CVVZ (Celostátní vzájemná výměna zkušeností) a BC (Bohemia Cantat)

3. dubna 2009 v 7:03 | qlarinka |  To se může stát jenom mně
Ti z vás, kteří mě znají, vědí, že mám ráda plány. Nejen plány do života, ale taky jakousi jasnou představu o tom, co budu dělat zítra, za týden, za měsíc... Právě pro mě jsou uveřejňovány datumy konání důležitých akcí rok dopředu a pro mě je možné se na ty akce přihlásit náležitě dopředu.

Tento týden jsem se přihlásila hned na 2 vzájemně naprosto nesouvisející akce, ze kterých by snad měla být jedna lepší než druhá :-)

První z nich je CVVZ, tedy Celostátní vzájemná výměna zkušeností, na kterou jsem se přihlásila na apríla, i když se koná až druhý listopadový víkend. Přes trochu pofidérní název (kamarádka mě upozornila na to, že zavání dvojsmyslem), se jedná o akci pro vedoucí dětských kolektivů všeho druhu, kteří se jednou za rok sjedou a v rámci různých přednášek, seminářů, cvičení, her a debat si vyměňují zkušenosti při práci s dětmi získané.

Tyto akce se konají i v menším podání regionálně, ale nějak se mi nikdy časově ani jinak nepodařilo se na žádnou z nich dostat. Tentokrát jsem se ale rozhodla, že nenechám nic náhodě a přihlásím se projistotu dostatečně dopředu, abych se pak nemohla vymlouvat.

Někteří z vás možná nabídnout, že mi to k ničemu nebude, když s dětmi pracuji všeho všudy 2 letní týdny, ale já si myslím, že to bude dobrá zkušenost a stejně... kdoví, kde jednou skončím :-) Náhodou bych s dětmi jednou pracovala docela ráda, jen to není tak snadné zkombinovat s čínštinou :-D

O CVVZ (cévévézetce) mě informoval spolukolega vedoucí Pája, který se přihlásil hned den po mně, protože mu to nešlo ze školy, když jsme to napoprvé zkoušeli společně (i když teda na dálku). Z oddílu už tam tedy jedeme dva, takže se nebojím vlka nic a táborníků, pionýrů, junáků, vedoucích DDM a dalších podobně prdlých lidí, které láká les, kytara a děti, nemusím bát.

Většinou se tam nikomu z oddílu nechce (lenoši jsme, za zábavou jezdíme jinak rádi) a Pája už je zkušený vyměňovač, takže jsem se rozhodla si tam trochu rozmnožit ty známé a o listopadové akci informovala i spolužačku z gymplu Terku. Terezka je do dětí blázen a sama tvrdí, že vlastně neví, proč studuje chemii, navíc analytickou. Já osobně se domnívám že proto, aby pak mohla dětem odborně předvádět složité pokusy a tím na ně dělat dojem, aby jí poslechly a tak, protože je to duše milá, neustále se usmívající a prostě totální sangvinik a dobrák :-) My cholerici můžeme jen závidět :-D

Jen jsem se jí zeptala, co dělá v listopadu a že jestli nic, tak pro ní mám program. Odepsala trochu nechápavě, že jako proč se ptám na listopad, když je sotva duben :-) Když jsem jí ale poslala odkaz na stránky, byla hrozně nadšená a přihlásila se asi za 2 vteřiny :-D

Teď budu mít co dělat, abych ty moje dva společníky dohnala, protože oba mají zdravoťák (zdravotnický průkaz, tedy mohou jezdit na tábory a jiné pěkné akce a starat se o to, aby nikdo nepřišel k újmě na zdraví), oba znají víc táborových písní než já, oba chodí do oddílu odmala a taky v něm zůstali a pravidelně vedou schůzky a prostě jsou oba úplně super :-) Už se těším, až je seznámim :-D


Akce druhá v pořadí, co se týče mého přihlášení, ale první, co do termínu, je festival sborového zpěvu Bohemia Cantat. Už snad pomilionté se letos s mamkou a ségrou chystáme na poslední srpnový víkend do Liberce, kde budeme od čtvrtka do neděle vyluzovat melodické tóny a tvořit hudbu, abychom si to pak vzájemně předvedly na závěrečném koncertu a dohadovaly se o to, kdo bude muset ty 2 hodiny řídit domů. Zatím vždycky prohrála mamka, protože je nejlepší řidič a většinou nejmíň unavená, já totiž nic nevydržím. I když teď má řidičák už i ségra, takže to má jasný, ta je totiž k neutahání ;)
Dostala jsem za úkol nejen přihlásit sebe, ale i ségru, takže jsem to měla značně stížené, protože jsem jí musela dostat k počítači a donutit jí se mnou komunikovat o jednom tématu déle než 10 vteřin. (mimochodem ségra tenhle týden absolvovala písemnou maturitu z češtiny - měli to na apríla, ta škola si z nich fakt střílí)

Na tomto festivalu si každý může vybrat 1 ze 6 ateliérů, kde každý je zaměřen na něco jiného, pak si užije 4 zkoušky s lidmi, se kterými běžně nezpívá, a na nedělním koncertě společně předvedou, že ten jejich ateliér byl právě tím nejlepším :-) Navíc je festival mezinárodní a vše se překládá vždy do minimálně do němčiny a většinou i do angličtiny, takže překecávám Anni, aby se za mnou přijela podívat.

Letos jsou v nabídce 1) Vrcholné baroko, 2) Bohuslav Martinů (letos je výročí 50 let od jeho smrti), 3) Alikvótní zpívání, 4) Sabbath čarodějnic (autorský ateliér Honzy Míška), 5) Muzikál, 6) Jazz (švýcarský sbormistr).

Jak vidíte, nabídka je to široká, takže se vybírá těžko. Navíc jsem už zpívala pod 3 sbormistry z těch 6, kteří ateliéry povedou, takže je dilema o to těžší, že si můžu vybrat někoho, koho již znám a nebo naopak zkusit nějakou novinku.

Letos jsem se to rozhodla zkombinovat, protože autorské ateliéry mě vždycky hodně oslovili, ale nikdy jsem si netroufla se do nich přihlásit. Letos ho vede Honza Míšek, se kterým jsem už zpívala Ódu na radost při slavnostním znovuotvírání královéhradecké Filharmonie, za kterou jsem mu předávala diplom pro nejvtipnějšího sbormistra :-) Jeho hláškama jsem měla popsané celé noty. Já mám totiž takový zvláštní zvyk si do sborových partů zapisovat vtipné komentáře sbormistra, protože si tu skladbu pak lépe pamatuju :-)

Navíc si budeme hrát na čarodějnice, juhůůů ;)

Ségra se hodně rozmýšlela, ale nakonec dala na první dojem a nechala se zaregistrovat do muzikálu. Z nabídky písní je taky nadšená, ale sbormistr jí podle fotky přišel přísný. Když se jí tam nebude líbit, tak mě prý zabije, že jí by teď bylo škoda, když má kluka, takže bude zabíjet ty nezadaný. Já jsem jí radši navrhla, že když se jí tam nebude líbit, že přejde za mnou, čímž jsem si pro případ potřeby zachránila život, protože s tím, jako s nouzovým řešením, souhlasila.

Mamka se přihlásí sama, ale má dilema, že by chtěla na alikvóty (ke svému sbormistrovi z vysoké školy), ale sbor se jí chystá na baroko. Stejně tam sbor nepojede celý, takže by měla jít na ty alikvóty, ty s ní sbor dělat nebude a ona se baroko vždycky doučí.


Je to se mnou hrozné, ještě jsem ani nepřijela domů a už mám plány na celý červenec (vracím se v polovině a hned navazuje tábor), na 1 festival a dokonce na listopad. O oslavě dědečkových narozenin, které budou 27. prosince se radši ani nezmiňuju :-) Já prostě potřebuju mít plán :-D
 


Komentáře

1 Terka Terka | Web | 3. dubna 2009 v 16:22 | Reagovat

Teda pěkně nalajnovaná budoucnost. Ale to by se mi líbilo. + teda ještě vynalézt lék na rakovinu, popřípadě AIDS, aby mi ta škola k něčemu byla :-D. A na tom, že nás budeš muset dohánět nezáleží. Hlavní je chuť, elán, nápady a nadšení. A to máš.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama