207. den (Po) - Znaky, znaky - dáš si taky?

24. března 2009 v 14:24 | qlarinka |  Čína
Anni ráno vstávala se mnou na osmou, protože jí před 14 dny odpadla hodina a minulý týden jim při jejím nahrazování zkolabovala učitelka, tak si to musela celá třída přijít nahradit znovu. Navíc jsme zjistily, že skákat přes švihadlo v 7 hodin ráno je nemožné, takže jsme to zkrouhly na 1x denně. Dlouho jsme dvoufázový trénink nevydržely no, ale to se dalo čekat :-)


Ve škole se nic speciálního nedělo, takže to můžeme rovnou přeskočit :-) Nový článek na gramatice je o těžkém životě důchodců, hlavně o tom, jak špatně se jim nastupuje do autobusu a jaké výhody pro ně přinášejí levné taxíky :-)

Pořád jsem se nemohla rozhodnout, kam jít na oběd, nakonec vyhrály baozky (asi je mi souzeno mít tématické týdny až měsíce, ten minulý to byla samá rýže, teď to jsou zas baozky). Cestou na kolej jsem ještě přikoupila banány a jahody (které teď ale moc dobré nemají) a odpoledne jsem uždibovala :-)

Venku bylo ošklivo, pořád pršelo a vůbec bylo divně. O víkendu bylo 30°C a dnes jen 10°C, což je docela znatelný rozdíl. Alespoň jsem se konečně donutila vytáhnout znaky a trochu se pustit do učení. Jednotlivé papíry jsem prokládala zábavnějšími činnostmi a tak mi rychle uplynul nejen čas, ale i celá první lekce :-) Ani to nebylo tak hrozné a hned jsem o mnoho znaků chytřejší. Snad si je budu pamatovat i zítra :-)

Navečeřela jsem se u Dánů, kteří opět uspořádali bagetový večer. Svým chováním jsou mnohem podobnější mně, Anni a Živile, tak mám radost, že už si nepřijdu tak nestejná s ostatními, když mě nebaví chodit do hospody, kde člověk neslyší ani slova neb na diskotéky, kde hrají šíleně.

Večer jsem rychle dopsala úkoly a pak vyvzpovídala Mariu, jak se měla v Šanghaji a jaká byla oslava. My pro ni plánujeme malý únos, ale o tom vám povím až v den D, tedy ve středu, abyste se měli na co těšit :-)

Těsně před spaním Anni nahrávala mojí ségře maturitní otázky. Lucinka si totiž vymyslela (a my jí to chválíme), že jí Anni namluví všechny maturitní otázky, aby to pak mohla poslouchat jako písničky a lépe jí to vlezlo do hlavy. Nepochybně se to povede, protože co ségra slyší, to si pamatuje. Pokud jí 2x zahrajete písničku, tak vám zazpívá kompletní melodii a 95% slov (teda pokud je to v češtině).

Za největší cíl dne považuji to, že jsem si vzpomněla, že v 11 vypnou horkou vodu a tudíž jsem se šla osprchovat včas a nemusela tam pro jednou mrznout :-)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama