94. den (Ne) - Nákupy po čínsku a první adventní neděle

1. prosince 2008 v 9:31 | qlarinka |  Čína
Nedělní vstávání mě nebaví a vůbec není důležité, jestli mám být někde v 10 ráno nebo třeba až odpoledne. Nakonec jsme s Anni ale dorazily před školu jen s lehkým zpožděním. Učitelka Zhou (čte se Čou) už na nás čekala, zůstaly jsme tam ještě 15 minut, ale Thajec nedorazil, tak jsme vyrazily bez něj. DÁMSKÁ JÍZDA!!!

Dorazily jsme před obrovskou budovu a s upozorněním, ať si dáváme pozor na věci, že v tržnici se může krást, jsme vyrazily dovnitř. Bylo to úžasné bludiště se vším možným. Kam se hrabe 4season market, kde je jen oblečení, tady jsme byly v nakupovacím ráji. Měli tam snad všechno - od ponožek a spodního prádla, přes prášek na praní a toaletní papír, oblečení různých velikostí, tvarů, barev a stylů, bot a šperků, až po vánoční dekorace a ozdoby.

Všechno bylo levné a o všechno se dalo ještě náležitě smlouvat!!!

Nejdřív jsme vyrazily pro náušnice, které jsme potřebovaly kvůli tancování. Dalo nám to docela zabrat, protože nikde neměli 6 stejných párů. Nakonec jsme vybraly stejné tvary, jen 4 jsou zlaté a 2 stříbrné, ale snad to nebude moc vadit. Nejhorší byly přesuny mezi jednotlivými krámky, protože učitelka Zhou absolutně nemá orientaci,takže jsme tam chvílemi bloudily v kruzích. Já jsem se projevila nakonec jako pravý táborník a našla cestu zpět a učitelka už si pro příště netroufla chodit v pravní linii :-))

Nakupovaly jsme jako o život. Plná taška různých řachtaček a píšťalek, aby nás spolužáci mohli při tanečním finále náležitě podporovat přibyla jako první.

S Anni jsme si vybraly nějaké vánoční dekorace. Nového přítele, jak ho nazýváme (ale máme jen jednoho, tak se o něj musíme nějak podělit), 3 dlouhé dráty napodobující větvičky smrku a blikající žárovičky. Světe div se, hned na první krabičce bylo hned vedle čínského názvu napsáno OSVĚTLENÍ. Fakt nekecám, bylo to tam česky!!! Nemohla jsem tomu uvěřit, tak to mám i vyfocené.

Dostaly jsme hlad, tak jsme vyrazily na nudle. Měla jsem výborné s údajně jehněčím masem, ale teda žádné maso tam nebylo. Po jídle jsme vyrazily na trhy s hedvábím, které byly hned vedle. Koupily jsme nějaké dárečky a žasly nad tím, jak levné tu je pravé hedvábí. A to je Hangzhou hedvábím opravdu vyhlášené!!!

Poté jsme se vrátily zpátky na tržnici a pokračovaly v nákupní horečce. Mně přibyly strašně legrační boty, stejně tak i učitelce a Anni se může pyšnit dokonce dvěma novými páry. Také jsme si koupily ponožky a punčocháče, aby nám nebyla zima a pak jsme zjistily, že už nám došly korunky (teda kchuajíky), takže čau a pá tržnice, uvidíme se příště.

Cesta taxíkem utekla celkem rychle (a učitelka si nenechala vnutit penízky), ale i tak jsem byla hrozně unavená. Bylo nám hloupé odřeknout pozvání učitelky k ní domů, ale co jsme měly dělat energie nebyla... Nakonec jsme se domluvily na příští víkend, tak snad to vyjde!! Jsme totiž pozvané na baozky, že nás je učitelka naučí dělat, tak to musíme jít.

Těšila jsem se na odpočinek a opravdu jsem si ho užila, i když byl velmi aktivní. Začaly jsme totiž chystat pokoj na Vánoce, tak jak to o první adventní neděli má být. Malý nic moc adventní věneček jsme pověsily zvenku na dveře a z jednoho drátu umotaly nový, větší a hezčí. Z dalších dvou drátů jsme vytvořily stromeček a fakt se nám povedl, netušila jsem, že jsme tak šikovné;)))

Našeho nového vánočního přítele jsme postavily na parapet a k nohám mu položily svíčky, netroufáme si je totiž zapalovat přímo na adventním věnci, abychom nevyhořely.

Na okno jsme připevnily blikající žárovičky a dohodly se, že příští týden vyrazíme na trhy znovu, abychom koupily ještě jedny na náš stromeček.

Podvečer jsme strávily přijímáním návštěv, které jsme zvaly na slavnostní prohlídku našeho předvánočního království :-)

Na večeři jsme šly s celou velkou partou (15 lidí), dlouho jsem s nimi nikde nejedla, ale bylo to super. Nejlepší byla ryba na sladkokyselo a sladké brambory v karamelu. A samozřejmě dýně, musím se ji naučit dělat, je tak strašně dobrá!!!

Večer jsem bohužel zjistila, že nemám hotové úkoly a navíc že mě ráno čeká diktát, ale ani to mi nemohlo zkazit báječný víkend, jeden z nejlepších víkendů, které jsem v Číně zažila;)))
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama