Březen 2009

213. den (Ne) - Jarní úklid

30. března 2009 v 17:38 | qlarinka |  Čína
Neděle se aspoň částečně stala dnem splněných slibů a přání :-) Dopoledne (tedy v 11) jsme s Mariou vyrazily opět na nákupy, jsme trošku posedlé, ale nejde tomu holt odolat... Třeba nás to přejde, až pošlem první balík a zjistíme, kolik tu tyhle služby stojí :-D

212. den (So) - Nesplněné představy

29. března 2009 v 16:39 | qlarinka |  Čína
Celý den by se dal 2 slovy shrnout jako nesplněné představy. Neudělala jsem totiž nic z toho, co jsem si naplánovala. Mamka mi slíbila, že mi ve 2 zavolá, jak je na tom Lasík a tak všelijak a co je nového, kvůli čemuž jsem zrušila nakupovací výlet (ano, opět, ještě nemám dost) s Mariou. O čtvrt na dvě mi mamka napsala, že pes spí, tak se mi znovu ozve, až se vzbudí (odmítala jsem totiž mluvit s mamkou a chtěla telefonovat jedině se psem :-)))))

211. den (Pá) - Hospitace

29. března 2009 v 16:20 | qlarinka |  Čína
Nepřítomnost Anni se na mém životě promítá poměrně zásadně a to hlavně po ránu, protože jsem se dlouho kopala z postele a nakonec přišla pozdě. Vzhledem k tomu, že i loudavou chůzí je to k budově, kde mám tenhle semestr hodiny, 5 minut, je to pěkná ostuda. Aspoň jako omluvu můžu použít to, že je to v 5. patře, takže to nějakou chvíli po těch schodech nahoru trvá, výtahy jsou tu totiž jen v budovách vyšších než 7 pater (ale můžeme být rádi, že je tam nemáme, protože máme aspoň nějaký důvod se hýbat :-)).

210. den (Čt)- Priessnitzovy kalhotky

28. března 2009 v 19:03 | qlarinka |  Čína
Bolení v krku nepřestává, budu muset vymyslet nějaký způsob, jak nezbedné dětičky konečně utěšit, protože se to fakt nedá. Nejvíc kašlu před spaním a po probuzení, asi se plicím nelíbí změna polohy vertikální - horizontální a obráceně.

209. den (St) - Od chřipky až po angínu, hrajeme si tak v Číně

26. března 2009 v 14:32 | qlarinka |  Čína
Tak jsem se ráno probudila a co necítím. Venku ptáci řvou, kytky smrděj (to s oblibou říká na jaře táta, ještě, že vám nemůžu zazpívat jeho oblíbenou hokejovou vánoční koledu, to by vám uši upadly) a v mém krku se asi čerti honí. Ano, ať žijí jarní změny počasí, kdy máte jeden den na tričko a druhý den mrznete v zimní bundě. V takovém počasí se totiž rodí různá malá i větší zvířátka, neboť jaro přichází a s ním i láska (a depresivní stavy těch, kteří žádnou nemají). Všude se rojí plno malých dětí a zvířátek a jejich kolonie vidíte všude okolo. Ani já jsem nelenila a potkala jeden takový cirkus malých hyperaktivních dětí, asi zatoulaný dětský domov, a byly tak roztomilé, že jsem je nemohla nechat odejít (byl zrovna ten chladný den). Přesvědčily mě, že jim na přechodnou dobu budou jako domov sloužit moje krční mandle. No co jsem měla dělat, když odmítnout se nedalo. V mém krku teď sídlí dětský domov s názvem ANGÍNA!

208. den (Út) - My jsme žáci 4.2

26. března 2009 v 14:06 | qlarinka |  Čína
Dneska to zas ve škole stálo za to. Při slohovkách jsme se učili o emailech, učitel nám vysvětloval, že musíme napsat adresu, pak předmět (o čem mail bude) a pak se nás zeptal, jestli známe nějaké prapodivné slovo. Neznali jsme. Bohužel si to vyložil jako naši neznalost emailů a začal nám vysvětlovat, že je k emailu možné i přiložit soubor, což jsme ale všichni věděli, jen jsme to neuměli říct čínsky. Bylo to fakt strašné! Nakonec se jedna Korejka odhodlala a řekla mu, že potřebujeme internet ke každodennímu životu a zvládáme to. Sice se divil, že jsme to najednou věděli a ještě před 10 minutami ne, ale nějak ho nenapadlo, že bychom třeba jen mohli zaostávat s čínskou slovní zásobou ;) Stane se :-)

Jak mi zamkli písmenka

24. března 2009 v 14:46 | qlarinka |  Příběhy ze života
Zrovna jsem se vrátila z večeře se třídou a nějak mi to nedalo, než abych vám napsala jedu takovou zajímavou životní příhodu. Jak doma říkáme Příběh ze života. Jedná se o vyprávění z mého dětství a objasnění toho, proč jsem se nikdy nemohla stát matematičkou...

207. den (Po) - Znaky, znaky - dáš si taky?

24. března 2009 v 14:24 | qlarinka |  Čína
Anni ráno vstávala se mnou na osmou, protože jí před 14 dny odpadla hodina a minulý týden jim při jejím nahrazování zkolabovala učitelka, tak si to musela celá třída přijít nahradit znovu. Navíc jsme zjistily, že skákat přes švihadlo v 7 hodin ráno je nemožné, takže jsme to zkrouhly na 1x denně. Dlouho jsme dvoufázový trénink nevydržely no, ale to se dalo čekat :-)

206. den (Ne) - Úkoly

23. března 2009 v 9:11 | qlarinka |  Čína
Ani jsem se nenadála a už bylo devět hodin a seděla jsem u svého znovu uklizeného stolu a věnovala se překladu. V přestávkách jsem doplňovala cvičení na opakovací papír (ten máme po každé lekci), vymýšlela věty s určitými slovy a všelijak různě si krátila čas.

205. den (So) - Moritz

22. března 2009 v 14:46 | qlarinka |  Čína
Zjistila jsem, že mému tělu nejlépe vyhovuje chodit spát kolem půlnoci a vstávat po osmé. Dřív neusnu a ráno se tak jako tak v tuhle dobu budím, takže si budu muset jednou najít takovou práci, aby mi to vycházelo v tomhle rytmu :-D

204. den (Pá) - Flákárna

21. března 2009 v 5:31 | qlarinka |  Čína
Vstávání do školy bylo hodně kruté. Spala jsem málo a navíc jsem zapomněla (dobře, tak nestihla) napsat úkol na konverzaci, tak jsem s sebou táhla do školy slovník, abych to dohnala o přestávce. Dokonce jsem ani moc neřešila, co si vezmu na sebe, tak doufám, že jsem nevypadala moc jako strašidlo :-D

203. den (Čt) - Španělská party

21. března 2009 v 2:54 | qlarinka |  Čína
Úvodem bych chtěla popřát všem Pepčům, Pepíkům, Josífkům, Josefům... k dnešními svátku :-) Pořádně to oslavte a mějte se fajn :-)


Ve škole v podstatě pohoda. Sice jsem nedostala z domácího úkolu 100%, ale jenom 98%, přesto se domnívám, že jsem s tím schopná žít :-D Na konverzaci mlel zase celou dobu pan učitel. Zjistila jsem, že jediná šance, jak se dostat ke slovu (když už neznám ty slovíčka k tématu, na která se věčně ptá), je se vyptávat na neznámou gramatiku apod. Pan učitel ji sice stejně neumí vysvětlit, ale já si aspoň za těch 90 minut řeknu 2 věty nahlas :-)

202. den (St) - Příbehy o duších ve staročínštině

19. března 2009 v 6:03 | qlarinka |  Čína
Rozhodly jsme se s Anni dělat něco pro zdraví (nebo možná spíš pro sebevědomí) a koupily jsme se švihadla. Neplánujeme se s nimi škrtit ani nic podobného, ale 2x denně chvíli skákat, abychom vypadaly pěkně a byly zdravé (a zvedly si to sebevědomí hlavně, že jo ;))

Pojeď s námi na tábor!! Pojeď s námi do lesa ;)

18. března 2009 v 6:34 | qlarinka |  Cassiopeia
Můj čínský život občas prostupují události zcela nečínského a ve skrze nemezinárodního charakteru. Jednou z nich jsou přípravy na mých oblíbených 14 dní v roce, tedy na tábor. Jaký každý rok zavítám i letos s českobudějovickým oddílem Cassiopeia na břeh řeky Vltavy a celé 2 týdny (no dobře, já asi jen 10 dní, protože přijedu z Číny den před začátkem tábora) si budu užívat života bez elektřiny, bez aut, bez mobilů i bez počítačů.

Budu vstávat se zvukem píšťalky a večer padat únavou, protože mi děti ani dospělý celý den nedají pokoj. Strašně se tam těším :-) Jen les a já, kamarádi, příroda, absolutní nestereotyp a čas odhodit všechny všední starosti stranou :-)

Na tábor samozřejmě nejede jen vedení (věk 17+), dokonce mohu říct, že vedení je tam v podstatné menšině, protože větší a nezanedbatelnou část tvoří děti (8-16 let), kterým já osobně přezdívám harantíci, aniž bych je nějak urážela nebo to myslela zle. Je to krásná přezdívka a upřímně lituji, že mě nikdo harantíkem nenazýval.

Moc čtenářů mladších 16 let asi moje stránky nemají, ale pokud máte v rodině nějakého harantíka, kterému byste chtěli udělat radost a poslat ho do lesa (jehož oči byste chtěli ušetřit před denním kontaktem s nezdravou televizní či počítačovou obrazovkou; kterého byste se chtěli na 2 týdny zbavit nebo prostě jakýkoli jiný důvod), rádi se vám o něj postaráme, hry s ním zahrajeme a novými zážitky ho na další rok vybavíme.

Navíc si s námi užije i táboráky, noční hry (a nejen stezku odvahy, ale třeba i hlídání tábora), baštění z ešusu a spaní ve stanu, což jen tak někdo nemá :-)

Polovina vedení je v Červeném kříži (a my ostatní jsme tím minimálně hodně ovlivnění), takže se nemusíte bát, že bychom třeba neuměli vyndat třísku nebo pofoukat rozbité koleno. Hlavní vedoucí a dalších několik dospělých se řadí mezi osoby s pedagogickým vzděláním a my ostatní jsme za ta léta tábory odchovaní a v péči o děti taky zdatní, takže se nemusíte bát, protože máme děti rádi a těšíme se na ně ;)

Málem bych zapomněla zmínit, že na táboře zajišťujeme stravování i pro děti s bezlepkovou dietou, neboť se jí už tak musí řídit celí 3 členi (i když už nám všichni vyrostli a jezdí jako vedoucí a ne jako děti), tak proč nevařit pro 4, 5 a nebo víc celiakií trpících bytostí ;) I když já bych teda řekla, že netrpí, rozhodně ne u nás, protože naši kuchtíci vaří excelentně :-)

Pokud chcete víc informací a podobně, tak mi napište (do komentářů, na mail...) nebo zkoukněte stránky Cassiopey, kde najdete i mapku, která mi nedá spát, protože je to prostě uprostřed zeleně a přírody a fakt to stojí za to ;)))

Budu se těšit :-)

Jeden za všechny - všichni za jednoho !!!!
(to je heslo letošní etapovky)

201. den (Út) - Vietnam - ano nebo ne

18. března 2009 v 6:01 | qlarinka |  Čína
Občas jsem ráda, že Anni začíná v 8 a já až v 10 a ne naopak, dělala jsem totiž při vstávání takový kravál, že to rušilo i mě samotnou ;)

200. den (Po) - Dvojité výročí

18. března 2009 v 2:45 | qlarinka |  Čína

Sotva jsem se v Číně trochu rozkoukala a zabydlela a hned tu mám takový významný den. Úplně mě vyděsilo to číslo 200!! v dnešním nadpisu. To už jsem tak dlouho nebyla doma? To je úplně něuvěřitelné... Vzhledem k tomu, že jsem se k mamce stěhovala předloni těsně před Vánocema, pracovní týdny a něktěré víkendy jsem trávila v Olomouci a v srpnu jsem přijela sem, vychází mi z toho, že jsem tu strávila víc času než doma :-D Díky tomu se mi "blížící" odjezd jeví jako hodně děsivý. Navíc vyhlídky na balení a na posílání balíků... Bude to ještě legrace...

Něco chybí - Ona je blondýna

16. března 2009 v 13:48 | qlarinka |  Příběhy ze života
Jedním z mých prvních a zároveň nejduskutovanějších článků byla zmínka o koncertu v královehradecké Lucii. Zaujala mě tam tehdy písnička Ona je blondýna on kapely Něco chybí, ale pořád jsem jí nemohla nikde sehnat. Konečně se mi dostal do ruky odkaz, který funguje dokonce i tady a po roce a půl jsem si písničku znovu poslechla. Nemohu se s vámi nepodělit, takže poslouchejte, blondýny i neblondýny ;)Ps: Děkuji Leničce ;)

199. den (Ne) - A přišlo jaro, všechno, všechno kvetlo...

16. března 2009 v 13:43 | qlarinka |  Čína
Hodně moc dlouho jsem se těšila, až budu moct konečně napsat tenhle nadpis. Mám k tomu několik důvodů, ale žádný z nich není nějak extra velký, takže vlastně nevím, co se mi na něm tak líbí.

198. den (So) - Sluníčko

16. března 2009 v 12:57 | qlarinka |  Čína
Ráno jsem si řádně pospala. Nějak nemůžu přijít na to, jestli původ mé nemoci pramení z únavy nebo od nějakých bacilů. Stejně jako jiné dny jsem byla tak akorát schopná spát a nebo nějakým podobným způsobem zabíjet čas.

197. den (Pá) - Nemocenská

14. března 2009 v 10:57 | qlarinka |  Čína
Nějak se mi při tom ležení v pelechu nechtělo psát blog, tak jsem vám aspoň vymyslela 2 básničky. Doufám, že s němi moc nepohrdnete ;)