Odběr v Praze

17. července 2008 v 16:37 | qlarinka |  Čína
.V následujících řádcích si můžete přečíst dopis adresovaný mým spolužákům, které se stejně jako já chystají přesně za 6 týdnů vznést se do oblak vzhůru za novými asijskými dobrodružstvími. Dopis vypráví o mé včerejší cestě do Prahy kvůli odběru krve. Jinak důležitá informace, volali mi z Prahy, kdo byl přijat na kterou školu, a jedu tam, kam jsem chtěla. Do města Hangzhou v provincii Zhejiang. moc vám to asi neřekne, ale základní informace je, že strávím 10 měsíců na mořském pobřeží v relativně malém městě (na čínské poměry), neboť v něm bydlí jen 6,5 miliónu obyvatel. Už se těším.

Ahojky,
na včerejšek jsem měla naplánovaný výlet do Prahy, tak když předevčírem volala ta Vobořilová, rozhodla jsem se toho výletu využít a rovnou navštívit odběr krve. Je nutné udělat testy na HIV a na Syfilis (pořád pletu íčka, možná se to píše jinak). Ty vám udělají kdoví kde, ale ne všude jsou k tomu schopní udělat taky certifikát v angličtině - jako že potvrzení, které nám uznají i v Číně.
Ve Šrobárově ulici, což je kousek od Flóry, sídlí Státní zdravotnický ústav. Na vrátnici se zeptáte a pánové jsou moc milí, takže vás určitě nenechají na holičkách. AIDS na budově 3 a syfilis na budově 6 - já došla na budovu 6, kam jsem byla objednaná (zavolala jsem den předem, co potřebuji, a že mám cestu zrovna do Prahy a ihned mě objednali), tel. čísla jsou v tom dopise z MŠMT. Došla jsem do budovy 6, kde jsem byla hned vybavena doprovodem a vrátila jsem se na budovu 3. Tam na mě kromě doktorky (mladá, moc sympatická a milá), čekala ještě Irča. Druhačka z Karlovky, která tam přišla ze stejných důvodů jako já. Paní doktorka nám každé nabrala velkou zkumavku krve (a já si samozřejmě špatně podržela píchanec po vyndání jehly, takže teď mám modřinu jak...). Zbývalo ještě vyplnit formuláře s našimi jmény a adresami a pro anglické potvrzení bude nutné i číslo pasu, takže si ho nezapomeňte vzít s sebou. Pak už jsme byly propuštěny s tím, že výsledky budou druhý den, ale je možné si je vyzvednout i kdykoli později. Neplatily jsme ani korunu, ale nevíme, jestli to nebudeme muset doplatit, až si půjdeme pro ty certifikáty.
S Irčou jsme si měly celkem o čem povídat, protože nás obě zajímalo, jak řešíme plánovanou cestu a tak podobně. Vyrazily jsme pěšky k Flóře a tam si pak ještě zašly na kafe. Z Karlovky jedou do Číny úplně všichni z ročníku (teda 2 lidi na Taiwan a 12 do Číny). Proto jich je tam taky psáno tolik. Jedou ale jen na půl roku, takže půl roku se vlastně v Praze ani nebude učit. Polovina jich vyráží už 10.8., protože chtějí ještě trochu cestovat a rozmluvit se. Pobyt v Číně určitě nebude až od 1.9., protože toho dne, už bysme všichni měli být ve školách kvůli zahájení nebo čemusi prostě.
Pojištění Irča ještě taky nemá zajištěné, ale vzhledem k tomu, že řeší jen půlrok, tak se to od našeho dost liší. Pro mě zatím vede Generali kvůli ceně, určitě je třeba se připojistit, protože ty základní výlohy asi pokrytou jen málo co, ale netuším, jak moc dobrý pojištění by to mělo být.
Jinak jsme měli celkem štěstí, když nás rozdělovali do škol, protože akorát Gabka má školu, kterou vůbec neměla v seznamu (aspoň myslím). Tím my myslím Olomoučáky, protože z Karlovky je skoro každý jinde, než kde být chtěl. Jedna holčina od nich měla 3x Peking, ale jede s Gabkou do Wuhanu, další 2 měli Peking až jako 3. školu, ale oba tam jedou. Irča měla ještě s jednou kámoškou Hangzhou, ale jede tam jen ta její kámoška (a krom ní já) a Irču poslali do Ningpo. To bude asi 2 hoďky od nás, tak už jsme naplánovaly výlety.
Máme výhodu v tom, že můžeme přerušit studium, protože Pražákům to zakázali a v ideálním případě by se měli v únoru vrátit z Číny a v květnu nebo červnu dělat státnice, což je celkem hrrr, si myslím, ale zas to nemají dvouobory a když budou v Číně všichni, je celkem šance, že jim pak škola vyjde vstříc.
Jinak ty potvrzení o AIDS a syfilis bychom měli přinést s sebou (možná ještě něco dalšího, ale to nevím), až si půjdeme vyřizovat víza, takže by to chtělo nějak naplánovat, abyste jeden den šli na testy (pokud tedy půjdete v Praze) a mohli tam někde přespat a druhý den šli rovnou na to vízum. Já bych měla zas jet do Prahy 14.8., tak pokud by někdo potřeboval, může přespat u nás. Podmínky tedy stísněné a Praha to není, ale z HK jste tam tak za 2 hodiny, což je oproti Ostravě asi vážně o kus blíž.
......
 


Komentáře

1 Maminka Maminka | E-mail | 29. srpna 2008 v 9:07 | Reagovat

Ahoj  Klárko, toto není  přímo  komentář k článku. Poslední týdny a dny byly napěchované zážitky a vychutnávání se navzájem. Dnes 3 hodiny po půlnoci  mi pípl mobil a na něm echo : Přístala jsem v Šanghaji a jdu  hledat zavazadla...Vylétla jsi z hnízda jako racek Livingston, přeju Ti vše dobré a krásné...těším se už teď na Tvá nekonečná vyprávění a zážitky...naoplátku Tě zahrnu  našimi prožitky v Čechách...první den na půdě Číny a kampusu bude jedinečným, tak  si jej užij. Od pracovního  stolu Maminka, Lucie a pejsem Lasík

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama