261. den (So) - Dvojité rande

17. května 2009 v 11:01 | qlarinka |  Čína
Těšila jsem se, že se trochu prospím, když jsem šla do postele ve 3 ráno, ale vrátní byli asi jiného názoru a proto se rozhodli mě vzbudit zpěvem klasických písní na dvorku už někdy v 8. To jim nezapomenu, takové překvapení, a příště zazpívám já jim česky, třeba před spaním, když chodím v ty 3 ráno.


Usnout se mi znovu nepodařilo, tak jsem se rozhodla konečně dokopírovat písničky na MP4, abych neběhala pořád na těch stejných 10. Prvních pět minut pohoda a najednou počítač zahlásí, že se vyskytla chyba a já se můžu snad už jen smát... Během jednoho týdne se ta mrcha rozbila už potřetí, tak doufám, že mi konečně vrátí peníze, znova přehrávat software už fakt nechci, stejně to nepomáhá...

Na oběd jsme se s Mariou vydaly k muslimům, ale bylo tam celkem plno, tak jsme si to nechaly zabalit a cestou zpátky ještě koupily vodu a jablíčka na nadcházející výlet, neboť v půl druhé jsme měly u hlavní brány sraz s Mariiným Číňanem (language partner, prostě toho, se kterým si povídá česko-anglicky...) a jeho kamarádem.

Kluci přišli přesně a my taky, dokonce i já :-) Jmenovali se Martin a Michal (mělo by se to číst martyn a majkl, ale klidně to počeštěte, oni to sami neuměli pořádně vyslovit), takže jsem se svým jménem krásně vybočovala z těch třech "M". Nakonec jsem se ale musela představit čínsky, protože ze jména Klára udělali Kládu a nemohli pochopit, čemu se směju :-D

Kluci už předem zjistili, kam se půjde a tak nějak všechno domluvili, aby o nás bylo královsky postaráno, když jsme ty cizinky ;) Cestou do čajové vesničky, kam jsme měli namířeno, jsem si povídala s Michalem. Domluvili jsme se, že on bude mluvit anglicky a já čínsky, abychom trénovali oba, a když jsme náhodou nevěděli, přecházeli jsme plynule do těch druhých jazyků. Pochválil mě, že mluvím plynule (dmu se pýchou), a já taky musela uznat, že jeho angličtina je na Číňana opravdu vynikající :-)

Asi za půl hodinky jsme došli k nějakém utajenému oblouku Západního jezera, lemovaly ho čajové plantáže a domky domorodců, bylo to moc pěkné :-) Nejprve jsme zamířili do jednoho z domků, kde nám starý pan domácí předvedl, jak vyrábí čaj, a pak nás usadil na zahrádku, rozdal nám kalíšky a přinesl konvici plnou čaje Dračí studna, který se pěstuje právě tady v Hangzhou a tedy který on sám vyrábí.

Kluci to měli všechno předem domluvené a nachystané, takže vše šlo jako po másle. Jedli jsme slunečnicová semínka, pili Studnu a čínsko-anglicky si povídali o tom, jak se naše 2 země liší a jak u nás se lidé hrnou za penězi a tady za rodinným štěstím... Číňané rádi naťukávají politická témata, ale mně se to vždycky nějakým zázrakem podaří uhrát na vtipnou historku nebo něco podobného, takže se vlastně o mém názoru nedozvědí nic moc...

Když jsme vypili asi 3 konvičky, odešel Martin zaplatit. Nedali nám vůbec příležitost platit napůl, ale na druhou stranu si říkám, že jsem přeci jen holka a cizinka, takže bych si někdy roli hosta mohla užít bez výčitek. A navíc si myslím, že by bylo nezdvořilé jim vnucovat 10Y, dohromady to totiž stálo 20Y.

Z čajového domku jsme pokračovali na plantáže, kde jsme si vyfotili starý domek, dělnice, svatbu a malé dítě, které se celá rodina snažila motivovat, aby koukalo do foťáku a ne na zem :) Kluci studují něco jako inženýrink životního prostředí, takže nám vysvětlovali, jak funguje solární lapač hmyzu, který tam stál.

Další zastávka patřila loděnici. Na vodě zrovna probíhal trénink kanoistek, tak to byla docela legrace. Bylo tam i muzeum hedvábí, ale domluvili jsme se ho nechat na příště :-)

Výlet jsme ukončili v jednom z parků, kde jsme si udělali takový menší piknik. Pili jsme džus, jedli jablka a arašídy, jeden Číňan nám zazpíval, já se ale ke zpěvu přemluvit nedala a Maria taky ne. Taky nás pokousali komáři a mravenci, protože jsme si sedli na mraveniště. Jak typické ;)

Když už nám byla taková zima, že jsme to s Mariou museli klukůn prozradit, přišel čas návratu. Cestou ke škole jsem si opět vyprávěla s Michalem, který už přešel skoro úplně do čínštiny. Povídali jsme si o psech a domácích zvířátkách.

Jinak jsme za odpoledne zvládli témata
  • zvířata (kdo má jaké, proč, proč ne jiné (proč máme psy a ne kočky))
  • sourozenci (politika jednoho dítěte v Číně a otázky některých členů české menšiny na sociálních úřadech ohledně toho, kolik mají mít dětí, aby měli měsíčně 10 tis Kč přídavků... Pozn. tohle babička skutečně slyšela, samozřejmě vím, že nejsou všichni stejní a rozhodně nechci kritizovat nikoho jen proto, že má odlišnou barvu pleti, moc dobře vím, jaké to je, jsem teď tou malou bílou menšinou v žluté většině a jsou na mě opravdu hodní)
  • studium (povinná školní docházka, placené školství...)
  • Hangzhou
  • cestování (kdy, kam, na jak dlouho, kam bychom se ještě měli jet podívat...)
  • a další ;)

Výlet se nám moc líbil, tedy můžu mluvit minimálně za Mariu a za mě, a rády bychom si to zopakovaly. Na koleji jsme si dělaly srandu, že to bylo vlastně spíš dvojité rande než výlet na plantáže, protože kluci se o nás vzorově starali a celý výlet byl takový příjemně romantický ;) A my jako holky se rády necháme rozmazlovat, takže se, pánové Češi a Dáni, koukejte začít snažit, protože tohle bylo opravdu rande snů ;)
 


Komentáře

1 Slečna Zvědavá Slečna Zvědavá | E-mail | Web | 17. května 2009 v 11:42 | Reagovat

jéé takovej pěknej výlet bych si taky nechala líbit:) to seš na tom s čínštinou asi hodně dobře když se takhle dokážeš bavit vid?;) s mariou mluvíte anglicky nebo taky čínsky?:)

2 Qlarinka Qlarinka | 17. května 2009 v 12:00 | Reagovat

jsou temata, kde nemam problem a jsou jiny, kde nereknu vubec nic (bohuzel ty jiny jsou casto ve skole), ale ja jsem od prirody neskutecne ukecana, takze kdyz mi nikdo nerozumi cesky, tak proste nemam na vyber ;)
s Mariou se bavime anglicky, jsme holky liny :-D

3 MaRky=* MaRky=* | E-mail | Web | 17. května 2009 v 16:23 | Reagovat

No to fakt musel být krásnej výlet :) Taky bych se nehchala takhle rozmazlovat :D
A jinak tn tvuj foťáček je fakt hezkej! =) Mam ráda zelenou xD
Ale obdivuju, že si měla takový trpělivosti s tou MP4 xD A ona se stejně znova rozbije..to už by moje nervy nevydrželi! xD

4 Terka Terka | Web | 17. května 2009 v 23:17 | Reagovat

mohlo to být hezké a jak ty Číňany popisuješ, tak působí opravdu galantně a gentlemansky :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama