258. den (St) - Kde se vzali, tu se vzali

14. května 2009 v 8:14 | qlarinka |  Čína
Středa je fajn, ve škole čtení rychle uteče a pak už je volno. Navíc nás učitelka chválila, že druhé třídě trvalo cvičení 55 minut a nám jenom 35, takže jsme jako lepší a že se jí s námi hezky pracuje :-) Pochvala potěší, takže fajn :)


Hned po škole jsem měla sraz s Mariou a šly jsme na ten dobrý kebab - gyros (pořád nevím) a okouknout ceny foťáků. Pořád se mnou někam chodí, tak jsem jí aspoň na to jídlo pozvala, už mi je to trapný, že vždycky jde se mnou zařizovat něco pro mě ;) Ale nabídla se sama, to je zase fakt ;)

Doufala jsem, že se mi podaří ukecat cenu na 1500 čínských, ale houbelec a pod 1760Y nikdo nešel. Obíhala jsem prodejce zleva doprava a odshora dolů, ale nic... Tak to musím promyslet. Moje vyjadřovací schopnosti ohledně foťáků se ale postupně lepší, kromě tenhle ano - tamten ne, už jsem schopná říct i Canon a důvod nákupu ;)

Nakonec jsme se teda vrátily na kolej, ale i tak cesta zabrala 2 hodinky. Na druhou stranu je to nejjednodušší způsob, jak tu aspoň trochu chodit, takže chodíme a neremcáme ;) Cestou mi Maria vyprávěla o tom svém výletu na Huangshan (Žlutá hora) a že jsem jí tam chyběla. Tak jsem se ptala, jestli proto, že tam nikdo nemluvil, protože já jsem svou výřečností známá, ale prý to byl jen jeden z důvodů :-D

Dalšími bylo, že ta Němka, co jela s ní, nejí zeleninu, takže musely jíst v lepších restauracích a navíc tam bylo draho, což mně by se stejně jako Marie nelíbilo, ale Němka nic neřekla :-D Trochu legrační důvody, ale chápu, že 125Y vstup na hory pro studenty a 250Y (750 Kč) pro dospělé jsou ceny trošku přemrštěné. A potěšilo mě, že jsem někomu chyběla i na chodícím výletě, protože jsem lenoch a remcal a takoví lidé ostatním nechybí ;)

Cestou jsme vymyslely, že bychom mohly zkontrolovat ceny ještě v dánských obchodech a pokud by se nám povedlo najít levný přístroj, mohly bychom poprosit Andrewa (Chrisův brácha), který sem za chvíli letí, aby ho koupil a dovezl. Nakonec jsme zjistily, že je tam foťák opravdu levnější, ale musím promyslet, jestli fakt stojí za to poprosit v podstatě cizího člověka o takhle velkou laskavost...

Odpoledne jsem volala s mamkou, psala s kamarádama, psala úkoly a nakonec i přemluvila Mariu, aby šla se mnou běhat. Teda šla se mnou na ovál, kde jsme běhaly každá sama a ona hned napoprvé víc. Blázen ;) Já si pěkně zůstávám u svých 2km a pomalu nabírám fyzičku ;)

Večer jsem se překonala a opět otevřela HSK přípravu. No, víc se k tomu vyjadřovat nebudu, protože to nedopadlo zrovna nejlíp, budu se muset připravovat i nadále :-D

Celé odpoledne jsem pak něvěřila svým očím, když jsem koukla na počítadlo blogu a zjistila, kolik že lidí se sem za jediný den přišlo podívat. Nevím, kdo a kam umístil odkaz na můj blog, ale děkuju, pro víc lidí se hned líp píše ;) Tak doufám, že aspoň někteří z nových návštěvníků se vrátí :-)
 


Komentáře

1 Alfonzínka Alfonzínka | Web | 14. května 2009 v 8:23 | Reagovat

Ahoj. Na tvůj blog jsem narazila náhodou a od té doby jsem stálým návštěvníkem a jsem ráda, že si můžu rozšířit obzory o tak daleké zemi :-) A s tou čínštinou tě obdivuju, musí to být těžká řeč a zajímalo by mě, jak se člověk rozhodne, že se bude učit zrovna čínsky. Měj se hezky.

2 Linda Mamerria Linda Mamerria | Web | 14. května 2009 v 20:50 | Reagovat

no, odkaz na tvůj blog je na srdci blogu, ale já tu nejsem poprvé a ne zrovna přes ten odkaz :)
-------
a to jídlo bylo přeci jen trochu mimo mou peněženku :)

3 Terka Terka | Web | 14. května 2009 v 21:26 | Reagovat

tak tak, ani já tu nejsem poprvé, kdysi jsem si tu už četla a pak jsem na tento web zapomněla a teď mi ho blog připomněl :-) A protože je zkouškové, nastal ideální čas na čtení :-D jsi v Číně přes Erasmus nebo nějakou jinou bilaterální školní smlouvu? Celkem obdivuji, já se zatím (předběžně) výběrem vymezuji na Evropu, ale uvidím...

4 wero wero | Web | 15. května 2009 v 14:48 | Reagovat

ehm ja som sa vratila x) napriklad x)

5 Katty Katty | Web | 15. května 2009 v 18:02 | Reagovat

ahOjky, pls hlásneš for me =) :-) Byla bych mOc ráda, tady
http://xnoxcoment.blog.cz/0905/minichallenge-x-hlasovani#comment57141385
Dík mOc :-) :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama