Červenec 2009

Temporary not available ;)

19. července 2009 v 23:25 | qlarinka
Vážení a milí,

jsem dočasně nedostupná, čas se dočasí až počátkem srpna, tak se o mně nebojte, budu se mít báječně, neboť budu užívat českých luhů a hájů, rozvodněných řek, harantíků a kamarádů, neboť ráno mizím na tábor. Já se o vás naopak bát budu, protože jdyž tu nebudu, tak vy nebudete mít co číst a budete se muset věnovat jiným bohu(ne)libým činnostem a mohli byste se u toho třeba zranit. Já jsem například dneska byla tak aktivní, že jsem rozbila marmeládu, která pak umazala půl kuchyně včetně bílé zdi, a vzápětí jsem mamce zlomila jídelní hůlku, kterou si přivezla z Číny jako suvenýr, málem jsem dostala pár facek... Kdybych radši psala blog a nesnažila se vařit, což opravdu neumím, nic by se nestalo a vy byste si navíc mohli něco kloudného přečíst...

Takhle se s vámi jen loučím a za 2 týdny plus mínus čau ;)

Q.

Epilog???

18. července 2009 v 17:18 | qlarinka |  Čína
Mí milí čtenáři,

chtěla bych vám všem poděkovat, že jste se mnou vydrželi takovou dobu. Psaní o každém dnu mě zmáhá a nejsem schopná ho provozovat i po návratu domů, protože už teď mám pocit, že je mé soukromí z velké části online a některé věci by přeci jen měly zůstat utajeny. To neznamená, že s blogem končím, jen se to tu nebude hemžit novými články denodenně. Doufám, že mě pochopíte ;)

314. den (St) - Káka je doma

17. července 2009 v 14:07 | qlarinka |  Čína
K páté hodině středoevropského času jsme se snáželi nad Paříž a stále nevěřili, že už jsme v Evropě. Čemu jsme však s modelkou věřily ještě méně, byla teplota, kterou pilot ohlásil. Francie nás vítala 15°C a my se začaly obávat, co si vezmeme na sebe, protože jsme svou cestu z tropů končily skoro na Sibiři.

313. den (Út) - Poslední den

14. července 2009 v 10:42 | qlarinka |  Čína
Včera jsem úplně zapomněla napsat, že ségru konečně pustili z nemocnice. Prý ji vyšlo dobře poslední vyšetření krve, i když doktoři stále nevědí, co jí vlastně bylo. Psala jsem jí, že už bych chtěla být doma u ní a odpověděla typicky svým způsobe - Tak už se tam na to vyprdni a přijeď! :-D Odepsala jsem jí sice, že mi nechtějí změnit letenku a že teda až koncem příštího týdne, ve skutečnosti jsem si ale změnila letenku hned poté, co jsem se dozvěděla, že je v nemocnici, a letím domů už dnes večer. Musela jsem to udržet v naprosté tajnosti, abych mohla ségru překvapit, takže to v Čechách ví jenom mamka a asi 2 další lidé, tady v Číně to ví lidí víc, ale nikdo to nesmí prozradit... Ani jsem se nenadála a je tu poslední den...

312. den (Po) - Goodbye party (Večírek na rozloučenou)

13. července 2009 v 17:28 | qlarinka |  Čína
Ve čtyři ráno nás vzbudila SMSka od Chrise, že už je v Dánsku. Věděla jsem, že právě teď by měla Maria s Kristianem odjíždět, protože jejich cestování začíná v takhle brzkou hodinu. Šla jsem tedy na záchod a cestou zpátky si ještě naposled zašla obejmout nejlepší kamarádku. Koukala na mě jak puk, ale já měla dobrý pocit. Ještě v noci jsem jí před dveře nachystala mističku a sušenky, co mi zbyly (o mističku prosila), ale chtěla jsem se naposled rozloučit osobně... i když teda v polospánku :-)

311. den (Ne) - Střevní krize

13. července 2009 v 17:06 | qlarinka |  Čína
Nedělní ráno bylo velmi krušné. Občas se mi prostě zblázní všechny orgány najednou, ale tohle byl teda opravdu zážitek. Od průjmu a holčičích měsíčních starostí se mi to tak krásně zkomlikovalo, že jsem vyházela ze svých útrob všechno horem i spodem a ještě se hodinu svíjela na posteli. Někdy bych si tak strašně přála být chlap, ale nenadělám nic, tak musím trpět i nadále. Naštěstí to takhle kruté nebývá každý měsíc, jen tak jednou za půl roku, tak teď mám zas až do podzimu vybráno :-)

310. den (So) - Zhasněte lampióny

11. července 2009 v 12:52 | qlarinka |  Čína
Po třetí hodině ranní jsme byly probuzeny nepořádnou holandskou spolubydlící, která se vrátila z flámu. Snažila se být co nejvíc potichu, ale moc se jí nedařilo, klasika - všechno vám vždycky padá na zem, dveře bouchají a telefony zvoní nahlas, když se vám to nejméně hodí. Rozhodla jsem se, že si dojdu na záchod, když už jsem vzhůru, Maria na mě koukala, tak slezla z palandy a že jdem obě. Já už měla její pantofle a obě jsme byly tak rozespalé, že jsme si toho ani nevšimly, tak jsme se tak synchronně dokolíbaly na záchod.

309. den (Pá) - Poslední výlet

6. července 2009 v 6:12 | qlarinka |  Čína
Dlouho jsem nevstávala s budíkem, ale vzhledem k tomu, že nám jel vlak už po deváté, nic jiného mi nezbylo. Byla jsem ale docela dobře nachystaná, takže na mě Maria nemusela moc čekat :-) Rychle jsem ještě dobyla kredit a už jsme spěchaly do taxíku. Nebyly jsme si totiž jisté, jestli bychom to autobusem stihly. A nestihly, protože i taxíkem to bylo jen tak tak, protože město bylo podivně ucpané.

308. den (Čt) - Nejlepší kadeřník

6. července 2009 v 5:45 | qlarinka |  Čína
Po náročném včerejšku jsme si na dnešek naplánovaly s Mariou odpočinkový den. Chtěly jsme si poslední společný týden v Číně užít i s Chrisem a Anni, ale cokoli jsme vymysleli nakonec stejně nevyšlo a když už ano, tak nám to oni dva odřekli, takže jsme se na ně nakonec vykašlaly a dělaly si svoje.

307. den (St) - V jednom kole

6. července 2009 v 4:33 | qlarinka |  Čína
Co jsme nestihly včera, přehodily jsme s Mariou na dnes. A co jsme měly původně v plánu na dnešek, tedy výlet do Shaoxingu (městečko s vodními kanály), jsme zrušily úplně, protože prostě nezvládáme.

306. den (Út) - Ekonomie místo Francie

5. července 2009 v 12:40 | qlarinka |  Čína
Dneska byla ségra na vyšetření srdce. Poslali jí tam někudy sondu, aby to tam pěkně prokamerovala. Pro mě z toho plyne, že pořád nevědí, co že jí to vlastně je. Už kontrolovali mozek a plíce, taky nic nenašli. Určitě je dobře, že na těchto důležitých orgánech nic nemá, ale docela bych ocenila, kdyby už něco našli. Osobně se domnívám, že to má z únavy a ze stresu, ale páni doktoři pořád ne a ne něco najít. Ládují do ségry antibiotika a živiny kapačkou a stejně jako já si přejí, aby ta teplota ustala...

305. den (Po) - Střeva

5. července 2009 v 11:47 | qlarinka |  Čína
Díky totálně překopaným plánům jsme se rozhodly využít času, který máme v Hangzhou a vyrazit opět na silk market (tedy trhy s hedvábím) a trhy se vším možným, které jsou tam hned přes ulici. vytyčily jsme si hned několik úkolů, které tam bylo nutné splnit, takže nás čekal dlouhý den :-)

304. den (Ne) - Photoshooting aneb hrajeme si na modelky

5. července 2009 v 9:00 | qlarinka |  Čína
V noci mi přišla SMSka, že ségře zabraly antibiotika a teplota jí klesla pod 39, což byl obrovský rozdíl oproti těm předchozím čtyřicítkám. Anni mi ráno vynadala, že jsem ji v noci nevzbudila, aby byla se mnou, ale stejně bych nevěděla, co víc jí mám říct. Kdyby nebyla Maria vzhůru, nevím, kterou z nich bych šla vzbudit, sama bych to ale asi nezvládla...

303. den (So) - Qipao, Druhé dvojité rande a Rána

5. července 2009 v 7:56 | qlarinka |  Čína
Když jsem šla spát, tak už začalo svítat a zpívali ptáci. Vzhledem k tomu, že mi dělá problém spát za světla, raději jsem si vzala na oči klapky, které jsem dostala při příletu sem v letadle :) Některé věci se totiž opravdu vyplatí nevyhodit. Pomohly mi ale k tomu, abych spala až do půl dvanácté, což byla po posledním měsíci velmi vítaná změna. A spala bych asi ještě déle, kdyby mě nevzbudila Anni :-)

302. den (Pá) - Let´s have a party

2. července 2009 v 12:20 | qlarinka |  Čína
Ráno jsem unavená chtě nechtě musela vyrazit s Anni do naší oblíbené elektro-ulice. Není nad to něco předem slíbit ;) Šla s námi i Maria, takže jsme se docela dobře bavily :) Měla jsem trochu problém s reklamací nefungujícího kabelu od MP4 pro ségru, protože mi paní tvrdila, že záruka se vztahuje jen na přístroj samotný a ne na kabel nebo nabíječku. Hádala jsem se s ní docela dlouho, že jí nic platit nebudu, až ji nakonec Maria přesvědčila, že ten kabel nefuguje od začátku, takže to není moje chyba a paní se umoudřila a dala mi nový.