263. den (Po) - Koncert školního orchestru

19. května 2009 v 12:04 | qlarinka |  Čína
Tak, ségry velký den je konečně tady. Vzhledem k tomu, že to má až odpoledne tak to znamená, že pro mě je to opravdu o 6 hodin stresu víc, protože ona bude vědět už v 5 a já až v 11. To bylo vstávání a psaní povzbuzujících SMSek a tak... A odezva? Žádná :-D


Ve škole se nic převratného nedělo, jediné rozptýlení pro mě znamenal můj foťák, takže jsem ho hojně využívala :-) Spolužáci mě asi brzo přestanou mít rádi, ale kdy jindy se vám povede vyfotit spící třídu :-D

Chtěla jsem jít s Mariou koupit pro ni lístek na vlak do Pekingu, kam jede v pátek večer, a cestou vyreklamovat tu MP4, ale zapomněla jsem, že mi jedna kamarádka zapomněla vrátit kabel, takže jsem reklamovat nemohla. Cestu jsme trochu odložily, abychom stihly něco pořešit na kolejích, ale stejně se to ukázalo zbytečné, protože jsme neudělaly nic ;) Teda aspoň já ne...

Po čtvrté hodině jsme vyrazily aspoň pro tu jízdenku. Vzhledem k tomu, že jsme byly pozvané na koncert školního tradičního orchestru, kde, jako jediná cizinka, hraje i Christina, vyrazily jsme už pro lístky trochu vymóděné. Tedy já na podpatkách a Maria v nových botech. No, to to dopadlo. Já jsem naštěstí na podpatky zvyklá a botky už má celkem rozchozené, ale Maria si udělala puchýře už cestou tam a k autobusové zastávce jsme se musely pěkný kus cesty vracet.

Nakonec jsme ale bez problémů koupily lístek a došouraly se na zastávku hodinu před doporučeným příchodem do sálu (koncert měl začínat v 18:30, ale Christina nám doporučila přijít o půl hodiny dřív, abychom si dobře sedly, a taky nám poradila vzít si s sebou nějaké rozptýlení na prvních 30 minut programu, protože uvítací a děkovné projevy stojí za starou belu v jakémkoli jazyce, ale ta bela je aspoň trošku mladší, když té řeči rozumíte). Bylo to 14 zastávek, takže jsme jely skoro hodinu, alespoň se nám ale podařilo nepřejet :-)

Maria pajdala jak stará bába, ale odmítala jít bosa. Docela snadno jsme našly koncertní halu, tak jsem jí tam usadila a vydala se shánět něco k snědku, protože jsme ještě nevečeřely a přišel se na nás podívat kamarád hlad. Naštěstí byl supermarket hned za rohem a Číňani jsou na lidské potřeby národ schovívavý, takže nikdo neprotestoval, když jsme si rozbalily palačinky uprostřed koncertního sálu. Nutno dodat, že se ještě nehrálo ;)

Začátek vystoupení (i těch proslovů) se nakonec posunul o asi 50 minut, takže celý koncert stihli i všichni opozdilci včetně Aiste a Laury ;) Bylo to vážně úžasné. Christina už předem říkala, že se na ní sbormistr, který kvůli koncertu přijel až z Pekingu, díval na první společné zkoušce trochu rozpačitě, ale že to hned změnil, když ji slyšel hrát, takže jsem se nebála, že by tam udělala nějakou mezinárodní ostudu.

Během vystoupení jsem zjistila, že obrovská karta na foťáku může nahrát přes 30 minut videa, tak jsem toho využila a z každé skladby si kousek natočila, tak doufám, že ta kvalita nebude zas až tak hrozná :-) V pauzách mezi natáčením, posloucháním a tleskáním jsem kontrolovala oba mobily (jeden s českou a jeden s čínskou SIMkou), jestli náhodou ségra nepíše, ale nic...

Po koncertě jsme se vyfotily s blonďatou hvězdou asijského vystoupení a vyrazily s Mariou zpátky na autobus. Ostatní se totiž chystali na jídlo a my už měly ty palačinky ;) A navíc nám Ivana tak zvláštně poděkovala za návštěvu, jako bychom se objevily na místě, kde nás nikdo nečekal, že se nám s nimi stejně nikam nechtělo... Ze všech zůčastněných neasijských diváků toho máme s hudbou nejvíc společného já a Maria :-D

Na zastávce, na kterou rezignující Maria došla bez bot, jsme s radostí zjistily, že už nám ujel poslední autobus. Z neznámých důvodů totiž jev v 21:00, což mi přijde až přehnaně brzo... Nakonec se tam ale objevily ještě 2 Číňanky, které bydlí kousek od našeho kampusu, takže jsme se podělily o taxík a byly doma ještě dřív, než kdybychom jely tím posledním autobusem. Vyhodil nás teda u zadní brány, takže jsme se ještě kus prošly (a Maria pěkně nadávala kvůli těm puchýřům), ale koncert jsem si užila a náladu si zkazit nedala.

Navíc jsem nabyla jistoty, že ségra tu maturu zvládne, protože to je hudební milovník a když někde něco důležitého vykládá zrovna v době, kdy já poslouchám takovou krásnou muziku, musí to být dobré znamení :-)

Nepletla jsem se :-) Netrvalo dlouho a přišla mi SMSka od holčiny, která maturovala se ségrou: "Máme to!!!"

Skákala jsem do vzduchu, dmula se pýcho, výskala... A nakonec jsem s Christiny vymámila panáka Bailleys, takže jsem to měla i čím zapít ;) Odepsala jsem holkám, že moc gratuluju a ani se moc nedivila, že mně ségra nenapsalo. Prý to za ní odbyla Mája... No, Májo děkuju, bez tebe bych nevěděla nic ;)

Jinak měla ségra limit 20 (5 předmětů, kdyby měla z každého 4, tak to má 5*4 = 20) a vešla se, což je hlavní, tak teď mi nezbývá, než jí popřát, aby se dostala na vejšku, na kterou chce a už nikdy nemusela vidět to pitomý účetnictví ;)
 


Komentáře

1 AA AA | Web | 19. května 2009 v 13:01 | Reagovat

myslím, že jsem dost dobrá Sybila a můžeš mi věřit.. Čína je země, která mě fascinuje leta letoucí, a je to další z těch na seznamu MUST VISIT (již jsem viděla, co jsem chtěla a tak už nemám výmluvy - do Číny se jede, ovšem transsibiřskou magistrálou...původně jsem to plánovala na letošek, ale osud tou chce jinak - nicméně do dvou let :)))) - anebo tam nastoupím na nějaký pěkný postdoc program :))))

akorát s kolegou řešíme, kdo v Olomouci učí sinologii, celkem překvapivé....když jsem se já kdysi hlásila na školy, tak čínsštinu otevírali minimálně a jenom v Praze... :)

2 AA AA | Web | 19. května 2009 v 13:39 | Reagovat

a jeste me napadlo :) kdyz tu mam odbornika, nejakou dobu resim, jak se preklada slovo kung.... v cinstine, alespon v teto transkripci se udava jako jeden z peti trestu v cinskem trestnim pravu kung-sing, trest kastraci... a nejak mi to proste nestymuje :)))  sveho casu me to dost trapilo, nechapu co ma kastrace spolecneho treba s kung fu nebo s kung pao :)))

3 Slečna Zvědavá Slečna Zvědavá | E-mail | Web | 19. května 2009 v 15:51 | Reagovat

já ti normálně asi závidim:D z toho co vždycky píšeš vyznívá taková pohoda,jak si to tam užíváte:)
taky doufám že po maturitě učko neuvidim,ale ještě to musím rok vydržet:)

4 Slečna Zvědavá Slečna Zvědavá | E-mail | Web | 19. května 2009 v 18:33 | Reagovat

začátky jsou vždycky těžký,zvlášt na druhým konci zeměkoule a s takovým jazykem:)a nebo zapomeneš že si něco takovýho kupovala:D já už v tom plavu tak neskutečně, jako kdybych se to nikdy neučila..nevim co budu dělat příští rok u maturity...sice chci maturovat z ekny,ale v praktický části je i účetnictví..:(

5 Terka Terka | Web | 19. května 2009 v 21:31 | Reagovat

ten koncert mohl být zajímavý. Klasika? Nějaká klasika nebo čínská tradiční muzika? To by mne jako hudebního člověka celkem zajímalo vidět. Kamarádku za statečnost obdivuji, mne když tlačí boty, chodím bosky, líbí se mi to jen kvůli tomu pocitu nezávislosti :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama