6. den (St) - Internet, milé překvapení

3. září 2008 v 16:39 | qlarinka |  Čína
Dneska byla krušná noc. Venku se nejdřív asi srazila auta, nebo něco podobného, protože nejdřív rána jako hrom a pak takové to houkání, jako když se někdo snaží ukrást bavoráka. To houkání se opakovalo ještě několikrát za noc, ale majitel auta snad nebyl schopný k tomu autíčku dojít a utišit ho, protože vždycky vyřvávalo celou písničku několik minut dokola. Pak zas venku létala letadla a ještě kdoví co se tam dělo. V pokoji bylo hrozné horko a nevěděla jsem, jestli můžu zapnout klimatizaci, abych Anni nevzbudila, protože když je nastydlá, měla by hodně spát. A navíc se místní komáři rozhodli, že německého masíčka už mají dost, tak vyrazili na český. Pěkně to štípe, to vás můžu ubezpečit.

Ráno jsem si však vylepšila náladu, protože jsem jednoho uviděla na stěně, tak jsem mu zatleskala smuteční pochod. Jen škoda, že mám teď krvavou zeď, ale třeba si z toho ostatní komáři vezmou ponaučení.
Ráno jsem si ani pořádně nestihla vyčistit zuby a už za námi byly Litevky, že máme jít dolů za paní Fang kvůli netu. Jóóóóó, konečně vlastní připojení. Dole jsme každá dostala papírek s IP adresou a nějakými instrukcemi - pro změnu v čínštině. Paní Fang se nakonec rozhodla, že bude rychlejší, když nám to půjde nahoru ukázat, než aby nám to všechno v čínštině zdlouhavě vysvětlovala. Stejně by pak musela jít s námi. To ale ještě netušila, že Litevka mají Visty v angličtině a já a Anni máme sice XP, ale ve svých rodných jazycích. Chudera se nám Číňanka trošku zapotila. Nakonec se jí podařilo zpustit jeden litevský počítač. Litevky se vydaly koupit kabely, aby jim počítače šly u nich v pokoji. My jsme kabely "ukradly" na chodbě, protože holky, co bydlely loni ve vedlejším pokoji je tam nechaly a uklízečka je "vyklidila". Neušetřily jsme sice moc, ale i tak...
Pak se pokoušela připojit k internetu Anni, ale pořád to nešlo. Já jsem ráda, že umím napsat na blog, poslat email a kreslit si v malování, ale tam končí veškeré mé sympatie k počítačům. Dál už jsou jen antipatie. Obzvlášť, když se vám někdo snaží vysvětlit, jak se máte připojit, v čínštině. Nakonec jsme se domluvily s Číňankou, že kolem 2. hodiny odpolední by měl přijít nějaký specialista a dát to do pořádku. Z Anni se vyklubal internetový génius. Do oběda zjistila, že moje IP adresa u ní v počítači funguje, ale její ne, takže jí asi dali špatné heslo. Taky mi zprovoznila internetové stránky, ale nešel mi program, který se jmenuje VPN client, to by mělo být něco, co vám umožní používat i ICQ a Skype (volání přes internet zdarma). Tyhle programy mi proto taky pořád nešly.
Pak jí na chvíli odlákaly Litevky, že se jim podařilo zprovoznit to, co mně - tedy stránky bez programů. Nějakým zázrakem to unich dokázala zprovoznit, ale u mě to pořád nešlo. Pak jsme se tedy rozhodly jít na jídlo, abychom ve 2 zas byly na pokojích kvůli opraváři. Dneska jsem si teda zatím asi vybrala nejhůř ze všech jídel. V anglickém menu stálo Bamboo + ???, asi neuměli přeložit ten zbytek do angličtiy. Předtím jsem se teda snažila vybrat si něco, co v názvu nemělo otazníky, ale nic z toho zrovna dneska nevařili. Tak jsem si nakonec dala ten otazníkový bambus. Přinesli mi pár kousků bambusu a k tomu spoustu osmahlé okurky nakrájené na kousky. Kdo nezkusil nepochopí. Je to přesně ten typ vodnatého jídla, které nemá žádnou chuť, ale musíte ho sníst hodně, abyste se cítili aspoň trochu plní. Poprvé jsem snědla celou porci, ale vážně nemůžu říct, že by to byla nějaká pochoutka.
Pak jsme se vrátily na pokoje. Anni je opravdu počítačový génius, protože se rozhodla přeinstalovat toho mého VPN clienta a pak už se mi rozběhl internet úplně bez problémů. Jen jsme zjistily, že máme 2 díry na připojení ve zdi, ale jedna z nich (samozřejmě ta na mé půlce pokoje) nefunguje.
Chvíli po druhé hodině pak za námi na kolej přišla paní Fang s opravářem. Zjistili, že Anni dali opravdu špatné heslo a pak řekl, že ta díra ve zdi normálně funguje, že ten kabel akorát musím pořádně strčit do zdi. No, ne že bych to nezkoušela. Holt to občas budu muset párkrát restartovat než se to rozběhne (tahle teorie se mi odpoledne potvrdila).
Pak na mě čekalo milé překvapení. Na mailu jsem našla zprávu, odeslanou se serveru, kam jsem včera dala fotky, že mi píše jakýsi Šimon. Tak na to kliknu a prý že bydlí na mezinárodní koleje (tam kde Němci Thomas a Jann) a ještě je tam další Čech a pak že zná toho Čecha, kterého už asi někdo musel zabít, protože jsem ho pořád nemohla najít na budově 31. Tak ho nezabili, protože se znají:-))) Pak mi napsal, že odpoledne jdou zařizovat bankovní účty a jestli se nechci přidat. Byla jsem celkem otrávená tím opravářem, protože u nás byl celkem dlouho a pořád mlel jen v čínštině, tak jsem to radši odložila na zítřek.
Celkem mě to pobavilo, protože na těch jeho kolejích mi řekli, že Češi nejsou a nebudou. A on se tam prý taky ptal a řekli mu, že se zrovna ptala nějaká Češka, ale že mu nemůžou dát kontakt, tak fakt nechápu. Jo, vlastně mu ještě řekli, že tam jeden Čech je, a dali mu číslo jeho vlastního pokoje.
No, hlavně že jsme se našli. Ne, že by mi tady tolik chyběla čeština (tedy když už teď mám net a znám tolik lidí, hodila by se byla bývala spíš hned po příjezdu, ale to už mám za sebou), ono trénovat angličtinu taky není od věci, ale člověk se přeci jen cítí lépe, když najde nějaké krajany. Kdyby mi mělo být blbě jako loni Evče (viz aihua.blog.cz, nějaký text z loňského podzimu, skončila na pár dní na kapačkách), tak bych to radši řešila s nějakými Čechy. Sice mám za sebou lekci U doktora, ale přeci jen nevím, k čemu mi budou věty jako: Pane doktore, mám teplotu, na které mám jít oddělení, na chirurgii??? Pane doktore, bolí mě v krku, mám rýmu a teplotu. Dáme vám během 3 dnů každý den 1 injekci a budete jíst tyto léky a bude vám lépe.... Musíte uznat, že pro případ průjmu nebo zácpy, přičemž obojí číhá v Číně na každém rohu, mi moc nepomůžou. Ale teď jsem v pohodě, tak to tady zaklepu, ještě že máme skutečně dřevěný stůl :-)))
Ještě jsem zapomněla napsat, že se tady kvůli tomu internetu stavil i Jann, ale přišel až poté, co už tu byl opravář, tak mi pak jen něco našteloval v počítači, jako že to je dobrý mít, i když vlastně nevím, k čemu to bylo dobré (pro znalce něco s proxy), a zase že půjde zpátky. Tak jsem vyrazila s ním a v kampusu si koupila nový headset - sluchátka s mikrofonem, takže mi teď můžete hodně volat na skype, abych to využila (pokud nemáte můj nick, tak napište nějaký kontakt do komentářů a domluvíme se a zavoláme si).
Pak jsem ještě šla do supermarketu. Tomu já prostě neodolám, taková spousta věcí, o kterých vůbec nevíte, k čemu by vlastně měly sloužit. Koupila jsem si izolepu s obrázkama, pak barevné špendlíky, protože si chci nechat vyvolat nějaké fotky a zkrášlit si zeď a ta už je rozpíchaná od předtím. Potom jsem si koupila něco ve stylu čínských vakuovaných koblih plněných mlékem (z kterého se pak vyklubal normální bílý sladký krém), tahací papírové kapesníčky a 2 druhy čaje. Jeden zelený - podlouhlé lístečky stočené do ruliček, a pak takové velké balení, ve kterém byla spousta malých balení - kytičky, lístečky, krystalky (z toho se pak vyklubal cukr) a tak. Zkouším zrovna teď ten druhý a je celkem dobrý, i když slazené čaje moc nemusím, ale kdo to mohl tušit (myslela jsem, že je to sůl a nedokázala jsem si představit slaný čaj).
Pak jsem se vrátila na kolej, kde jsem se celkem dobře zabavila s počítačem a internetem. K večeři jsem měla hnědou omáčku se spoustou věcí uvnitř (zelenina, maso, fazolky...), bylo to celkem dobré, takové typicky na místní způsob, a jestli si to dobře pamatuju, tak to měla být omáčka s ústřicemi, ale tím si nejsem úplně jistá. Pak jsme šli koupit ještě pár věcí do čínského obchodu, koupila jsem si plastovou krabičku na ten zelený čaj, aby mi nezvlhl, až ho otevřu, pak kukuřicový džus, který je tady na každém kroku, tak to chci zkusit, a pak ještě takové malé evidentně sladké bulky nadepsané Ranní chleba. Anni si koupila spoustu věcí včetně jogurtů a udělala nějaké fotky, tak kdybyste se chtěli podívat, tak http://picasaweb.google.de/kruemellein.
Dneska se celkem nic nedělo, tak to asi ani není moc vtipné... Kvůli tomu opraváři jsme musely odložit náš výlet na policejní stanici na zítřek, musíme se tam totiž zaregistrovat k trvalému pobytu, když tu zůstáváme 10 měsíců, takže zítra to asi bude větší vzrůšo, tak mi držte palce, aby si mě tu nechali a neposlali mě zítra zpátky. Papááá
 


Komentáře

1 Pražák Pražák | Web | 3. září 2008 v 16:42 | Reagovat

Máš moc hezký blog a moc fajn články.

Taky bloguju a píšu si takový jakoby deník. Budu rád, když se občas přijdeš podívat a něco tam třebas napíšeš. ;)

http://prazak.blog.cz

2 teclá teclá | Web | 3. září 2008 v 17:36 | Reagovat

Jestli to bude pořád takhle dlouhý, tak to přestanu číst, já tě varuju:-) Jinak můžu najít sluchátka a mikrofon, ty mi můžeš někam poslat svoji přezdívku na skypu a můžem si někdy zavolat. Do Ameriky už jsem volala, do Číny ještě ne;-)

3 Maminka Maminka | E-mail | 3. září 2008 v 18:43 | Reagovat

...teclá, tak jí to přej, za pár dní začne znakovat, navštěvovat salzu a kdoví co ještě..pak budeme škemrat o zprávičku...je vidět, že si se Klárko kytičko uchytila...a pokud budeš v psaní takhle pokračovat, tak najdeme vydavatele a pod názvem " Klárčin průvodce Čínou " ...jistě se najde spousta těch, které pobavíš a nebo podpoříš v cestování, k odvaze vyrazit do světa...sluchátka máš nachystaná, tak brzy na slyšenou

4 Danka Danka | 3. září 2008 v 21:55 | Reagovat

ja uyz sa tesiiiim do Ciny...vdaka tebe..mam rada tvoj blog...necem negativne blogy:) potom nikam nepjdem:)

si super, ze si sa tak rychlo ako tak aklimatizovala...

mooooc drzim palceky:)

5 Michael Schumacher Michael Schumacher | 5. září 2008 v 13:48 | Reagovat

Tak jsem se konečně dostal na konec tvé prozatimní existence v Číně, ne že by to bylo tak super, ale 2 hodiny čtení tvé čínské anabáze, mě vyčerpaly. Musím ti pogratulovat k tvé aklimatizaci a relativní nezávislosti a chuti po přežití. Je vidět, že něco vydržíš. No přeju pohodu do dalších dní a další zážitky. Jo a napiš něco o tý vlně, až se ti dostane do pokoje:). Opatruj se:)

6 JefferyGaf JefferyGaf | E-mail | Web | 2. října 2017 v 1:20 | Reagovat

Stress can have an unbelievable impact on health. It can come from a variety of sources and have a diversity of manifestations. The tips that are outlined below will aid in the identification of the factors that cause stress and in the steps that we can take to reduce its impacts or eliminate them entirely.

<a href=https://www.acheterviagrafr24.com/sildenafil-pour-femme-zara/>sildenafil pour femme zara</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama