253. den (Pá) - Vodní bitka

9. května 2009 v 10:18 | qlarinka |  Čína
Ve škole jsme se hromadně ptaly na ten těžký úkol a prý to vůbec není těžké, protože skládat přece můžete jen věci a vzájemně seznamovat lidi, když vám ale slovník na oběd slovíčka vyplivne řadit, jak máte vědět, k čemu to patří, že... No, stane se, hlavně, že jsem něco napsala, znova to dělat nechci :-D


Po vyučování jsme měly s Mariou namířeno do obchoďáku, ale nakonec jsme to zrušily, protože v úterý měl Meny narozeniny a Laurinda, se kterou teď chodí, pro něj připravila překvapení - party na dvoře, kde jsme se měli sejít před jednou hodinou.

Došly jsme tedy koupit aspoň víno, abychom nepřišly s prázdnou a při té příležitosti si koupily něco k obědu. Nejdřív jsme měly radost, jak levně se nám podařilo pořídit misku rýže a misku všeho možného k tomu, ale bohužel jsme brzy zjistily, že to na nás chutná až moc čínsky a že teda jednou a dost.

Na oslavě se nás sešlo celkem hodně. Bohužel nám nikdo neřekl, že tam bude i jídlo, takže jsme si zdvořile ušpinily talířky, ale moc toho nepojedly. Meny byl opravdu překvapený, sluníčko pálilo, no paráda :-) Nakonec se to zvrhlo ve vodní bitvu, kdy já jsem se jediná šla převlíknout předem, protože jsem na sobě měla bílé šaty a fakt jsem nechtěla veřejně zjišťovat, jestli mají v mokrém stavu stejný efekt jako bílá mokrá trička ;)

Měla jsem na pokoji balónky ještě od svých narozenin, ale bohužel se nám je nepodařilo naplnit vodou, protože byly příliš malé. Tak jsme se polívali lavorama, igelitovýma taškama a prostě vším, co bylo po ruce. Připravily jsme si s holkama munici a střílely na ostatní z patra a pak se s Christinou zlily navzájem :-) Bohužel nám to vrátní zatrhli v nejlepším, protože kluci si trochu vytopili patro a oni se báli, že by to odnesl celý barák. Škoda. Byla to sranda :-) Zas se víc těším na tábor, kde se může polívat kdykoli a kdekoli (když to neodnese spacák).

Po bitce jsme se s Mariou vydaly na ten nákup. Jako obvykle jsme si koupily neplánované věci, tentokrát to byly čínské kuchařky ;) Tak mám recepty na baozky, na dýni ve vajíčku a na nějaký další. A ještě jednu knížku ;) Taky tam měli klasické čínské pohádky, ale bohužel byly kromě znaků i v pinyinu (i v přepisu výslovnosti do latinky) a to já nechci, protože pak čtu jen to a nekoukám na znaky...

Zpátky na koleji jsme zjistili, že pár vytrvalců se na dvoře sesedlo a hraje se na kytaru. Když jsem se k ním, na rozdíl od Marii, připojila, zjistila jsem, že z písniček nic moc neznám a že jsou všichni už značně ovínění či opivení. I tak jsem ale chvíli poseděla a asi si brzy půjčím kytaru, potřebuju se vyzpívat :-D Nevýhoda našich českých kytarových setkání totiž spočívá v tom, že obvykle zpíváme česky, což tady moc nevyužiju, budu se muset naučit nějaké cizojazyčné kousky ;)

Večer jsem se pak při bagetě a salátku dívala na Gilmorky a přála si, abych taky měla nějakého toho Deana, Jesse nebo Luca ;) Tak třeba časem ;)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama