Pojeď s námi na tábor!! Pojeď s námi do lesa ;)

18. března 2009 v 6:34 | qlarinka |  Cassiopeia
Můj čínský život občas prostupují události zcela nečínského a ve skrze nemezinárodního charakteru. Jednou z nich jsou přípravy na mých oblíbených 14 dní v roce, tedy na tábor. Jaký každý rok zavítám i letos s českobudějovickým oddílem Cassiopeia na břeh řeky Vltavy a celé 2 týdny (no dobře, já asi jen 10 dní, protože přijedu z Číny den před začátkem tábora) si budu užívat života bez elektřiny, bez aut, bez mobilů i bez počítačů.

Budu vstávat se zvukem píšťalky a večer padat únavou, protože mi děti ani dospělý celý den nedají pokoj. Strašně se tam těším :-) Jen les a já, kamarádi, příroda, absolutní nestereotyp a čas odhodit všechny všední starosti stranou :-)

Na tábor samozřejmě nejede jen vedení (věk 17+), dokonce mohu říct, že vedení je tam v podstatné menšině, protože větší a nezanedbatelnou část tvoří děti (8-16 let), kterým já osobně přezdívám harantíci, aniž bych je nějak urážela nebo to myslela zle. Je to krásná přezdívka a upřímně lituji, že mě nikdo harantíkem nenazýval.

Moc čtenářů mladších 16 let asi moje stránky nemají, ale pokud máte v rodině nějakého harantíka, kterému byste chtěli udělat radost a poslat ho do lesa (jehož oči byste chtěli ušetřit před denním kontaktem s nezdravou televizní či počítačovou obrazovkou; kterého byste se chtěli na 2 týdny zbavit nebo prostě jakýkoli jiný důvod), rádi se vám o něj postaráme, hry s ním zahrajeme a novými zážitky ho na další rok vybavíme.

Navíc si s námi užije i táboráky, noční hry (a nejen stezku odvahy, ale třeba i hlídání tábora), baštění z ešusu a spaní ve stanu, což jen tak někdo nemá :-)

Polovina vedení je v Červeném kříži (a my ostatní jsme tím minimálně hodně ovlivnění), takže se nemusíte bát, že bychom třeba neuměli vyndat třísku nebo pofoukat rozbité koleno. Hlavní vedoucí a dalších několik dospělých se řadí mezi osoby s pedagogickým vzděláním a my ostatní jsme za ta léta tábory odchovaní a v péči o děti taky zdatní, takže se nemusíte bát, protože máme děti rádi a těšíme se na ně ;)

Málem bych zapomněla zmínit, že na táboře zajišťujeme stravování i pro děti s bezlepkovou dietou, neboť se jí už tak musí řídit celí 3 členi (i když už nám všichni vyrostli a jezdí jako vedoucí a ne jako děti), tak proč nevařit pro 4, 5 a nebo víc celiakií trpících bytostí ;) I když já bych teda řekla, že netrpí, rozhodně ne u nás, protože naši kuchtíci vaří excelentně :-)

Pokud chcete víc informací a podobně, tak mi napište (do komentářů, na mail...) nebo zkoukněte stránky Cassiopey, kde najdete i mapku, která mi nedá spát, protože je to prostě uprostřed zeleně a přírody a fakt to stojí za to ;)))

Budu se těšit :-)

Jeden za všechny - všichni za jednoho !!!!
(to je heslo letošní etapovky)
 


Komentáře

1 Maminka Maminka | E-mail | 18. března 2009 v 19:54 | Reagovat

ahoj mušketýre, pěkná náborovka

2 Johana Johana | 19. března 2009 v 10:29 | Reagovat

To teda, pekna! Hned bych jela :D, ale uz jsem ponekud stara.

3 Terka Terka | Web | 22. března 2009 v 14:14 | Reagovat

náborovka je to moc pěkná, stejně jak ty stránky :-) koukala jsem na celotáborovky v minulých letech a zahlédla jsem antiku- to je jedno z uvažovaných témat u nás na letošek - jojo ještě nevíme a bude se to řešit v dubnu

4 qlarinka qlarinka | 22. března 2009 v 16:31 | Reagovat

antika byla, ale osobne mi zrovna povedena neprisla no.. nevim proc... ale meli jsme krasny ty rytire kulatyho stolu... a pak cestovani casem, bylo to sice dost narocny pro vedouci, protoze jsme rano kazdy den delali deckam scenky a tak, ale jinak hoooodne dobry :-)

5 Celia Club Rokycany os Celia Club Rokycany os | Web | 3. ledna 2010 v 18:06 | Reagovat

Omlouvám se za reklamu. Bližší informace o celiaki a bezlepkové dietě najdete na našich stránkách.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama