133. den (Čt) - Zkouška z konverzace

10. ledna 2009 v 3:56 | qlarinka |  Čína
Ještě, že Anni měla zkoušku taky hned po ránu a chtěla tam být pro jistotu dřív. Dorazila jsem asi s 20 minutovým předstihem, ale navzdory tomu, co jsem očekávala, mě učitelka posadila na potítko rovnou a řekla mi,že když už jsem přišla dřív, budu mít aspoň víc času na přípravu.

Usadila jsem se teda vedle Emily, která se co chvíli na něco ptala, a procházela zadání. Bylo tam snad 7 stránek!! První cvičení − Přečtěte věty, to bylo jednoduché, protože to byly všechno věty z učebnice. Za druhé − Nahraďte podtržené výrazy aneb z Jsou levnější jablka nebo hrušky udělejte Jsou levnější kalhoty nebo sukně. Pak bylo Reagujte nebo odpovězte na otázky, Přečtěte článek a Rozhovořte se na jedno z následujících témat.

95% zkoušky bylo z učebnice, takže pro mě celkem pohoda, fakt jsem se na to učila. Bohužel jsem neměla a přípravu dost času, ani když jsem přišla o tolik dřív. Učitelka pro mě přišla, když jsem dohledávala poslední slovíčka k textům na čtení. Poslední cvičení (které bylo hodnoceno 40 body ze 100) jsem si vůbec nestihla připravit.

A to se na mě ještě mezitím naštvala Laura, která přišla po mně, že jsem jí neřekla, že už může pracovat na svém zadání. Přitom jsem jí uvítala slovy, to je fajn že jsi tu dřív, můžem na zadání pracovat hned a nemusíme čekat na těch svých 20 minut. Ona ale furt stála na chodbě, asi 10 minut, i když její zadání leželo vedle mě na stole. To ale není moje chyba, že nevlezla do třídy. Trochu mě to mrzelo, ale tak zas, když jsem jí řekla, že může pracovat hned... No, já nevím... Doufám, že aspoň něco si stihla připravit...

Učitelka mě nenechala číst všechno, ale vždycky tak každou druhou větu. Nebo prostě polovičku. Proto nebylo dost času na přípravu. Po čtení vět a reagování na otázky mě pochválila, že to vůbec nebylo špatné, tak jsem měla radost :-)

U čtení textu to bylo trochu horší, protože tam byly 2 a já si zrovna připravila ten druhý, než po mně chtěla. A hlavně to bylo neznámé, tak jsem neměla načteno. Nějak jsem to překoktala, ale u 2 znaků jsem nevěděla, jak je mám číst.

Poslední cvičení jsem neměla připravené, ale mezi tématy jsem objevila Představ sebe sama, což tady dělám každou chvíli, tak jsem se vrhla do toho. Bylo to asi nejlehčí téma, ale témata jako Tvé metody studia čínštiny nebo Co se ti líbí na Číně, se mi moc nezdála.

Představila jsem se, řekla jsem, odkud jsem a co dělám v Číně. Pak že mám ráda hudbu, tanec a zpěv (kraviny šílený), taky že ráda čtu a chodím s kamarádama za zábavou, ale ne do hospody, ale do čajovny. A že ráda vařím :-D nic pitomějšího jsem si o sobě nemohla vymyslet, než že ráda vařím :-) Ale zase jsem to uměla říct, že jo ;)

Pak jsem přešla k rodině, že mám vlastně 2 a můžu se mezi nimi libovolně stěhovat (ne, že bych to využívala), protože jsou naši rozvedení a bydlí každý jinde. Skončila jsem u ségry a jak je to s ní těžký, protože propásla přijímačky na školu, kam chtěla, tak teď musí hledat jinou. Učitelka mě uklidňovala, že je to její problém, ale když jsem odvětila, že je to přece sestřička, tak to se do toho musím taky vložit, abych jí pomohla a tak, když jsem starší, a jak je to hrozný, že jsem tak daleko a pomoct jí nemůžu.

Učitelka mě pochválila, jak se o ní pěkně starám, a rozhovor jsme ukončily s tím, že jsem se zapomněla zeptat, kdy a kde budou výsledky, takže snad blízko a brzo :-)

Odpoledne jsem se vrhla na poslech. Ne, že bych poslouchala jak zběsilá, to mě fakt nebaví, ale učitelka nám řekla, že v testu toho bude hodně z lekcí 1-3 a vzadu v učebnici je přepis nahrávky, tak jsem si to aspoň chtěla přečíst.
K večeru nám někdo řekl, že jsou ve škole vyvěšené výsledky, tak jsme tam s Anni vyrazily na procházku, ale nic jsme nenašly. Cestou jsme se aspoň koupily ve stánku kakao a já pálivou palačinku. Jestli vám můžu doporučit, tak nekombinujte palačinku se zeleninou a červenou paprikou společně s kakaem, nedělá to zrovna dobrotu...

Anni se pak na devátou vydala pro kamaráda, který pracuje v Šanghaji a přijel se za ní na 2 dny podívat. Já dojela poslech a rychle ještě zopakovala znaky. Byla jsem docela překvapená, kolik si jich pamatuju. Pořád mám teda mezery, ale docela mě to potěšilo :-)

Pak už se šlo spát, abychom zvládly páteční poslech co nejlépe.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama