95. den (Po) - Útok

3. prosince 2008 v 3:53 | qlarinka |  Čína
Nějak si nemohu zvyknout na čínské víkendy, jako bych se ani k žádnému odpočinku nedostala. V Čechách strávím vždycky 3 hodiny cestováním domů a pak zas 3 hodiny cestováním do školy, ale ten čas mezi tím je vyloženě odpočinkový. Tady se nikam nepřesouvám, nebalím (i když teda tahle část mi fakt nechybí), takže se mi tak nějak neoddělí ten školní čas od odpočinkového a ať je to, jak chce, pořád mám pocit, že jsem ve škole...

Ráno jsem si ještě rychle zopakovala na diktát, docela jsem se divila, že jsem se to dokázala naučit za pár minut, ale samozřejmě jsem to po diktátu zas hned všechno zapomněla... Laura nepřišla do školy, protože se jí protáhlo cestování po Suzhou (docela vyhlášené výletní místo, je to kousek, já si to šetřím na jaro), takže jsem seděla sama.

Po hodině jsem potkala Poláky, tak jsem aspoň nemusela obědvat sama, mám je fakt ráda, ta povaha středoevropská tam prostě je;) Agniezska se akorát chystala ke kadeřníkovi, tak se těším, až ji zas uvidím, protože bude úplně nová;) Sama začínám uvažovat o nějakém novém střihu, nechci krátké vlasy, ale nějakou změnu, jenomže kdo mě zná, tak ví, jaké problémy my dělá si vybrat cokoli, od bot až po účes. V tom druhém případě se obvykle svěřím do rukou kadeřnice a pak nestačím zírat, co ze mě vyleze :-D

Pokud je mezi mými čtenáři nějaká módní expertka (nebo expert, samozřejmě), tak prosím prosím o radu ;)

Po obědě jsem se vydala do banky, ale cítila jsem se najednou hrozně unaveně a tak prostě všelijak. Navíc jsem zjistila, že banku přestěhovali neznámo kam (prý 5 minut, ale tu ulici, co byla na obrázku, jsem v životě neviděla). Vybrala jsem teda penízky u konkurence, snad nejsou bankovní poplatky nějak přehnaně drahé, a vydala jsem se do pelechu.

Zapadla jsem do peřin, pila čaj a nemohla usnout. Odhazovala jsem posmrkané kapesníčky rychlostí 10 kusů za minutu a oddávala se nachlazení, které na mě tak náhle zaútočilo.

Za celé odpoledne jsem neudělala vůbec nic, jen ležela a smrkala. K večeři jsem si dala polévku, servírky na mě koukaly jak na mimozemšťana, protože jsem si objednala vývar se zeleninou ale bez nudlí (to jsem ale samozřejmě podle názvu nevěděla). Bylo mi to ale úplně jedno, protože jsem chtěla jen něco teplého a rychle zpátky do postele;)

Večer jsem byla nucena vyzkoušet německé kapky do nosu, protože ty české vůbec nepomáhaly. Kdo se v tom má vyznat, české nezabraly vůbec a německé naopak až zas moc, takže mě nos pálil ještě ráno...

Anni večer odešla s jedním profesorem oslavit jeho narozeniny. Je to Číňan, ale německé národnosti, takže mluví perfektně oběma jazyky. Je profesorem politologie a zároveň pomáhá vzájemné komunikaci mezi vládami Německa a Číny. Docela vtipálek.

Potkali se úplně náhodou, profesor potřeboval přeložit nějaké papíry z čínštiny do angličtiny, oslovil Anni na ulici, jestli není Američanka a nevěřil vlastním uším, když mu řekla, že Němka.

Zavolal jí 10 minut předem, že by s ní rád oslavil narozeniny (je mu přes 40). Vyzvedl ji autem, pozval ji do nejluxusnější restaurace u Západního jezera, pili víno za 300Y láhev (prý něco mezi likérem a šampaňským), jedli drahou rybu, seděli ve křeslech jak pro krále a tak... Poté se vydali na kávu, jeden šálek za 88Y. V baru (nebo kavárně, či co to bylo) hrála živá hudba a v televizi běžel Tom a Jerry, jak typicky čínská kombinace. Záchody prý byly ony typické díry v zemi, ale pro zvýšení dojmu byly dveře zevnitř vybaveny zrcadli, takže se všechny holky mohly vidět přímo v akci... No, ještě že jsem tam nebyla a znám to jenom z vyprávění;))
Anni se vrátila kolem 10, ale byla tak plná dojmů, že šla nakonec do postele až skoro ve 2 ráno. Já jsem pospávala už od 8 hodin, i když teda s přestávkami, protože rýma je prevít.

Ještě večer jsem se rozhodla, že v úterý mě ve škole nikdo neuvidí, nedělalo by to dobrotu, pěkně se nejdřív vyležet a vyléčit a až pak škola;))
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama