech se stípkem a mohla jsem jít slavit. Teda spíš se učit na zápočet z účta, který byl dost strašný, takže asi tak...
Ale hlavně že mám ty dějiny. (z neznámého důvodu mám ve STAGu zapsanou dvojku, tak se na to budu muset zajít zeptat, ale to by měli přepsat...)
 


Komentáře

1 teclá teclá | Web | 11. května 2008 v 19:14 | Reagovat

Vy jste si na základce říkali, že prezidentem je Václav Klaus? To asi nebyla moc dobrá základka:-)

2 Schumi Schumi | E-mail | Web | 12. května 2008 v 15:23 | Reagovat

Ano,souhalsím s Petrou, co to je za základku? Jinak souhlasím s nedostatečnou výukou poválečných dějin na školách, i když mě to zas tak nemrzí, poněvadž mám názor, že historie je něco už vzdáleného, tudíž lidé z toho období už nežijí. Takže za 50 let se na sklonku svého života dobereme k Husákovi atd.

3 qlarinka qlarinka | 12. května 2008 v 20:33 | Reagovat

To bylo prece schvalne, ja chtela zjistit, jestli to nekdo cte;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama