61. den (Út) - Pauzovací den, zvedačka

29. října 2008 v 6:23 | qlarinka |  Čína
Mám trochu obavy, že moje články/ dopisy/ příspěvky do blogu, nebo jak tomu chcete říkat, se pomalu začnou stávat stereotypními. On je totiž život studenta ve velké míře určen jeho rozvrhem a také koníčky - kroužky, které se zpravidla pořád opakují a vyjma několika okamžiků je potom každé pondělí stejné jako pondělí předchozí a stejně tak se navzájem podobají úterky, středy...


Je těžké najít během dne těch pár okamžiků, které stojí za to popsat a zveřejnit. Občas si člověk musí pomoct sám tím, že se někam vypraví nebo udělá něco netradičního. Jindy mu zase náhodou pomůže okolí, jako třeba včera mně...

Na poslechu jsem se kromě toho, že učitelka je stejně jako já ročník 1986 (ale vypadá starší) vůbec nic nového nedozvěděla. Na konverzaci jsem se vydala s tím, že se zas nedostanu ke slovu, ale opak byl pravdou. Ne, že by jsem mlela celou hodinu jen já, to zas ne, ale učitelka pro nás připravila hodinu zpěvu, takže jsme od začátku do konce hodiny stihli udělat 3 písničky. Teda 2 jsme se naučili a 3. je stejná, jako jsem měla zpívat na soutěži (viz videoklip pár dní zpátky), tu jsme si jenom poslechli.

Bohužel to byl včera první den od začátku školního roku, kdy jsem si s sebou nevzala foťák. A samozřejmě jsem litovala. Učitelka vždycky vybrala skupinku a ta musela písničku zazpívat před tabulí s hudebním doprovodem (učitelka měla vždycky nahrávku nejdřív se zpěvem a pak jen instrumentálku - tedy jen nástroje bez zpívání). Fakt by stálo za to to vyfotit, ale bohužel... Aspoň mám pěkné vzpomínky. Učili jsme se písničky Myš miluje rýži a Sněhurka. Fakt sranda to byla, bohužel oboje hrozně hluboko, takže jsem chvílema přeskakovala oktávy a znělo to, jak když opravdu, ale opravdu vůbec neumím zpívat...

Po škole začalo to pauzování. Měla jsem 3 hodiny volno, než začalo taj. Stihla jsem si trochu odpočinout, ale na žádný učení nezbyl čas. Taj bylo pěkně těžký, protože ve čtvrtek dělali nějaké nové pohyby, které jsem absolutně nedávala, a učitelka k tomu ještě přidala nové. Když se mi to konečně podařilo zvládnout, zapomněla jsem všechno z minule, takže vtipný...

Po taj následovaly další 3 hodiny ničeho a všeho - na kolej, najíst, úkoly, škola, jééé, to je hodin, čaj, boty, jdem, jééé, ještě záchod, tak teď jdem...

Na další trénink tancování jsme dorazili v omezeném množství 5 holek ze 6 a 2 kluci z 5. Můj černoch ale přišel, i když jsem byla varovaná, že je nespolehlivý, tak doufám, že bude chodit i nadále, je to sranda;)

Pokračovali jsme v dalších krocích, i když v tom máme občas spíš guláš, protože učitelka to pokaždé předvádí jinak, ale máme ještě skoro 2 měsíce, tak se to snad zlepší. Nejvtipnější část byla, když učitelka chtěla po klukách, aby udělali jakoby klik, teda byli na rukách a nohách, ale nedělali nahoru dolů, a takhle v tom kliku skočili dvakrát doleva a dvakrát doprava a pak ještě jednou. Vůbec jim to nešlo, plácali se tam jak ryby na suchu. Po tréninku jsme to zkoušely s holkama a úplně v pohodě, já i Anni bez problémů a myslím, že to zkoušel ještě někdo. Taky nám za to zatleskali a učitelka dokonce začala přemýšlet, že bysme to dělaly mi holky a kluci tam jen tak stáli místo nás;)

Přípravy na vystoupení se opravdu rozbíhají v plném proudu a my se cítíme jako celebrity. Učitelka si vzala naše míry a velikost obuvi, abychom mohly vyfasovat kroje. Taky jsme dostali zadarmo vodu, abychom tam nepadli žízní.

To všechno se ale nevyrovná nejlepší figuře, kterou máme v choreografii. Je to totiž strašně vtipná přehazovačka. Budeme jí dělat asi jen 3 nebo 4 páry, holt některý holky jsou výrazně větší než jejich partneři. Já mám silnýho černocha, takže pohoda. Spočívá to v tom, že se hodně odrazím a on mě přehodí přes rameno a udělá otočku. Černoch se překonává a dělá otočky dvě, takže já lítám vzduchem a hrozně si to užívám;)

To by o tanečním tréninku pro dnešek stačilo. Když jsem v 9 skončili, vůbec se mi nechtělo spěchat za úkolama, ale neměla jsem jinou možnost. Nakonec jsem musela odložit gramatiku slovíček z 3. lekce, protože už bylo hodně pozdě, takže zítra budu muset opakovat lekce 2. Nedá se nic dělat... Pořád lepší dělat 2 lekce za den, než netancovat a nebo se jinak nehýbat. Vážně mi to chybělo :-))PS: Zapomněla jsem poznamenat důležitou věc. Cestou ze školy, jsem se konečně dokopala do banky, zařídila si účet a vyměnila si stípko do půlky ledna. Prostě teď nebudu koukat na kurz, abych se z toho nehroutila a další peníze vyměním v lednu. Zbytečný se nervovat kvůli něčemu, co nezměním a měnit všechny peníze teď se mi taky nechce...

Pps: Zřídila jsem si k účtu i internetové bankovnictví, které je tu oproti Čechám fakt vymakané. Nejen, že jsem si mohla sama zvolit heslo, ale navíc jsem dostala takový čip, na kterém se každou minutu mění číslo, které je jako pomocné heslo. Pokud nezadám toto číslo, není možné udělat žádné pohyby na účtu. Dobrý co;)
 


Komentáře

1 Maminka Maminka | E-mail | 29. října 2008 v 9:33 | Reagovat

Klárko, krásně jsi začala článek slovy myšlenkami o monotóním životě studenta...Tvůj článek však vypovídá o  úplně něčem jiném...život s Tebou nevláčí sem a tam, staráš se o  sebe , o svoji  pohodu v duši i pohodu těla, ať je to jídlo nebo sport, je úžasné číst Tvé texty a cítit  jaký nádherný  člověk jsi a kam kráčíš.

Jen si užívej černocha, on si určitě užívá  s Tebou, proto taky chodí  včas a co si pamatuju, tak jsi kosmopolita, světoobčan bez předsudků, každý Tvůj zážitek tě obohacuje.

Co se týče kliků ...nechme mužům, co jim náleží,jejich místo, pak nám oni mohou ponechat  to naše, není třeba je zastupovat, svět je záměrně složený  s mužů a žen...co bych to rozváděla, žiješ v Číně kde energie jin a jang jsou podstatnou každodenního života. Vzájemné pochopení a chvála dokáží víc než dokazování  si, kdo je silnější, lepší, chytřejší,....Děkuju za Tvoje krásné psaní, které mne těší.

2 Havlis Havlis | 29. října 2008 v 19:28 | Reagovat

Ahoj Klárko,

vtipný začátek o nudných článcích. Na konci se vždy krásně bavím co všechno nevšedního tě potkává.

Skvělý posun v životě gratuluji   prosím piš dál    

Míra

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama