151. den (Po) - Kráva je tu - šťastný nový rok

27. ledna 2009 v 7:14 | qlarinka |  Čína
Tak je to tu! Nejvýznamnější čínský den roku, vítání nového roku. Tentokrát se to změnilo z krysy na krávu. Číňané tímto svátkem vítají jaro. Je tu sice zrovna největší zima, ale je to prostě tak. Příští rok to bude tygr, moje znamení, tak mi Číňani řekli, ať se na to obléknu do červené, to je slavnostní barva ;) Teď ale zpátky k té krávě ;)


Nevěděla jsem, v kolik se v takové běžné čínské rodině vstává. Kor, když mají 2 malé děti, takžře jsem byla celkem bezradná. Vzbudila jsem se kolem 8, nakoukla do obýváku, nikde nikdo, tak jsem zas zalezla do pelechu. Asi za půl hodiny jsem uslyšela cupitání a hlasy, tak jsem vstala, oblékla se (zas do sukně, ke kalhotům by ta sportovní mikina byla snad ještě horší), učesala a vyrazila za rodinkou ;) Přišla jsem akorát před snídaní, takže právě včas :-)

Dopoledne jsme vyrazili v plné sestavě k pagodě na břehu řeky. Počasí nic moc, ale i tak tam bylo pěkně. Koupili mi vstupenku na vstup k pagodě i na vstup do pagody. Ani jsem se neptala, jestli po mně chtějí peníze, přišla bych si hloupě. Cestou jsme bušili palicemi do gongů, tak jsem zamlátila na svého tygra, na ségřino znamení a na rodiče, abychom se všichni měli dobře.

Po prohlídce pagody (která připomínala asi tak hradeckou Bílou věž, budějovickou Černou nebo nevím co v Olomouci, až na to, že tady bylo vstupný v přepočtu 100Kč a doma je to do 20), jsme se vydali na průzkum okolí. Byla tam spousta modelů pagod z jiných měst, úplný pagodový park, bylo to moc pěkné.

Poté jsme se vrátili domů na oběd. Zeptala jsem se, jak se odpoledne dostanu na kolej, že už je otravuju dost dlouho, tak že mě prý po večeři odvezou :-) V televizi dávali Příbeh o Mulan v čínštině, ale neměli jsme čas koukat, tak si to chci koupit na DVD, protože příběh znám, ségra film miluje, tak se třeba aspoň něco přiučím :-)

My jsme ale vyrazili k pagodě uprostřed města. Tedy spíš na trhy pod pagodou. Byla jsem tam někdy ze začátku (ještě v šortkách), fotila jsem se u zaltého Buddhy. Teď tam bylo tolik lidí a tolik novoročních výzdob, že jsme se museli pěkně hlídat. Cesta tam byla taky pěkně komplikovaná, všude bylo tolik aut, že jsme jeli krokem. Nakonec mě starší sestra tatínka popadla, že jdem na procházku a šly jsme se spolu projít. Chodily jsme asi hodinu kolem Západního jezera a nakonec došly na místo srazu dřív, než tam zbytek dojel autem :-)

Na trzích jsme rodince pomohla vybrat čínský vějíř pro Terčinu maminku, tedy aspoň tak mi to Číňani řekli. O to větší pak bylo večer překvapení, když mi vějíř předali s tím, že je vlastně pro mě, ale nechali mě ho takhle tajně vybrat :-)

Dostala jsem taky horkou čokoládu a rady do života, kde a co a za kolik kupovat :-)

Potom jsme jeli zpátky na večeři. Počkali jsme, až se umyje nádobí a tak (a vůbec nechtěli moji pomoc, hrozný ;)) a všichni se vyfotili. To byla taky celkem sranda, aspoň na to jsem si teda slíkla tu sportovní mikinu a docela koukali, že nevypadám jak hastroš :-D

Pak už jsme se rozloučili, tatínek mě naložil do auta a vyjeli jsme směr moje kolej. Chtěli si mě tam nechat, ale vymluvila jsem se. Bylo tam moc pěkně, ale přece je nebudu otravovat celé prázdniny :-)

Večer mi sestřenka poslala fotky a videa ze ségřina plesu, výborný to bylo, až jsem se z toho rozbrečela. Vím, že vás s tím pořád otravuju, ale fakt mě mrzí, že jsem tam nemohla být...

Spát jsem šla zas kdoví kdy v noci, nějak se mi vrací evropský čas nebo co :-D

Druhá polovina ségřina maturitního nástupu,
díky té sádře je to sólistka na schodech ;)
A v závěru ta, co vede úklonu, máme to holt v rodině, to organizování ;)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama