138. den (Út) - Nejlehčí čtení, Španělská romantika ve dvou

15. ledna 2009 v 5:49 | qlarinka |  Čína
Vstala jsem pro jistotu brzy, abych si zopakovala těch pár papírů s teorií. Trochu jsem to přecenila, protože za půl hodinky už jsem to všechno věděla (aspoň v rámci možností) a neměla jsem pak zbytek dopoledne co dělat.


Do školy jsem došla včas, pro jistotu jsem zamířila do třídy s jinou učitelkou než tou naší a čekala, co bude. Docela mě překvapilo, jak byla písemka lehká. Teda nebyla, ale rozuměla jsem mnohem víc věcem než většinou na hodinách. Možná to bylo i tím, že jsem se na gramatiku učila spoustu nových znaků, takže jsem některá slovíčka znala, ale i tak mi to nepřišlo tak hrozné.

První část byla teoretická - určit podmět, předmět, přísudek, rozdělit slova do skupin podle toho, jak vznikla a tak. Děkuju všem svým učitelkám češtiny, které do mě 13 let hustily českou gramatiku a Vykoukalovi, který se 2 roky snažil o tu čínskou. Nebudu teda mít 100%, tak lehké to zase nebylo, ale aspoň jsem věděla, co se po mně chce :-)

Pak už přišly ty články na čtení, bylo jich 5, to zas taková sranda nebyla. U druhého z nich (téma politiky jednoho dítěte v Číně) jsem strávila neuvěřitelně dlouhou dobu. A hodinky samozřejmě nemám :-D Zeptala jsem se učitelky, kolik ještě máme času a nestačila jsem se divit, že jsme teprve v polovině. Nakonec jsem odevzdávala asi 15 minut před vypršením času.

Odcházela jsem s pocitem, že se mi písemka povedla asi stejně jako gramatika, jenže na gramatiku jsem se učila 10 dní a na tohle 10 minut, takže šťastná jak blecha. Výsledky budou buď 15. nebo až se vrátíme od moře, takže ten pravý prázdninový pocit ještě nemám, ale aspoň už je to za mnou.

Cestou ze školy jsem se stavila v bance a pak ještě pro bubble tea (sladký čaj s mlékem), potkala jsem tam Róba, tak jsme si chvíli povídali česky, nějak mi to poslední dobou chybí :-D Asi proto, že mi skoro nikdo nevolá, tak se musím aspoň občas někde vymluvit.

Na koleji jsme pak uklidily a přeskládaly puzzle do nových tvarů, aby se nám pokojík zas trochu změnil :-)

K večeru jsme vyrazily s Anni za Thomasem, který dostal vysoké horečky a tak. Potkaly jsme ho akorát, jak se chystal na večeři. Němci mají zvláštní způsob stonání. To já když mám 40° horečky, tak nevytáhnu paty a dělá mi problém dojít i na záchod. O nějakým velkým jídle nemůže být ani řeč a to, že bych vyrazila na zdravotní procházku, je v té době nemyslitelné...

Pak jsme se stavili za Španělama ze Silvestra. Akorát balili na dovolenou v Indonésii. Zní to neskutečně exoticky a přitom je to tak blízko :-D

Chtěli jsme s nimi vypít do šampaňské, které nám zbylo z oslav nového roku, ale pánové neměli nic sbaleno, takže jsme se do něj daly s Anni samy. Nakonec kluci jen tak ochutnali, aby se neřeklo :-D My jsme ve dvou holkách vypily 1,5 litru čínského šampáňa, takže to byla pak celkem veselá cesta na kolej :-D

Taky jsme se stavili u Janna, který byl na Vánoce doma a přivezl Anni kapky do nosu. Spolubydla má totiž permanentní rýmu. Já teda taky, ale kapky na to neberu. Návštěva nic moc, Jann s námi už nějak nemluví, nevím proč, takže to bylo takové nemastné neslané... A nakonec na nás mluvil francouzsky, protože se tu tolik pohybuje mezi Němci, že anglicky nemluví a byl to pro něj problém :-D

Cestou na kolej jsme parádně vymrzly, byla fakt neskutečná zima, tak moc jsem tu ještě nemrzla. Přemýšlely jsme, jestli se ještě někam vypravíme, Cobus někde slavil narozeniny, ale stejně jsme nevěděly kde, tak jsme nakonec zůstaly pěkně v teploučku :-)

A stejně si pořád neuvědomuju, že už mám PRÁZDNINY!!! Škola začne až 23. února, takže teď mám spoustu času na odpočívání :-)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama