155. den (Pá) - MiMi jsou tady

31. ledna 2009 v 18:37 | qlarinka |  Čína
V půl deváté mě vzbudila doručenka, večer jsem totiž ještě mamce psala, aby to nepřeháněli s výměnou peněz, protože zpátky na eura nebo dolary je možné vyměnit jen polovinu těch vyměněných na čínskou měnu. To znamenalo, že už jsou v Šanghaji. Od té doby jsem čekala, až se mi ozvou, ale pořád nic a nic.

Nakonec jsem znovu poklidila, nasnídala se, sebrala prádlo a čekala a čekala... Čas plynul a plynul, zbaštila jsem spoustu bagety, čímž jsem se vlastně naobědvala a pak už konečně telefon a že jsou na mostě u školy.

Vyrazila jsem natěšená k hlavní bráně a tam, jak se rozhlížím, jak chci, stejně nevidím 2 bělochy s kuframa. Mamka mluvila o nějakém mostě, ale u hlavní brány žádný není. Pak mě napadlo, že u brány vedle jídelny je most. Naklusala jsem tam a TRADÁÁÁÁ, dětičky už tam na mě čekaly. Díky tomu, že je to mamka a Míra, tedy M+M, přejmenovala jsem je na MiMi, což perfektně sedí k tomu, že se tu beze mě nemají kam hnout, jak ty miminka ;)

Přivítali jsme se, objali, popadli kufry a celou cestu (na kolej je to tak kilometr) jsme nadávali panu taxikáři, který nepochopil můj vzkaz a dovezl je na špatné místo. Cestou jsem jim ukazovala, kde co je a tak, ale chudáci ani nevěděli, kde jim hlavy stojí.

Na koleji se nám podařilo ubytovat Míru a dostat povolení od "učitele" (hlavní správce či co), že teda mamka opravdu může ke mně na pokoj.

Mamka mi předala hromadu perníčků, čokolády, dopisy, řetízek, kosmetiku, pokroutky a další dárečky od všech možných lidiček, přátel a kamarádů :-) Mockrát děkuju, mamka pobrala, co mohla, určitě tu nebudu strádat a mamku nenechám chodit nahou, protože mi toho přivezla tolik, že s sebou má absolutní nedostatek oblečení ;)

Pak jsme vyrazili na oběd. Já cestou k muslimům chřoupala perníčky, takže jsem pak jen uzobávala z mamčina talíře :-) U jídla jsme si tak různě vyprávěli a promýšleli další trasu.

Po jídle jsem jim ukázala kampus, vrátila klíče do španělských pokojů, které jsem se nakonec rozhodla nevyužít a rozčilovala se nad tím, že kakaový obchod je pořád ještě zavřený.

Ze školy jsme vyšli severní branou, tedy přímo do místní "chudinské" čtvrti. Pravděpodobně tak chudá nebude, ale pro nemístní to tak rozhodně vypadalo. Aspoň se moje návštěva podívala, jak taky vypadá Čína a o to víc ocenila, že místo, kde budou spát je čisté a relativně teplé.

Pokračovali jsme k jezeru a do parku, kde jsem na Silvestra byla s Anni a Živile. Moc se jim tam líbilo a jí měla radost. K vodopádu jsme bohužel přišli příliš pozdě, takže už byla vypnutá voda (ano, i vodopád se zapíná kohoutkem), ale i tak tam bylo moc pěkně. Už se šeřilo, když jsme vycházeli z parku, takže na Západní jezero jsme se podívali už za tmy.

Navečeřeli jsme se v menze a já měla radost, že vím, co objednat, takže mě potom chválili, jak moc jim chutnalo. Dokonce i hůlkama jedí oba poměrně slušně, tak to nebude tak hrozné ;) Hlady neumřou ;) Horší to bude s tím, že nejsou zvyklí na to věčné čínské odplivování a odchrchlávání, což já už jsem, takže se občas divím, čemu že se to diví oni ;)

Večer jsme strávili sepisováním toho, co máme nebo chceme ještě udělat a šli jsme poměrně brzo spát (teda na mamku pozdě a na mě neskutečně brzo, totiž v 11 večer). Vůbec mi nepřijde, že jsem mamku 5 měsíců neviděla naživo ;) Tak super, třeba se toho moc nezměnilo ani doma a v červenci ten přechod domů v pohodě zvládnu ;)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama