153. den (St) - Velké prádlo

29. ledna 2009 v 17:24 | qlarinka |  Čína
No, o moc zajímavější než včera to dneska nebylo. Skutečně jsem přemluvila vrátné, že mamka může spát v posteli Anni a bude to mít zadarmíko ;) A Míra, ten kámoš, si teda bude muset zaplatit, no, ale s tím už nic neudělám ;) Aspoň že něco, ono to s nima zas tak lehký není :-D A když jsem se je snažila přesvědčit, že v pokoji, kde jsou 2 postele, klidně můžou spát 2 lidi rozdílného pohlaví bez toho, aby spolu něco měli, tak jsem taky moc nepochopila. Pro příště budem asi využívat podobnosti psané podoby naších příjmení a budem tvrdit, že je to můj strejda nebo tak něco.


Díky této dobré zprávě jsem se rozhodla k velkým přípravám na mamčin příjezd. Spočívalo to hlavně v převlékání postele, teda vlastně obou, když už jsem byla v tom. A když už jsem byla v tom praní, proč nevyprat všechno, že ;) Dohromady to bylo 6 praček, docela dobrý výkon :-) A byla jsem ráda, že na koleji skoro nikdo není, protože jsem se aspoň s nikým nemusela o pračku přetahovat.

Bohužel je naše pračka neautomatický lenoch, takže se do ní musí prádlo vhodit shora, počkat, až nateče voda, přidat prášek a otočit kolečkem, za 15 minut přijít, vodu vypustit, napustit novou a celý proces zopakovat tentokrát bez prášku, pak následuje přesunutí prádla do vedlejšího bubnu, kde se vyždíme. Tentokrát se musí hlídat množství prádla a to, aby bylo rovnoměrně rozloženo, protože jinak pračka řve jak na lesy a je ji slyšet široko daleko. Navíc šikulka napouští jen studenou vodu, takže do ní tajně přidáváme vodu kbelíkem, který napouštíme horkou vodou z ohřívače na vodu na čaj. Nesmí nás u toho ale vidět vrátní, protože by prý horká voda mohla pračku zničit. Je to taková dobrodružná akce :-)

Vzhledem k tomu, že jedno prádlo vám zabere hodinu, dokážete si jistě spočítat, kolik času jsem strávila nad 6 pračkama :-) Obnažené postele jsem zase oblékla, aby se přede mnou nestyděly, a po celém pokoji rozvěsila mokré prádlo. Jestli se v noci vzbudím, tak si nejspíš všechny ty prostěradla a tak popletu s duchy, a bude tu pěkně veselo.

Taky jsem zjistila, že mi někdo uzmul majonézu z ledničky, tak jsem si "vypůjčila" od Noémi a Madeleine. Používám jí totiž na chleba místo másla, je výrazně levnější a má dokonce i nějakou chuť :-)

Mimo to jsem celý den mlsala čokoládu a čokoládové sušenky, takže až se vrátím domů, paní zubařka mě určitě nepochválí. Měla bych s tím něco dělat ;)
 


Komentáře

1 kobdoš dobroš kobdoš dobroš | 30. ledna 2009 v 14:06 | Reagovat

Majonéza je fajn, na dřevárnách jsme ji používali ke všemu, na rohlík na piškot na tatranku...

2 qlarinka qlarinka | 30. ledna 2009 v 15:45 | Reagovat

na piškot a tatranku, FUJ!!

3 Terka Terka | Web | 30. ledna 2009 v 22:43 | Reagovat

Náhodou na piškotě je výborná. S tatrankou nemám zkušenosti :-D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama