269. den (Ne) - Zas jedna neděle byla

27. května 2009 v 7:51 | qlarinka |  Čína
Omlouvám se, nějak poslední dobou němám blogovací náladu... Na druhou stranu si říkám, že už to ty 2 měsíce doklepnu, když jsem to vydržela psát tak dlouho, ale holt jsou slabší chvilky a jedna taková je zrovna teď, takže vzpomínám, co že se to vlastně dělo a doufám, že nepředám nesmysly ;)

V podstatě celou neděli jsme strávila u počítače, což bych dělat neměla, ale znáte to... Povídala jsem si se všema možnýma kamarádama a kamarádkama. Vzhledem k tomu, že většina mého okolí teď státnicuje nebo obhajuje bakalářky a většina ségřina maturuje, mám vždycky radost, když si na mě někdo najde 10 minut na povídání.


Aspoň jsem si stihla naplánovat nová letní setkání po roce. Zájemci se mi jen hrnou a to jsem sama neiniciovala snad nic :-D Zájovi, který je tenhle semestr na Taiwanu (ale čínštinu nestuduje), jsem se snažila trochu pomoct s jeho plánovaným přejezdem Asie na kole. Zája je totiž v tomhle směru blázen, když byl na Erasmu v Turecku, zaletěl si jen tak do Čech pro kolo, poslal svoje věci domů balíkem a sám se vydal na cyklovýlet přes půl Evropy.

Z ostrovního Taiwanu by to tak snadné nebylo, tak se rozhodl dopravit přes Hongkong do Číny a projet se přes Tibet do Indie, odtud pak letadlem do Turecka a odtud už po známé trase směr kraj mlékem a strdím oplývající.

Plánovali jsme se někde cestou potkat, když už to k sobě máme jen přes moře, ale není to tak jednoduché, jak bychom si to představovali, takže uvidíme, jak se situace vyvrbí... Každopádně jsem ho moc nepotěšila informací, že do Tibetu je od loňských nepokojů zhoršený přístup. Dá se tam dostat jen ve skupině s průvodcem, nepustí vás jen tak všude a navíc to stojí nehorázný prachy. Vzhledem k tomu, že Zájova běžná denní dávka kilometrů se nezřídka pohybuje nad 200km, je poměrně problém sehnat někoho, kdo by mu stačil. Navíc v těch tisícovkách metrů nad mořem v Himalájích. Napadlo ho dostat se tam načerno, ale odmítla jsem ho vysekávat z problémů, kdyby ho náhodou chytili. S jeho neznalostí čínštiny a díky taiwanskému razítku v pasu by to totiž mohlo být... přinejmenším nelehké... Tak si to snad rozmyslí a nechá mě odletět domů bez strachu o něj ;) Aspoň jsme trochu vymysleli náhradní trasu, tak snad to bude stačit ;)

V pauzách mezi chatováním (čti četováním = povídáním na internetu) jsem vyplňovala HSK cvičné testy a upadala do depresí, protože první 3 části mi jakžtakž šly, zato poslední dopadla katastrofálně. Navíc nevím, jak se na to připravovat, protože je to doplňování znaků do mezer a to mi nikdy nešlo ani v angličtině, kterou ovládám lépe... Navíc půlka cvičení nemá nápovědu, takže tam prostě něco napíšete a doufáte... No děs...

Aspoň jsem si šla večer zaskákat a trochu jsem se odreagovala. Měla bych zas vyrazit běhat, ale jak nemám muziku tak nevím, jestli mě to bude bavit... Uvidíme...
 


Komentáře

1 Slečna Zvědavá Slečna Zvědavá | E-mail | Web | 27. května 2009 v 14:40 | Reagovat

děkuju:) jeslti mě teda pokládáš za tu tmavovlasou,na tý fotce;)
Cože, na kole takový cesty? není ten kluk tak trochu blázen?:)
taky u počítače trávím víc času,než bych momentláně měla:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama