211. den (Pá) - Hospitace

29. března 2009 v 16:20 | qlarinka |  Čína
Nepřítomnost Anni se na mém životě promítá poměrně zásadně a to hlavně po ránu, protože jsem se dlouho kopala z postele a nakonec přišla pozdě. Vzhledem k tomu, že i loudavou chůzí je to k budově, kde mám tenhle semestr hodiny, 5 minut, je to pěkná ostuda. Aspoň jako omluvu můžu použít to, že je to v 5. patře, takže to nějakou chvíli po těch schodech nahoru trvá, výtahy jsou tu totiž jen v budovách vyšších než 7 pater (ale můžeme být rádi, že je tam nemáme, protože máme aspoň nějaký důvod se hýbat :-)).


Na gramatice nám paní učitelka oznámila, že na konverzaci přijde hospitace, takže se příští týden domluvíme, co a jak. Pak se ptala, kdo se hlásí na HSK zkoušky (teď v dubnu je také termín, ale rozhodla jsem se účastnit až toho v červnu, stejně jsem se teď ještě nezačala učit), tak jsem jí řekla, že se sice nehlásím teď, ale že jestli se na to budou dělat cvičení, že to chci taky. Třídní se ptala, kdo už zkoušku zkoušel a jak jsme dopadli a tak... Strašně se divila, že já i Hendy jsme měli v listopadu jen úroveň 3, že se jí to nějak nezdá a teď že to určitě napíšeme líp a tak :-) Opravdu vypadala, že zrovna nám dvěma nevěří, že bychom to napsali JEN na 3, takže nás to povzbudilo pro příště :-)

Na konverzaci opravdu přišla kontrola. Bohužel na to byl pan učitel upozorněn předem, takže nás nechal číst článek, neustále kladl otázky, na které nás nechal odpovědět (a dopovědět) a na konci nás zase nechal mluvit ve dvojicích :-)

Měli jsme mluvit ve dvojicích a hodnotit změny v našich životech. Téma o rozdílu mezi životem tady a v Čechách už jsem ale přetřásala tolikrát, že si mi to něchtělo vymýšlet, proto jsme si s Naste vymýšlely. Řekla jsem jí, že se mám strašně špatně, že by asi bylo nejlepší spáchat sebevraždu a tak... Ona se naopak měla výborně, protože se vdala za pracháče a teď nemusí pracovat a jen si užívá. Nabídla mi, že mě seznámí s jeho kamarádem, ale odmítla jsem ho, že by se mi asi nelíbil. Pak nabídla seznámení s jeho otcem, který je taky velmi bohatý, a to jsem naopak uvítala, protože to už je starý nemocný pán, který brzo umře, takže bych ty peníze zdědila a mohla si pak do konce života jen užívat :-)

Příběh je to naprosto pitomý a takovýto žebříček hodnot skutečně neschvaluju, ale na druhou stranu to byla sranda :-) Taková americká telenovela, by se z toho dala natočit :-) A slovní zásoba se nám fakt lepší :-D

Po škole jsem se sešla s Mariou, došly jsme si na oběd (baozky!!!) a pokračovaly na ovocný trh :-) Neodolaly jsme jahůdkám, banánům a ani jablíčkám, která jsou zde pěkně drahá (dražší než citrusy a banány), ale my jsme na ně z Evropy nejvíc zvyklé, tak si aspoň občas koupíme :-)

Po jedné hodině jsem se chystala na další návštěvu Tang Liho, aby mi konečně dal ty peníze, ale tak strašně pršelo, že jsem si to nakonec rozmyslela a koukala na House :-) Taky jsem si vypisovala slovíčka do školy, přemýšlela o tom, že bych mohla uklízet a přemýšlela o Vietnamu. Mamka mi napsala, že mi onemocněl Lasík (pes) a musela s ním k doktorovi a bylo to tak špatné, že ani nemohla odjet do práce. Prý měl hrozné křeče v břiše a průjem a tak... Chudák pes :(

Čekala jsem, až se zas ona nebo ségra objeví na internetu a když jsem se dočkala, byla jsem uklidněná, že je pesanovi už mnohem líp a vrtí ocasem. Konkrétně prý nadšeným vrtěním svého ohonu reagoval na ségřinu poznámku : " Lasoune, co blázníš, marodit za krize?" Holt je odchován sestřiným humorem, tak vtípek pochopil a pěkně si zavrtěl :-)

Celé odpoledne jsem poctivě držela bobříka mlčení, abych nenamáhala bolavé mandle a teď už i hlasivky. Kromě krku a rýmy mě ale pořád nic jiného netrápí, tak se mi k doktorovi nechce.

Seriálování se protáhlo, pak jsem ještě pomáhala olomoucké spolužačce s překladem (nečeká mě příští semestr nic lehkého), psala jsem si se ségrou a tak podobně, takže jsem (opět s pliznicovými kalhotkami na krku) šla spát až snad ve 3 ráno. Ta změna času, až se vrátím domů, mi asi velké problémy dělat nebude :-)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama