217. den (Čt) - Balík

3. dubna 2009 v 5:17 | qlarinka |  Čína
Jsem moc ráda, že mám za sebou poslední školní den bez Anni, už je mi z těch pozdních příchodů stydno :-D Konverzace byla celkem fajn, opravdu se to hodně zlepšilo :-) Na gramatice se učitelka ptala, jak jsou na tom ostatní hodiny, tak jsme přidali k lepšímu, že slohovky jsou jak pro prvňáčky, tak že s tím prý taky něco udělá, abychom se tam tolik nenudili :-)


Na oběd jsem šla s jednou Korejkou do kartičkové jídelny (té velké čínské, začala jsem jí říkat kartičková, protože jinde karty nepoužíváme) a objevila tam skoro všechny své asijské spolužáky, tak s nimi nejspíš začnu chodit častěji, protože je to ideální příležitost, jak se nejen seznámit, ale i jak mluvit čínsky :) Holt korejsky umím jen 2 slova (Česká republika a ne- to se řekne ani :-D) a oni anglicky taky moc nemluví :-)

Rychle jsem si na kolej zaběhla vyměnit učebnice a už jsem zas spěchala na čtení, které se nám přesunulo ze středy. Nevím, jestli to bylo tím, že už to byla 3. hodina, tím, že už jsme se těšili na prázdniny, nebo jen tím, že ta lekce byla extrémně nudná, ale evidetně jsme se celá třída drželi, abychom neusnuli už na místě :-D

Po hodině jsem všem popřála hezký prodloužený víkend a už zas spěchala na kolej, kde jsem sbalila balík a Mariu a už jsme zas pádily na poštu. Chtěly jsme to původně stihnout před tajči, ale pan balíkař byl celkem neschopnej (no, Maria mu svým neustálým prohazováním malé krabice za velkou a velké za malou moc nepomáhala, to je taky fakt), takže se to tam protáhlo na hodinu a taj bychom nestihly.

Na poště jsem si uvědomila, že jsem ani nenapsala dopis, tak jsem tam sebrala nějaký papír, vyžebrala si tužku a napsala aspoň pár milých slov :-D Pošta naštěstí oplývá nevyčerpatelnými zdroji krabic všech velikostí a balíkař to měl v oku, takže se mi to tam vešlo úplně přesně. Ani moc neřešil, co vlastně posíláme, tak doufám, že to nikde nikdo nebude překontrolovávat :-)

Poslala jsem skoro 8 kg (včetně krabice). Vzhledem k tomu, že tu ještě pár pátků budu, poslala jsem to nejlevnějším a tedy nejpomalejším způsobem (6 týdnů) a čekala, jakou cenu na mě vytáhne. Naprosto to nesouhlasilo s tabulkou, která jim tam visí na zdi. Ale v dobrém, protože jsem místo 400Y (250Y za prvních 5 kilo a pak 50Y za každé další kilo) platila jen 280Y (asi 800Kč) včetně krabice :-) To je dobré zjištění, protože balíčků domů ještě pár poputuje :-)

Když jsme zavrhly tajči, z kterého bychom stihli jen 15 minut, koupily jsme si ananas a vracely se na kolej. Cestou jsme se rozhodly, že se nám tam ale vlastně nechce, tak jsme šly na procházku. Cestou jsme objevily spoustu krásných věcí, ze kterých suverenně vede nůž na loupání ananasu. Pán měl přesně 2 a za jeden chtěl 3Y - neodolaly jsme a pak si až do večera připomínaly, že je máme, protože jsme se zrovna v pondělí bavily, že nevíme, kde je sehnat a tradáááá, sehnaly se samy :-) Zítra jdeme kupovat ananas a ukecávat prodavače, aby nás to naučili loupat :-D

Poté jsme objevili hřiště, ale ne dětské, jako máme v Čechách, ale takové venkovní fitness centrum pro dospělé. Strávily jsme tam asi 20 minut a mezi našimi zoufalými pokusy obdivovaly 80-ti letou babičku, která hned vedle zvedala nohu snad do metrové výšky.

Maria spěchala na kolej, protože měla jít s Noémi běhat, ale nedopadlo to, tak jsme šly znovu na hřiště :-) Chceme tam začít chodit pravidelně, protože je to sranda, je to venku, je to jako fitku a navíc zadarmo...

Byl to prostě celkově úspěšný den :-D
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama