137. den (Po) - Zkouška z gramatiky a návštěva z Pekingu

14. ledna 2009 v 7:56 | qlarinka |  Čína
Dopoledne jsem vstala zodpovědně kolem 8 hodiny a opakovala si, až mi z toho šla hlava kolem. Vzhledem k tomu, že výsledek zkoušky z gramatiky je rozhodující pro postup do vyšší třídy v příštím semestru (nebo aspoň pro mě), chtěla jsem být dobře připravená. Bohužel se dostavila moje typická předzkoušková nervozita, za kterou mě holky z Olomouce už chtěly vystěhovat. Já si totiž zpívám! Nahodím takové šlágry jako Šla Nanynka do zelí nebo Když jsem husy pásala a v tom lepším případě to nevyřvávám a snažím se dodržovat tóninu. V tom horším případě řvu na celý barák a tón sem tón tam, jen ať už to mám za sebou.


Anni se nakonec sebrala a šla za Španělama, protože to se mnou nemohla vydržet. Já si teda pustila cédéčko, které jsme nahrávali s gympláckým sborem a pokračovala ve svém koncertu :-) Nezpívala jsem naplno, protože jsem u toho psala znaky a naopak nesoustředila jsem se naplno na znaky, protože jsem u toho zpívala. Výsledek obojího byl strašný a já šla na zkoušku celkem vyklepaná.

Těžko se to hodnotí, protože jsem si kolikrát nevzpomněla na věci, o kterých jsem si byla 100% jistá, že jsem je ještě ráno věděla, ale zas něco jsem si tipla dobře, i když jsem to ani neměla v sešitě... Celkový dojem nic moc, čekala jsem to lehčí...

Stejně jako v pátek jsem opět po zkoušce jen přehazovala učení z ruky do ruky a ze stolu na postel, ale pořádně jsem si nepřečetla nic. To čtení ale fakt řešit nebudu, prostě tam v úterý přijdu, udělám, co bude v mých silách a nebudu se s tím stresovat ;)

Když jsem to večer konečně otevřela, přišel Róbo, že nějaký jeho kámoš, který teď studuje v Pekingu, přijel se školou do Hangzhou a je tam s ním i někdo z Olomouce a že jestli za nima nezajedem.

Váhala jsem dlouho, protože úplně bez přípravy jsem jít nechtěla, ale když mě Róbo ubezpečil, že se chce vrátit zpátky na kolej do 12, nakonec jsem kývla. Zkouška je až v jednu odpoledne, takže dopoledne času dost.

Cestou do Trust martu, kde chtěl Róbo koupit něco na večer, jsem několikrát automaticky spustila v angličtině, až si ze mě dělal srandu, že jsem snad zapomněla česky. Jenže je to fakt těžké, když tu s nikým nemluvím jinak než čínsky nebo anglicky, tak se to pak člověku zautomatizuje a čeština naskakakuje se zpožděním ;) Ale za chvíli se to srovnalo, tak aspoň že tak :-)

Taxíkem jsme dojeli k jakémusi hotelu a po chvíli mrznutí venku si nás vyzvedl Slovák Lukáš a Češka Jára. Nakonec se přidal ještě Tomáš, což je sice Slovák ale studující v Olomouci, takže nás bylo celkem 5. Byla to taková pohoda, ani jsem to nečekala :-)

Lukáš - Jára - Já - Tomáš - Róbo (holky český, kluci slovenský ;))
Jára je první Češka - holka, se kterou jsem tady mluvila naživo, což je docela šílený, když si uvědomím, že je to od září (to jsem potkala u Západního jezera těch pár Slováků na výletě), s klukama jsem se párkrát bavila, ale s žádnou holkou.

Dozvěděla jsem se, jaké je to hrát ve filmu, protože všichni v Pekingu už dělali nějaký komparz. Mají stejný problém s tím, že jim nikdo neopravuje výslovnost ani ve škole a že mají tolik zahraničních studentů, že mluví hodně anglicky, i když je to na úkor čínštiny.

Měla jsem radost, že jsem taky potkala někoho, kdo v Číně nerad chodí do hospody, bohužel je to do Pekingu daleko, takže se s nimi asi jen tak rychle neuvidím... Hospody (které ale jsou spíše bary, hospodu, kterou znáte z Čech, tady nenajdete) jsou tu pro nás prostě moc drahé, pivo, které je spíš břečka, tu stojí v přepočtu přes 50 Kč za třetinku, ani ne za půl litr. Pro Australany, Američany a Zápaďáky, jak se říká všem Evropanům od ČR na západ, je to ale skoro zadarmo, takže chodí pořád někam pařit.
O Pekingu mi řekli, že nejlepší je bar, který má hned vedle nonstop večerku, Zápaďáci vevnitř překřikují hlasitou hudbu a popíjejí drahé pivo a Výchoďáci sedí venku na obrubníku, povídají si v pohodě, protože tam hudba nedořve, každý v ruce plechovku piva za 10 Kč a mají se líp... Já nevím, já jsem prostě Výchoďák a tak to asi i zůstane... Já bych si povídání na chodníku totiž užila víc, i kdyby ta cena piva venku a vevnitř byla stejná....

Nás česko-slovenský večer se samozřejmě protáhl, takže jsme se na kolej dostali asi o půl třetí ráno. Anni s holkama oslavila prázdniny, protože první skupina má jen 3 předměty, takže skončila už dnes. Do postele jsme se tak dostaly skoro stejně.

Děkuju Róbovi, Jáře, Tomášovi a Lukášovi za krásný večer. Bylo to moc fajn :-) Uvidíme se v Pekingu ;)
 


Komentáře

1 Fantom z HZ Fantom z HZ | 14. ledna 2009 v 9:50 | Reagovat

Bych tě docela rád viděl jak se v Pekingu při minus deseti stupních náramně bavíš na obrubníku, ty výchoďačko. A Irči s Káťi se to určitě dotkne, jak je přehlížíš.

2 qlarinka qlarinka | 14. ledna 2009 v 11:51 | Reagovat

ja debil, ja na ne zapomnela :-D ale jako fakt

HOLKY JA SE OMLOUVAM!!! jako vazne :-D

sakra, to se mi zas neco nepovedlo... ja to tak nemyslela, ja myslela prvni holka, kterou znam z predtim po delsi dobu (protoze Ircu jsem taky uz poznala v Praze)....

Ty Fantome jeden ;)

3 ceady ceady | Web | 14. ledna 2009 v 22:07 | Reagovat

jééé děkuju x) jsi moc hodná

wgz:   jak ses vlastně naučila mluvit čínsky

4 ceady ceady | Web | 15. ledna 2009 v 5:36 | Reagovat

no věřím jí z části... zvracení se mnou řešila hned na začátku a mně to ani nebylo nějak příjemné x( musím to zvládnout sama

před tím mi napsala na to homeopatika, ale to je na nic

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama