92. den (Pá) - Na pilno

29. listopadu 2008 v 16:18 | qlarinka |  Čína
Pátek, blázni mají svátek a já hektický den. Ne, že bych si všechno nechávala na poslední pracovní den záměrně, ono se to tak prostě vždycky sejde všechno pospolu, že pak potřebuji víkend k regeneraci;))

Na gramatice jsem neopomněla odevzdat zapomenutý úkol a učitelka mi za odměnu popřála hodně štěstí na sobotní soutěž, to myslím byl dobrej kšeft :-)

Jinak mám nově problémy se čtením. S novou učebnicí stoupla náročnost textů a já zas totálně nezvládám, navíc když se učitelky zeptám, co to má za význam, tak mi řekne kung-ye to je jako nung-je, jasný?
− Ne, nejasný.
− No a to další slovo...
Prostě na mě kašle, ty hodiny mě baví čím dál tím míň, skoro všechno mám špatně, když nám na odpočinek dává hádanky ze znaků (něco ve stylu O a obrázek sudu a odpověď O-sud = osud, ale jde o znaky), tak se nudím, protože ty znaky vůbec neznám. Je mi jasné, že jediným řešením mých problémů je nacpat si do hlavy víc znaků, ale jsem na to tak strašně líná!!! Tvářím se pak na hodině jako boží umučení a skutečně lituji učitelku, že se na mě musí dívat... Ale stejně si myslím, že to učí pěkně blbě, to si nenechám vymluvit, hodiny jsou strašný...

K obědu jsem si dala nějakou novinku (předtím jsem to jídlo neviděla) - rýže, lilek a tak, celkem dobré to bylo. Jsou jídla, která z domu neznám a akt mi chutnají - lilek, krevety (!!!)... a samozřejmě všechno hůlkama;) Jen toho oleje by mohlo být míň...

Před kaligrafií jsem si chtěla koupit konečně vlastní podložku, ale zrovna je vyprodali. Navíc Noémi nebyla v pokoji, takže jsem nakonec psala na novinách, aspoň jsem zas byla originální :-) Jinak hodina byla stejná jako vždycky, učitel chodil kolem, dokonce se od chao, chen hao (lepší, dobrý...) odhodlal i k tomu, že mi ukáže jak na to. Popsal mi celý papír, ale stejně jsem nepochopila, co po mně chce. Nejdřív ať píšu menší, pak zas větší. Když šel zas okolo, tak mi dokonce řekl Jiang Shui Yuan - proč, proč?? Takže jsem fakt hvězda :-D Nakonec ale jsem pochopila (po 45min), že nemám psát znaky do čtverce, jako nás to učili ve škole, ale do obdélníku, protože zrovna děláme obdélníkový styl kaligrafie. To to nemohl říct na začátku, bych to rovnou tak dělala, že jo. Aspoň jsem konečně trochu pochopila, v čem se liší ty papíry, co nám každý týden dává jako předlohy.

Nakonec po mně chtěl, ať napíšu svoje normální české jméno. Jméno ještě celkem zvládal, ale teda přečíst příjmení bylo nemožné :-))

Pak jsem to vzdala a začala si psát psací písmenka jako na základce a vytvářet abededu. Nejdřív velký, pak malý, pak velký a malý vedle sebe. Kaligraf ze mě nikdy nebude, ale kdyby chtěl někdo kaligrafii české abecedy, tak není problém. Učiteli se to překvapivě líbilo a že když umím psát tohle, že nemůžu mít problém s kaligrafií, protože je to přece stejné. Tak nevím no;) Ale až se vrátím domů, tak bych měla pokračovat ve cvičení se středověkým perem, inkoustem a starým krasopisem, které jsem dostalala loni od Ježíška, zkoušela jsem to jen párkrát, ale byla to sranda;)) A teď to doma přestěhovali, tak od stolu uvidím i na televizi, takže u toho třeba i chvíli vydržím :-)

Z kaligrafie jsem utíkala na trénink. Museli jsme trochu upravovat, protože s námi v sobotu nemůžou Dorota a její španělský partner, tak aby to nevypadalo blbě, když budem jen v pěti párech.
Taky jsme se stavily za Jannem, kterého jsme s Anni už pěkně dlouho neviděly. Přihlásil se na tu akci, kde si člověk hraje na diplomaty (ještě, že jsme se nepřihlásily, nestíhaly bysme to tancování), tak nám povyprávěl, jaké to je. Mimochodem ne moc dobře organizované;))

Na kolej jsem se dostala pěkně hladová kolem páté. Rychle jsem zkoukla maily, bohužel se dozvěděla, že se nám zřejmě rozpadá florbalová parta (co budu dělat příští rok???) a pádila do Trust martu. Potřebovala jsem si totiž koupit ovesnou kaši, kterou jsem se teď naučila snídat, teplé do žaludku je po ránu celkem fajn, když vám je rychle zima zvenku, aspoň vás hřeje kaše zevnitř. Akorát ji umím připravit jen na jeden způsob, tak kdybyste znali recepty, sem s nimi;))

Koupila jsem si 4 páry zateplených proužkovaných ponožek (Anni mi bude pro ty proužky závidět) a 3 páry pletených, protože zima od nohou je, jak známo, prevít největší;)) Vybrala jsem kravatu pro Janna, tak doufám, že se pro ni někdy brzo staví u nás na koleji.

Do obchoďáku už se nastěhovaly Vánoce, protože i když to tu nefrčí jako doma, je to dobrý business, takže výzdoba, stromečky, prodavačky v santových čepečkách a tak;) Koupila jsem si jeden velmi umělý (a proto co nejmenší) věnec s šíleným nápisem Merry Christmas a tak, abych si z něj udělala adventní, aspoň tak nějak počínsku a pak pár ozdob (takové ty dárečky, které na Vánoce věšíme na ibišek;)).

Na pokoj jsem se vrátila kolem 7, takže jsem rychle jen zblajzla jablíčko a pádila za ostatníma do Maya baru. Do devíti pivo zdarma a navíc akce pro Menyho, který se nám vrátil v plné síle z Izraele. A řekli mu, že mu nic není :-))

Potkala jsem tam kromě poloviny kolejí i Poláky a Lauru, tak jsem se k nim čas od času stěhovala. Sranda byla;)) Taky jsme hráli karetní pijáckou hru. Naštěstí se hrálo jen s pivem. A ostatní nevěděli, že hraju, takže jsem byla nepozorovaný hráč, ale byla to sranda. Musím si nechat napsat pravidla, je to fakt dobrý;))

Absolutně nechápu, jak jsem se mohla opít po necelých 3 čínských pivech. Jsou to třetinky, takže po necelých 2 českých a navíc jako by naředěných vodou, protože ty čínské jsou pěkné šlichty. Asi to bude tím, že jsem pořádně nevečeřela, chybí mi tu má starostlivá sestřička, která mě před každým slučákem apod. narve bílkovinama a sebere mi všechno ovoce a zeleninu, takže já, ač to vím, se pak zachovám přesně opačně a pak trpím;)) Ale ne, byla to sranda, sice jsem pak na koleji skoro nenašla postýlku, ale nakonec jsem usnula jak rybka. A byla jsem překvapená, že to nebyla taková nuda jako předtím, minule se jen sedělo a mluvilo o ničem, tohle bylo vážně vtipný, tak snad příště zas;))

Ještě, že ty piva byly zdarma jen do 9, nevím, jak by to dopadlo, kdyby to bylo do dýl;)
Ale každopádně si zas na dlouhou dobu musím zapsat za uši a před půllitr (třetilitr;)), že před skleničkou Čing-taa, což je čínské pivo, se nemá jíst ovoce, nebo bude kolotoč... (chtěla jsem ten konec narýmovat jako Halina, ale nějak to nevyšlo, tak to je jako že volný verš;))))
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama