184. den (So) - Nemocnice čínské tradiční medicíny a kolaudačka

1. března 2009 v 8:56 | qlarinka |  Čína
Povzbuzené víkendem jsme si krásně pospaly a ani se nám nechtělo věřit, že už jen jednou a zas půjdem do školy. Čínské víkendy jsou neskutečně krátké, mám ráda ty české 3denní, kterými oplývají většiny mých vysokoškolských týdnů (tedy ty týdny, kdy nemáme v pátek blokové hodiny externistů, což je v reálu asi každý druhý týden).


Po zralé úvaze jsme autobusem vyrazily na tržiště, kde jsem předtím byla 3x i s MiMi. Nemířili jsme však na nákupy suvenýrů, nýbrž do čínské lékárny. Našly jsme ji celkem snadno, já si nalila čaj, který tam je zdarma a mohly jsme začít s vysvětlováním toho, co spolubydlu trápí.

Nechci to tady zveřejňovat, ale chci spíš upozornit na to, v čem se liší západní a východní medicína. Paní po chvíli pochopila, co chceme, a dala Anni 2 krabičky s kdoví čím. V porovnání s cenami, za které seženete alternativní léky v Čechách, to ale bylo úplně zadarmo, takže neber to ;) Dokonce mi i poradila, co tam mají proti akné, takže až mi dojdou prášky, co mi přivezla mamka, mám se kam vypravit.

Anni to ale nedalo, zeptala se ještě, jestli je někde poblíž doktor užívající netradiční medicínu, a když jsme se dozvěděly, že je to hned naproti, zamířily jsme tam. Pobavilo mě, že za návštěvu lékaře se platí 10Y, což je v přepočtu podle souučasného kurzu asi 30Kč, tedy stejně jako u nás :-D

Musely jsme asi půl hodiny čekat, tak jsem Anni seznamovala s tím, co jí čeká. Že bude muset vyplazovat jazyk, podle kterého lékař (u nás by to byl léčitel) pozná, které orgány nepracují správně, že jí bude měřit tep na zápěstí a tak...

Když na nás přišla řada, změřil pan léčitel tep, podíval se na jazyk a pak se začal vyptávat. Přesě jak jsem říkala :-D

Výsledkem vyšetření bylo to, že si Anni musí začít posilovat srdeční činnost. Evropští lékaři by jí řekli, že jí nic není, ale pro Číňani její srdce není zdravé. To neznamená, že by měla srdeční arytmii nebo nějakou nevyléčitelnou nemoc. Jen je potřeba ho posílit, aby bilo silněji a vůbec tak nějak lépe fungovalo. Dosáhnout se toho má sportem (ale spíš procházkami, ne nějakým běháním až do úmoru) a podpořit tělo má asi milión polévek, pro které si má Anni přijít zítra, vynechání sýrů, koly (a jiných šumivých nápojů) a omezení čokolád a kafe. Prostě klasika jako vždycky ;)

S panem doktorem byla celkem sranda, mluvil obstojně anglicky, takže jsme se docela nasmály, když do angličtiny přecházel v každé druhé větě, tedy hned poté, kdy jsme jedna nebo druhá nahodila více či méně nechápavý výraz.

Obě jsme byly zmrzlé na kost, takže jsme se rozhodly zajít na oběd. Cestou jsme si pak ale ještě koupily hedvábná pyžamka, která byla zrovna v akci. Netuším, jak se s těmi všemi věcmi na konci roku dostanu domů :-D Aspoň jsem si včera při cestě na posštu pro balíček (teto, moc děkuju ;) jinak teta je maminka mého spolužáka ze základky, naše bývalá sousedka, mamčina kamarádka a vášnivá cvičitelka tajči v jedné osobě ;)) Oběd se moc nezdařil, protože byl opravdu nedobrý. Stane se, tak snad příště.

Zpátky jsme to vzaly taxíkem, já vystoupila u Trust Martu a Anni pokračovala na kolej. Holky mi totiž prozradily, že tento týden mají v akci bavlněná trička jen 10Y za kus. Vzhledem k tomu, že nosím pořád ty samá 3, bylo docela záhodno se tam stavit :) Koupila jsem si jedno s nápisem Čína, do toho!! (napůl ve znaích) a druhé s nápisem I love (srdíčko) China, tedy miluji Čínu... (večer mi za něj Christina nabízela 500Y, poslala jsem jí, ať si koupí svoje) no a kromě nich ještě asi 5 dalších :-D Navíc jsem tam jedné starší paní překládala anglické nápisy do čínštiny a tak vůbec se seznamovala s lidmi. Byla to celkem sranda.

Málem jsem zapomněla poznamenat, že jsem tam potkala svého čínského tatínka a sestřičkou, resp. teda polovinu rodiny, se kterou jsem strávila čínský nový rok :-) Nadšeně mě chtěli odvést zpátky na kolej, ale já jsem právě přišla, takže to bylo jen takové rychlé setkání.

Když jsem dorazila na kolej, Anni už se chystala na večerní rande, byla totiž pozvaná a večeři. To se někdo má ;) Pomohly jsme jí s Christinou vybrat oblečení a tak všelijak a mohla vyrazit. Moc jí to slušelo :-)

Já se najedla ze zásob co dům dal (balíček čokoládových sušenek patrně není nejlepší večeří, ale co už), převlékla se a vyrazila s ostatníma na kolaudační party bytu, do kterého se nastěhoval Philipp (ten Němec, který si myslel, že jsem Ukrajinka), Jann (Němec, který sem přiletěl spolešně s Anni) a Hendy (můj spolužák z Indonésie). Bylo to celkem fajn, i když mi Jann řekl, že vypadám hrozně vyjeveně, což mi řekla tenhle týden i mamka, tak nevím no :-D

Bohužel to bylo fajn spíš celkem než velmi, takže jsem se brzy připojila k těm, co se vraceli k nám na kolej. Jesper a Sean ještě vyrazili na noční večeři do mekáče, Anni kráčela vepředu se svým nápadníkem a já musela celou dobu Mielovi vysvětlovat, co mezi těmi dvěma vepředu je a není (kolejní drby no, klasika...) a když mě to přestalo bavit, musela jsem ho přesvědčovat o tom, že u nás v pokoji nikdo v 11 večer nevrže židlí o podlahu, takže zvuky, které v noci slýchá (bydlí v pokoji pod námi), pravděpodobně způsobuje nějaký duch...

Do noci jsem si pak ještě četla Harryho, povídala na ICQ a zaháněla špatnou náladu... ale věřím, že mě zase brzy přejde :-)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama