294. den (Čt) - Sturbucks u jezera

19. června 2009 v 17:08 | qlarinka |  Čína
Vzhledem k tomu, že jsem šla spát ve tři a každou chvíli se budila, otevřela jsem oko až skoro v 10 hodin :-) Hezky se mi to spalo... teda nehezky, protože jsem vlastně nespala... ale hezké bylo, že mě ráno nikdo netahal z postele :-)

Učení bylo opět v plánu a opět jsem mu moc nedala... Já už prostě nemůžu... já nejsem moc dobrý učenec, rozhodně ne na tyhle nárazové akce, to se těším na státnice, jak to bude vypadat... ale já se prostě nedokážu učit měsíc dopředu... A když už měsíc dopředu začnu, tak po týdnu skončím, protože mě to přestane bavit... Je tolik zajímavějších věcí, které člověk může dělat :-)

Po obědě jsme s Anni a Mariou vyrazily do Sturbucksu (kavárna), že se tam prý učí. Jestli se tam skutečně lépe učí nevím, ale rozhodně tam bylo krásně. Kavárna má úžasný výhled, protože stojí přímo u Západního jezera, a navíc je vevnitř klimatizace nastavená na normální teplotu a příjemná hudba pozadí, což se v Číně obvykle nenajde ani jednotlivě, natož pospolu :-)

Dala jsem si ledovou čokoládu, která byla tak čokoládová, že jsem si ji 2x došla dolét mlékem... Já sice čokoládu miluju, ale mléčnou, hořkou občas ochutnám a bílou moc nemusím, ale Sturbucks je kvalitní kavárna, takže mají kvalitní čokoládu - tedy hořkou, protože ta je čokoládově správnější... akorát mi míň chutná :-D

Anni si už oběda stěžovala, že ji píchá v boku, jako kdyby právě doběhla maraton a nemohla popadnout dech. Nejdřív jsme si z ní dělaly legraci, ale když to nepřestávalo a na koleji si pak změřila teplotu, smích nás přešel. Spolubydla mi už zase marodí, má přes 38°C.

Vůbec nechápu, že jí je hej a klidně se i dívá na film, já když mám přes 38 tak nemůžu otevřít oči a nad 39 už mě musejí i nosit na záchod, protože se neunesu... Naštěstí si takhle vysokou teplotu pamatuju je 2x... Spolubydla má ale posunutá měřítka a pokud nemá 38 tak to nepovažuje za teplotu... Ale myslím, že i její normální teplota je vyšší než moje... Já zdědila po mamince chladokrevnost :-D Mamka má klidně 35,0... já tak 36,0, takže na 37 už to cítím ;)

Teplota se nelepšila, takže jsme Anni nechali spát a věnovali se každý svému. Maria řešila svatební šaty, Chris cosi s klukama, já s učebnicí (kámoška věčná) a s internetem (hned za kámoškou věčnou)... A zas byly 2 ráno a já se zlobila, že jsem si opravdu chtěla jít do půlnoci lehnout :-D No nevadí...

Ps: Měla bych zmínit počasí. Už pěknou řádku dní máme přes 30°C. Ale ne nejvyšší denní teploty, my totiž máme přes 30°C 24 hodin denně. Je to docela náročné. Už i pouštíme klimatizaci v pokoji, protože bez ní bychom se tu asi uvařily. Vezmete si čisté tričko, jdete na záchod a za 3 minuty cesty tam a zpátky ho propotíte durch. O nějakém běhání nemůže být ani řeč. Možná by se dalo chodit plavat, ano, to tak jedině, jakýkoli jiný pohyb z lidí dělá rotékající se zrzliny... Docela veselé ;) Ale jinak je tu fajn :-D

Pps: Zkoukněte nové fotky ;)
 


Komentáře

1 pavel pavel | Web | 21. června 2009 v 9:00 | Reagovat

zrovna jsem se chtěl zeptat jak tam je a ty to píšeš... jednoduché řešení, na záchodě si tričko na chvíli svlékni:)
kolik tam stojí pití a jídlo v poměru na platy? jako v Čechách?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama