87. den (Ne) - HSK

25. listopadu 2008 v 7:07 | qlarinka |  Čína
Tak je konečně tady ten slavný den, kde změřím síly s milióny lidí na celém světě. Klání v čínštině je tu, tralala, to je ale radost;))


Ale jo, brala jsem ti celkem s humorem. Mimojiné i díky tomu, že jsem se předem nadopovala Rescue kapičkama, po kterých nehrozí deprese;)Asi je začnu užívám preventivně :-))

Začalo to skutečně výborně. Na chodbě jsem potkala Mei Hong opřenou o stěnu a jen tak tak jsem ji zachytila, když začala omdlívat. Madeleine a Daisy mi pomohly dostat ji zpět do pokoje. Chvíli si lehla a za chvíli jí bylo dobře. I na HSK vyrazila. Odpoledne už pak vypadala docela normálně, ale nikdo netušíme, co jí vlastně bylo. Jediné co víme je, že si vůbec nepamatuje, kdo jí odváděl do pokoje, neslyšela, neviděla, jen se jí zatmělo před očima... No, hlavně že už je v pořádku!!!

S Noémi jsme jen s malým (10 min) zpožděním oproti plánu vyrazily na taxík, protože jsem po ránu odmítla riskovat autobusové stresy předešlého dne. Kupodivu jsme tam za chvíli byly, ale i tak jsem si stihla poslechnout historku o tom, jak Švýcarka celou noc prozvracela, protože to večer trochu přehnala s pitím. To jsem opravdu potřebovala po ránu slyšet...

Ověřování identity u zkoušky bylo snad horší, než když vás prověřuje policie - museli jsme ukázat pas a pozvánku, stolky byly označeny čísly uchazečů, abychom náhodou nechtěli podvádět opisováním od kamarádů... Před, během a po písemce nás ještě jednou překotrolovali, fakt sranda;))

Poslech celkem ještě šel, sice se i tam objevili témata, o kterých jsem neměla tušení, že bych je zaslechla na nahrávce, ale dobrý. Jedna nahrávka dokonce byla stejná, jako jsem měla ve zkušebním testu. Akorát otázky byly jiné. A stejně mi to bylo houby platné, protože jsem si kromě toho, že slečna vyjmenovávala spoustu provincií nic nepamatovala. Ale aspoň to vím pro příště;))

Gramatika přišla co by dup a začalo přituhovat. Až u takovýchto testů si člověk uvědomí, jak málo znaků umí. Ve třídě byla strašná zima, kdo by topil, že;)) Takže když došlo na čtení, musela jsem už příšerně na záchod. Chladno na mě působí ještě víc než tekoucí voda. Proto třetí část testu byla dělána výhradně metodou pěkných znaků - kroužkovala jsem odpovědi s nejhezčími znaky. Pokud se mi otázka nelíbila, tak ty s nejošklivějšími :-)

Nakonec jsem pochopila, že se stačí přihlásit a až na mě přijde řada, tak že mě učitelka doprovodí na záchod. Mohlo se chodit totiž jen po jednom a ještě s doprovodem, abychom si náhodou neradili. No, to by mi taky bylo prd platný :-))

Záchody byly opravdu luxusní, koryto oddělené příčkou, příčka i dveře ve výši pasu a co víc, dveře na chodbu měly obrovské okýnko, takže každý, kdo tamtudy procházel, se mohl podívat, kdo je zrovna v "kabince", nebo spíš v chlívku, protože ten to připomínalo mnohem víc. Musela jsem ale tak moc, že mi to v tu chvíli bylo jedno. Kde jsou ty školkové časy, kdy jsem se nedokázala vyčůrat s ostatníma dětma :-))

K testu jsem se vrátila jak znovuzrozená a dokud jsem si nepřečetla další otázku, bylo mi úžasně dobře :-) Poslední část testu jsem zvládla rychleji, než bylo třeba. Hlavně proto, že jsem opravdu, ale opravdu netušila, co je správná odpověď a na rozdíl od čtení jsem se tedy ani moc nesnažila články přelouskávat. Prostě jsem to vzala od oka. Na poslední stránce se nekroužkovalo abcd, ale musela jsem chybějící znaky doplnit sama. Dobrovolně se přiznávám, že jeden znak jsem opsala od sousedky Korejky a jsem si skoro 100% jistá, že ho měla dobře. Naštěstí mě 1 znak nezachrání, takže se necítím příliš vinná ;)

Po testu jsem si koupila slanou palačinku. Prodavačka mě chtěla okrást a místo 2,5Y, o které si říkala Číňanům, si mně řekla o 5, ale nedala jsem se!! Svačinka byla celkem dobrá.

Na kolejích jsme pak všechny zůčastněné porovnaly dojmy a vyrazily společně do menzy na jídlo.

Odpoledne jsem odmítla dělat úkoly či cokoli jiného chvályhodného, takže jsem si četla knížku a blogy. Flákala se, válela se, poslouchala muziku, psala a volala si s domovem a tak všelijak jinak si užívala. Ať žijí pozkoušková odpoledne;)))
 


Komentáře

1 verna čtenarka :) verna čtenarka :) | 25. listopadu 2008 v 10:15 | Reagovat

Tak ty kapicky si asi budu taky muset poridit, v tomhle obdobi, co se se mnou tahne bych je urcite uzila :). Dekuju za tip.

2 Jojo...na ty cinsky zachody si musis zvyknout, vice jak polovina cinskych starsich skol ma takovehle vybaneni...pak to nebude tak hrozne... Jojo...na ty cinsky zachody si musis zvyknout, vice jak polovina cinskych starsich skol ma takovehle vybaneni...pak to nebude tak hrozne... | E-mail | 27. listopadu 2008 v 8:27 | Reagovat

Jojo...Klarko...na ty cinsky zachody si musis zvyknout, pak to nebude tak hrozne...to viz, vice jak polovina starsich cinskych skol ma takovehle vybaneni...

3 Jennifer Jennifer | E-mail | 27. listopadu 2008 v 8:29 | Reagovat

Jojo...Klarko...na ty cinsky zachody si musis zvyknout, pak to nebude tak hrozne...to viz, vice jak polovina starsich cinskych skol ma takovehle vybaneni...

4 qlarinka qlarinka | 27. listopadu 2008 v 11:12 | Reagovat

vsak jo, kdyz uz jsem se vydala tak daleko, tak at je to poradny dobrodruzstvi;)) ale obcas se fakt musim trochu premahat :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama