146. den (St) - Výlet do středu Hangzhou

23. ledna 2009 v 6:51 | qlarinka |  Čína
Zase jsem skoro nespala. Nevím, čím to je, ale nedokážu spát víc než takových 6 hodin. Už mě to nebaví. Anni usne dřív než já, ale ráno jsem stejně vzhůru v 7 nebo 8. Chvíli jsem utahaná, pak to překonám a zas jdu spát kdoví kdy a druhý den se to opakuje.


Kolem 11 hodiny jsme vyrazily s Anni do města. Chtěla si v knihkupectví koupit průvodce po Japonsku. Když jsme ale zjistily, kolik ta knížka stojí, usoudily jsme, že by to na týdenní návštěvu Japonska byla zbytečná investice. Prohlédly jsme si i pár dalších knížek a já málem padla do mdlob, když jsem objevila regál plný mluvnice češtiny a učebnic českého jazyka. Bohužel jsem s sebou neměla foťák, ale příště vám zvěčním, na co všechno člověk v Hangzhou narazí.

Anni se nikam moc nechtělo, ale nakonec šla se mnou na procházku. Tvářila se u toho ale jak boží umučení, tak jsem se jí několikrát ptala, jestli nechce jít radši domů ;)

Nakonec jsme zjistila, že jsme kousek od kostela, kde jsem byla o Vánocích. Stavily jsme se na oběd a Anni se nakonec opravdu vydala zpátky na kolej. Já se chtěla ve městě sejít s jednou Australankou, ale bohužel se nám to nakonec nepovedlo. Holt je tu centrum celkem rozsáhlé a díky stavbě metra (které se před Vánoci propadlo a zabilo několik dělníků) značně neprostupné.

Chodila jsem jen tak po ulicích, koupila si pomeranč a něco k pití a přemýšlela, co budu dělat. Chtěla jsem koupit kabát, abych ho mamka mohla odvést domů na "příští sezónu", ale bohužel jsem žádný neobjevila. Nakonec jsem si ale koupila aspoň sukni, tak jsem měla stejně radost. Byla ve slevě jen za 50Y (něco pod 150Kč), ale cedulka na ní stejně hlásala skoro 400Y (tedy přes 1000Kč), tak by mě zajímalo, odkud ji původně vzaly. Tedy jako pro kterou značkovou prodejnu byla určena ;) Ale mám radost se sukýnky, ještě koupit něco navrch k ní a můžem vyrazit do terénu.

Večer jsme nakonec vyrazily ve velké holčičí partě do Maya baru, abychom se rozloučily s Ellen, která se už chystá domů. V pátek vyráží směr Perth. Moc mě to tam nebylo. Obzvlášť poté, co jsem si odskočila na záchod a na mé židli seděli cizí lidi. Našli mi teda nějaký štokrle, ale posadili mě mezi samé neznámé tváře, takže jsem po zbytek večera mlčela.

Hlídala jsem si půlnoc a popřála jsem Anni jako první :-) Pak jsme jí zazpívaly písničku, počkala jsem, až se vypovídá s kýmsi a šly jsme na kolej.

Pro změnu jsem opět nebyla unavená, takže Anni šla spát a já objevovala krásy internetu. Našla jsem pográmek, kam si můžete nahrát fotku obličeje a poté vyměňovat účesy a tak zjistit, co vám nejvíc sluší. Seděla jsem u toho do 4 do rána :-D To by mě zajímalo, kdy se zas jednou pořádně vyspím.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama