Příbeh o ptáčkovi a o kryse

5. září 2008 v 18:13 | qlarinka |  Čína
Jako takový malý bonus za zpožděné psaní jsem si pro vás připravila příběh o nových obyvatelích našich kolejí.

Jedním z obyvatel v naší kuchyně byl ptáček. To si takhle Anni jde do kuchyně a paní uklízečka (Číňanka) jí ukazuje, jakého pekného maličkého ptáčka chytila a tak. Tak se Anni radši rychle vrátí, aby se na to nemusela koukat. Za hodinu jde do ledničky zpátky a pak povídá, že ptáček tam je na zemi přikrytý plastovou miskou s dírkama jako v kleci a zeshora to má něčím zatížené, aby nemohl uletět. Tak jsem to šla prozkoumat. Bylo to skutečně tak a kolem měl nasypanou trochu rýže, aby mohl zobat. Večer už tam ptáček nebyl.
Další den jsme se snažili vyzkoumat, co se s ptáčkem stalo. Prozradila nám to dívka z Tádžikistánu, která umí dobře čínsky a ptala se na to přímo ulkízečky. Ta odpověděla, že si ptáčka vzala domů a snědla k večeři... Bohužel jsem včera Anni rozumněla, že uklízečka ptáčkovi zkrátila křidélka, tak jsem ho nepouštěla, ale jestli se to bude opakovat, tak ho příště pustím, protože prý mu nezkrátila křidélka, jen ho předváděla Anni. Tohle nechápu, jak můžou zabíjet v Hangzhou ptáčky, když je tu kvůli smogu už teď tak málo zvířat, njn, je to prostě Čína. Jiný kraj, jiný mrav....
Včera za námi opět přišla dívka z Tádžikistánu, tentokrát s tím, že viděla v kuchyni krysu. Měly jsme z toho velikou radost, protože letos je rok krysy a proto je nesmí nikdo zabíjet a všichni je musíme moc a moc hýčkat. Přemýšlíme o tom, že jí pořídíme krmítko a nějaké prolézačky nebo tak něco, aby se nenudila.
Vyprávěly jsme pak o tom Joshovi z Austrálie, tak jsem mu navrhla, aby si dolů o patro níž taky pořídili krysu do kuchyně, že by se pak ta naše a ta jejich mohly kamarádit. A kdyby to náhodou byli chlapeček a holčička, tak by se třeba do sebe zamilovali a nakonec by tady žila celá jejich rodina. Josh z toho měl taky velkou radost a řekl, že o tom bude přemýšlet, tak se ho zítra musím zeptat, jak se rozhodl.
 


Komentáře

1 Maminka Maminka | E-mail | 5. září 2008 v 20:57 | Reagovat

Neviděla bych to tak zlé, vzpomeň...sojka neuletí...dáme si holoubata...plnění skřivánci...další mne už nenapadá.

Na druhou stranu jsem dnes šla po městě a na topolech u Koruny se "rojili" špačkové, cvrlikali tak, že přezpívali hluk aut a těch nebylo málo...špačkové na talíři??...brr!!.. a pak, kdo by nás učil slušnému chování a stolování, že ?? Pane Špaček.

Krysa ?? To pro Tebe není nic nového, pečovat o ni zvládáš, jen pozor umí se množit pěkně rychle a nejsou jako myši, které ctí určitý počet jedinců na 1m2. Krysy nedodržují, žádné nařízení jednoho dítěte Čína neČína...

2 Danka Danka | 7. září 2008 v 14:27 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama