126. den (Čt) - Nový rok aneb co mě čeká v roce 2009

2. ledna 2009 v 17:15 | qlarinka |  Čína
Probudila jsem se těsně před jedenáctou, což bylo vzhledem k tomu, že jsem usnula kolem půl osmé, docela otřesné!! Opravdu jsem do nového roku nemohla vstoupit lépe než pouhopouhými 3,5 hodinami spánku :-)


Říkala jsem si, že po takových těch obvyklých ranních činnostech, mezi které patří třeba čištění zubu, snídaně a částečné umrznutí při cestě na záchod, zase zapluju do říše snů, ale štěstí mi nějak nepřálo.

Jako obvykle se mi dařilo být tak úžasně potichu, že jsem vzbudila Anni. Nejdřív se divila co dělám, pak prohlásila, že napít se (džusu) je dobrý nápad a vzápětí ji popadl záchvat smíchu. No, po té trošce spánku jsme vypadaly jedna líp než druhá, takže se asi ani není co divit.

Netrvalo dlouho a nastěhovaly se nám do pokoje Christina a Živile. Nevypadaly o moc lépe než my dvě a padaly únavou, takže sotva Anni odešla na zácho, zabraly jí postel :-) Vyprávěly jsme si, jak kdo prožil dnešní významnou noc a tak všelijak. Sranda byla veliká, jako celá Čína :-) Nebo spíš byla to psina jako celá Čína :-) A v Čechách teď prý frčí sranda jak panda, tak asi tak...

Christinu popadl hlad a vzhledem k tomu, že z nás všech spala nejdéle, vydala se na bojovou akci nazvanou Ukořisti co nejvíc rýže!! Přinesla 3 balíčky rýže s čímsi a ještě navíc 3 džusíky, takže jsme se nasnídaňo-obědvaly pěkně v pelechu. Celkem jsem se divila, že nikomu nebylo špatně, ale fakt že nic. Jen ta únava...

Po jídle a značném nátlaku se Christie odporoučela do své vlastní postele. Anni taky zalehla a já pořád ne a ne usnout. Já prostě nejsem denní spáč, když není tma, tak nezaberu...

Dočetla jsem Čtvrou ruku od Irvinga, přemýšlela o tom, jaké by to bylo krásné, kdybych si uklidila a také o tom, že bych se mohla učit, ale asi až příště, až nebudu tak unavená.

Když se Australanka dosyta vyspala, Anni zjistila, že nemůže usnout a já se ujistila, že se o to nemám ani pokoušet, začaly jsme si ukazovat fotky. Nejlepší část byla ukazování map a fotek míst, kde bydlíme. V Austrálii mají takovou super věc, že se můžete na internetu podívat na vlastní dům, protože všechny ulici byly vyfocené a pak někdo ty obrázky poskládat k sobě. Nevím přesně, jak to funguje, ale docela sranda :-) Christie bydlí v červeném domečku ve 2. patře :)

V Evropě tohle není, takže to Německa a k nám jsme zavítaly jen díky letecké perspektivě. Anni bydlí v řadovce a hned ve vedlejším domečku její babička, takže je to vlastně jako dvojdomek uprostřed řadovky. Návštěva do Čech ale byla bezkonkurenčně nejlepší. Podivila jsem se, že aktualizovali fotky a táta už nebydlí na staveništi, ale v opravdovém domě :-) S ulicí, která se jmenuje Předměřická, jsem ale u holek, které nepoužívají interpunkci, stejně zabodovala :-))

Pak jsem našla snímek místa, kde bydlíme s mamkou a se ségrou, ale našla jsem tam jen hromady písku, staveniště a rozestavěný kruháč, takže bydlíme momentálně tam no :-D Holt to asi neaktulizují moc často, protože tam těch budov chybí celá naše ulice :-D

Pro večeři jsme vyrazily pro změnu já s Anni, aby to bylo spravedlivé a taky abychom potkaly novoroční vzduch. Záměrně nepíšu čerstvý, protože toho v Číně moc není. Vybraly jsme ťiaozky a zase džusík, protože pít se musí, a opět všechno spořádaly v pohodlí a teple našeho domova.

Taky jsme se prostřídaly v tom, kdo si zrovna myje hlavu nebo čistí zuby. Anni se vypravila na záchod s baterkou, protože už několik dní tam svítí jen 1 ze 4 světel a to zrovna to nejslabší a ještě ne v kabinkách. Zažila jsem toho teda se záchodama hodně, ale aby si někdo bral baterku, když jsme v budově a záchody jsou splachovací... a ještě ke všemu ne na cestu, ale na dovnitř...

Nemůžu uvěřit, že jsem vydržela vzhůru do půl dvanácté do večera. Je pravda, že mě postupně opouštěly různé části mého těla. Začalo to u hlasu a skončilo u očí.

Anni se mi smála, že takhle unavenou mě viděla jen jednou a to v den, kdy jsem přijela :-)

Myslím, že se nám vstup do nového roku povedl a že se nemusíme bát, protože:
− jsme se celý den smály
− jsme byly celý den s přáteli (spíš bych měla říct přítelkyněmi, ale to zní hrozně, takže prostě s holkama)
− jsme pořád mluvily cizími řečmi (teda až na Christie), takže se ve světě neztratíme
− jsme toho hodně zvládly, i když jsme se nevyspaly (a ani jsme se necítily unavené)
− nám ani po bujarých oslavách nebylo špatně
− máme domov, i když některé z nás na pískovišti (ale co, aspoň je život hrou)
− jsme jedly (v rámci možností našich žaludků) zdravě, a rozhodně jsme se nepřejedly, takže máme šanci zhubnout
− jsme si povyměňovaly kontakty na naše rodiče, což tady v podstatě znamená přijetí do rodiny, takže máme teď každá zázemí v Austrálii, ČR a Německu...
− no a tak by šlo pokračovat ;)Jinak novinky z českého domova, které stojí za to zveřejnit :-)

Ségra si v noci zlomila nohu, takže má sádru. A do toho za 3 týdny maturitní ples. Vlastní!!! Nakonec jsem se dozvěděla, že to není zlomené, jen naražené či co, ale sádru na minimálně 2 týdny má stejně ;-)

Mamka, která se ségrou strávila na pohotovosti 2 hodiny, tam pak musela jet ještě jednou, tentokrát, se sousedkou, která si na lyžích zpřetrhala vazy v koleni. Fakt kásný nový rok ;)

Ale aspoň si o tom budem dosmrti povídat ;)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama