179. den (Po) - Chytrá a krasavice, co víc si přát

25. února 2009 v 7:22 | qlarinka |  Čína
A už je to zase tady. Ranní vstávání, zakopávání jedna o druhou v koupelně, nervózní prohrabování oblečení ve skříni a odchod z koleje na poslední chvíli. Ano, začal nám druhý semestr.


Rozhodla jsem se jít první den v sukni, abych trochu udělala dojem. Dokonce jsem se i namalovala, takže fakt přípravy jak na ples ;)

Vyrazila jsem s náležitým předstihem a nejvíc mi dalo zabrat těch 5 pater po schodech. Mám teď hodiny hned vedle hlavní budovy, ale kromě jedné hodiny je vše v 5. patře a výtahy tam nejsou. Aspoň nějaký tělocvik :-) Potřebovala bych si to pár krát denně vyběhnout nahoru dolů, abych měla pocit alespoň mírně zvýšené aktivity ;)

Sedla jsem si do druhé lavice uprostřed vedle čínsko-španělské Moniky. Byly tam dvě sražené lavice vedle sebe, takže vedle nás seděly ještě Němka Julia a Naste. Třída se postupně plnila až nakonec, s 15ti minutovým zpožděním, dorazila naše nová třídní.

Je mladá, sympatická a vtipná. Představila se nám a odbyla takové ty nutné a nudné organizační záležitosti, kterým je nemožné se vyhnout. Pak vybídla nás, abychom se postupně vystřídali u tabule a trochu se představili.

Když jsem se nakonec začala zvedat já, okomentovala to učitelka: Jéé, naše kráska jde na řadu!Totálně mě vykolejilo, takže jsem u tabule nemohla najít křídu a všichni se mi smáli. To, že jsem Češka, jsem jim musela říct i anglicky, protože samozřejmě netušili, ani se jim nedivím. Jako svou zálibu jsem uvedla tancování, na což mě třídní hned začala strkat do nějaké soutěže. Řekla jsem jí, že už jsem se jedné zúčastnila v minulém semestru. Hrozně jí mrzelo, že o to přišla, tak jsem řekla, že to vůbec nevadí a celá třída se zase smála, tak nevím. Když jsem si pak sedla, učitelka ještě dodala, že jí moje bývalá třídní říkala, že jsem skvělá studentka. No, to je teda image pro první den CHYTRÁ KRASAVICE :-D Už se nemůžu dočkat, až poprvé nebudu vědět, o co jde.

Kromě mě a již zmíněných máme ve třídě jednu vdanou Rusku, která v Číně porodila miminko (o přestávce odběhla koupit nějaké piškoty a je děsně aktivní, zapisovala si nás, jak jsme se představovali), 41 letou Korejku, jejíž manžel zůstal v Koreji a platí jí studium v Číně, Japonce, kterému je přes padesát a nejradši má svoji kočku, se kterou bydlí, dalšího Japonce, který se mnou chodil na taj a tvrdil mi, že je Korejec, a jmenuje se Ken, pak Australanku, která má 2 m a 15kg, další Němku s piercingem v nose (přes obě dírky spodem, jako když mají kroužek v nose krávy, promiň Němko...), Indonésana, 2 Severní Korejce, kteří smrdí od alkoholu, mají každý doma jednu dceru, povoláním jsou učitelé a jsou divní, no a pak spoustu Korejců a Korejek z jihu (z čehož jedna dlouhodobě žiju v Japonsku). Takže docela dobrá parta :-D

Učitelka nám dále oznámila, že jí to moc mrzí, ale nebude s námi psát diktáty, protože na to nemáme čas. To vyvolalo znepokojení obzvláště ve mně, protože bez diktátů se nedonutím se znaky naučit, to bude semestr velkého sebeovládání, abych to pak nedělala všechno na poslední chvíli. Hned první lekce má skoro 60 nových slovíček, z nichž znám asi jen 3, článek k ní je dlouhý na 2 stránky a je strašně těžký. Bude to náročné, ale snad to zvládnu, no ;)

O přestávce jsme si na chodbě vyměňovali dojmy s ostatními z naší koleje, je nás totiž v té budově poměrně hodně. Potkala jsem i Agniezsku, tak jsme se domluvily, že co nejdříve zajdeme na večeři :-)

Druhou hodinu jsme měli čtení. Učitelka mluví velmi rychle, používá hodně slov, která neznám, a když píše na tabuli, používá psací znaky (asi jako kdybyste po prvňáčkovi chtěli, ať přečte, co pan doktor napsal na recept), takže sranda. Nicméně je mi mnohem sympatičtější, než moje bývalá učitelka, takže to snad spolu zvládneme. Moc jsme se nepředstavovali, abychom nedělali to samé, co na první hodině, a rovnou se vrhli na knížku. Její pojetí výuky bylo celkem zajímavé a ani jsme nedostali úkol :-)

Cestou ze školy jsem si šla koupit deštník, vybrala jsem si růžový se žlutým obrázkem kuřátka. Byl ze série těch nejlevnějších a rozhodně nemám potřebu si kupovat jakýkoli dražší :-) Najíst jsem se šla k rýžařům (jak jinak), kde jsem potkala Anni, Thomase, Ranyu, Ukrajinku Oxanu a spoustu korejců, protože tihle všichni jsou teď v jedné třídě. Nechala jsem si přistrčit židličku, takže kolem mě musely servírky proskakovat, ale zvládaly to bravůrně :-)

Odpoledne jsem si pak doobalila další sešity, dlouho překládala slovíčka na gramatiku, nachystala si do školy na druhý den a začetla se do Harryho Pottera, kterého jsem dostala dárkem přes email. Přemýšlím, že si koupím čínskou verzi, všech 7 knížek vyjde v přepočtu na 300Kč, což u nás stojí jeden díl. A navíc bych je měla čínsky, ale nevím, jestli je budu číst, když je v té době už budu znát v češtině. Možná si takhle koupím nějaké jiné knížky...

Na večeři jsme šli já, Chris, Christina, Anni a Maria (kterou z neznámých důvodů někdy píšou s y, i když je s i). Christina nás zavedla do místa, kde dělají krevety, které byly moc dobré, mňam ;)

Tak novému semestru zdar a ať nám učení skáče do hlaviček samo, abychom se mohli věnovat i jiným činnostem ;)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama