206. den (Ne) - Úkoly

23. března 2009 v 9:11 | qlarinka |  Čína
Ani jsem se nenadála a už bylo devět hodin a seděla jsem u svého znovu uklizeného stolu a věnovala se překladu. V přestávkách jsem doplňovala cvičení na opakovací papír (ten máme po každé lekci), vymýšlela věty s určitými slovy a všelijak různě si krátila čas.

Na oběd jsme s Anni a Živile vyrazily k muslimům a samozřejmě jsme se zas jednou zapomněly zeptat, jestli je to pálivé nebo ne, takže jsme u jídla synchronně poplakávaly. Byla to docela sranda. Hlavně teorie, s kterou přišla Anni, že prý na pálivé pomáhají mléčné výrobky :-D Bylo mi blbě už při té představě :-D Ale odpoledne jsem pak vypila 2 sklenice kakaa, to je taky pravda :-D

Po obědě jsem byla nucená vrátit se ke své předchozí činnosti - tedy překladu. Naštěstí jsem to měla za chvíli hotové a mohla navázat přepisováním textu minulé lekce. 5 hodin zabitých jen překladem a přepisováním lekcí - miluju gramatiku :-D

Stihla jsem si taky poslechnout všechny písničky a umělce oceněné hudební cenou Anděl za rok 2008. Užívala jsem si Kryštofy, mile mě překvapily Toxique a zasmála jsem se u Ebenovic Folklorečku :-) Stihla jsem si i zazpívat s loňským cédéčkem z Bohemia Cantat a na festivalových stránkách se podivovat nad tím, že ještě nejsou vyvěšeny ateliéry ani žádné bližší informace (kromě data konání) k letošnímu ročníku, i když přihlášky se spouštějí už na Apríla :-)

Když se Anni vrátila ze své druhé hodiny němčino-arabštiny, vydaly jsme se na dvůr se svými švihadly, abychom si trochu daly do těla. Měla jsem radost, že jsem zvládla 500 přeskoků a ani se moc nezadýchala :-) Lepším se :-D

Navečer jsem se vydala na večeři s Polkou Agátou. Bylo to docela fajn, jen jsem moc nevěděla, o čem si máme povídat :-) Ale o zábavu se nám celkem dobře postarala jedna ze servírek, která pořád postávala asi metr od nás a snažila se pochopit náš anglický rozhovor :-)

Večer jsem pak stihla ještě přeložit text na pondělní čtení. Na slohovku na konverzaci už mi ale bohužel čas nezbyl, tak to budu muset udělat zítra. Hodina je stejně až v úterý, jen se už chci konečně začít učit znaky, tak jsem to chtěla udělat s předstihem.

Maria zůstala v Šanghaji o den déle, tak jsme jí nemohly popřát k narozeninám. Aspoň jsme s holkama vymyslely, že ji vezmeme na večeři a pak na salsu, která by se měla tančit v Panchos. Bohužel jsme se nakonec dozvěděly, že se i zítra vrátí pozdě, tak to musíme pořešit nějak jinak. Snad nás něco napadne :-)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama