121. den (So) - Anni v novinách, Topení, Přesuny s australskou party

29. prosince 2008 v 7:41 | qlarinka |  Čína
Ráno mě probudila jásající Anni, že už je to konečně tady, že je v novinách. Kielské noviny (je z města Kiel) ji totiž požádaly, aby jim jednou za čas napsala nějaký článeček a první vyšel právě dnes. Prohlížely jsme si internetové vydání novin a já měla radost, že vybrali obrázek, který jsem fotila já. Chtěli po spolubydle něco s vánoční tématikou, což byl celkem oříšek, tak jsem ji nakonec vycvakla před tančícím Santou v Carrefouru. Zrovna v pátek jsme se o té fotce bavily, že jestli ji vyberou, tak se jí bude celé město smát :-)


Taly tady odkaz na inernetové vydání (hlavně pro německy mluvící):


Anni hned psala mamince do Německa a ta jí obratem odpověděla, i když měla teprve 3 hodiny ráno. Je pravda, že to také do odpovědi napsala a že si to tedy přečte hned ráno. Později jsem se dozvěděla, že ráno vyběhla z domu jen v županu, popadla noviny a utíkala zpátky do postele, aby si je mohla přečíst. Babička Anni se chystala skoupit celý výtisk, ale nakonec se to rozmyslela. Vypravila se ale aspoň před hlavní budovu novin, kde je vždy jeden výtisk ve výloze, a nechala se vyfotit se spolubydliným článkem :-)

Anni se pak podařilo nějakým záhadným způsobem objevit něco jako redaktorskou podobu novin na internetu (tedy normálně očíslované stránky a tak, stejně jako to v Německu mají v papírové podobě, jen to bylo na internetu) a zjistily jsme, že je odkaz na její článek hned na titulní straně novin, tak jsme oslavovaly :-)

Úplně jsme zapomněly, že jsme chtěly samy vařit, ale stejně jsme byly pořád po Vánocích tak unavené (přeci jen zvládnout všechen vánoční ruch a přitom normálně chodit do školy jako v jiné týdny nebylo lehké), že jsme za to byly rády. Spolubydla se vypravila na velký nákup a přinesla další gumové puzzle na podlahu, protože se nám líbí, když to tu nestudí. Taky neodolala a koupila přímotop v akci :-) Takže máme teď trochu příjemnější teplo, než z klimatizace. A hlavně to na nás nefouká střídavě teplý a studený vzduch, jak je zvykem pro naši klimošku.

Odpoledne se nám nechtělo z domu, ale nakonec nás vyhnala potřeba koupit nějaký dáreček pro Ellen na její večerní narozeninovou oslavu. Zašly jsme do kampusu, koupily si slanou palačinku k večeři. Já teda ještě navíc vařenou kukuřici :-) Pro Ellen jsme vybraly pár místních produktů na večerní zobání a vracely se na kolej mezi kapkami deště.

S oslavou to pak taky bylo pořádné čoromoro. Vrátní totiž Australance slíbili, že s oslavou není problém, jenže na poslední chvíli všechno odvolali s tím, že to nepovolil pan učitel, což je spíš takový správce budovy, protože Ellen nebydlí u nás na koleji. Hlavně, že se jich ptala dopředu a nebyl problém. Nejhorší bylo, že už měla všechno připravené, ale žádné jiné místo, kam by se dalo zajít, nikde nebylo. Nakonec jsme se vykašlali na vrátné a bavili se v pingpongárně. Jediný problém byl, že vrátní si došlápli na Natashu, že pan učitel zakázal a kdesi cosi, takže to všechno začali házet na ni, i když byla na oslavě taky jen host...

Nakonec jsme se z bezpečnostních důvodů přesunuli k nám do patra, ale 20 lidí se nemohlo vměstnat do naší mini kuchyňky, takže jsme se zas přesouvali, tentokrát k Saše do pokoje. (Nevím, jestli jsem vám psala, že se od ní Christina odstěhovala přes chodbu na "samotku", Saša totiž denně asi 15 hodin skypovala do Ruska a odmítala se ztišit, i když bylo třeba po půlnoci, ale když někdo přišel za Christinou, hned bylo zle, že ona se dívá na film a ostatní ji ruší...)

Tak teda u Saši jsme konečně slavili nerušeně, protože návštěvy můžeme mít na baráku až do 11 večer. Nakonec nás vrátní upozornili před 12, že už je teda jako vážně čas, ale stejně to bylo fajn :-)

Měla jsem spoustu koly s Jim Beamem :-) Oni ze mě fakt udělají alkoholika :-D
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama