Myšárna 2009

12. srpna 2009 v 8:47 | qlarinka |  Cassiopeia
Letošní tábor byl jeden z nejlepších, na kterých jsem byla. Obzvlášť po loňském neustálém dohadování a rozčilování to byla vítaná změna, protože kdyby se to letos opakovalo, viděli mě tam asi naposled. Vzhledem k tomu, že to byl ale obrat o 180° na tu nejlepší stranu (tedy na Jih ;)), tak musím své spolutáborníky varovat, že se mě jen tak nezbaví a příště se se mnou zas budou muset potýkat ;)


Tábor byl od soboty, ale já tam díky Osičkám i díky Číně dorazila o trochu později - v pondělí. Vůbec to ale nevadilo, protože nás první týden bylo ve vedení 16 a dětí bylo 31, takže to zvládali i beze mě :-)

Byla jsem pověřená funkcí takové pseudo programové vedoucí. Pseudo proto, že každý den připravoval program někdo jiný a měl to celé ve své režii, ale já musela dohlídnout na to, aby na sebe hry hezky navazovaly, aby se neopakovaly (přeci jen máme některé oblíbené a při přípravě předem se občas trefíme do stejného) a v případě nepřítomnosti příslušných vedoucích nebo nehotového programu, což se stalo dvakrát, jsem to dostala na starost celé :-) Tady musím poděkovat Barče, která, ač měla svůj vlastní oddíl a spoustu jiných starostí, byla neustále připravená pomoct a nepolevila za celých 14 dní :-)

Na rozdíl ode mě, která jsem byla skolena táborovou virózou, která začala u vedení, přešla k dětem a vrátila se do vedení. Průběh velmi netypický, protože většinou to odnesou převážně děti. Naštěstí ale měla nemoc průběh přesně 24 hodinový - noc člověk prozvracel a ve dne to dospával... k tomu nějaké ty teploty a bolesti hlavy, ale to byl jen takový doplněk. Já to bohužel chytla v noci ze čtvrtka na pátek druhý týden, což bylo nepěkné hlavně proto, že jsem v ten pátek měla dělat program já sama, ale všichni mi moc pomohli, takže se to zvládlo a děti nemusely celý den sedět na zadku :-)

Kromě našeho oddílu Cassiopeia s námi letos jela i část Čtyřlístku, neboť jejich hlavní vedoucí onemocněl a nemohl jim uspořádat vlastní tábor. I když jsme se ze začátku návštěvníků báli, brzy jsme poznali, že jsou nám dobrou posilou. Kromě 1 vedoucího a 3 instruktorek s sebou přivezli i 8 dětí, převážně těch větších, což se nám hodilo do krámu, protože nám velké děti loni odrostly a letos nás přišly leda tak přepadnout ( a opravdu nám sebraly vlajku, potvory ;)).

Čtyřlístek se ukázal být oddílem zpívajícím, což se mně velmi líbilo, takže jsme já, Všezny, Králík a Háša často střídali u kytar a pěli každou volnou chvíli. Nutno poznamenat, že jsem se za ty roky drnkání docela zlepšila... na to, že jsem samouk :) Až na ty baréčka, kdybyste někdo věděl, jak na ně, tak dejte vědět ;)

Již zmíněnou Všezny musím pochválit zvlášť, protože jako nejmladší členka vedení (teprve 15, jednomuz dětí dokonce už bylo 16) rozhodně nezahálela. Bude z ní výborná vedoucí :-) Ostatní teda chválím taky, ale na 15-ti letou holčinu fakt obdivuhodný výkon, takže má o pochvalu navíc ;)

Pořád tu zmiňuju vedení a ne a ne se dostat k dětem. Po letitých zkušenostech táborů plných kluků s pár holkami, aby se neřeklo, nám to letos jelo půl napůl. I směska malých a velkých byla celkem vyrovnaná, takže jsme nemuseli dělit hry na 2 skupiny, protože se letos správně doplňovaly :-) Ubylo i klučičího praní a nebýt jednoho nezbedy, který nám drásal nervy od prvního do posledního dne, byla by tam pohoda jak v ráji.

Letošní etapovka se nesla ve znamení svornosti a spolupráce, neboť jsme si hráli na Mušketýry. Děti nakonec na Kardinálovi vybojovaly všechny části královnina náhrdelníku a statečně dobyly i jeho opevněné sídlo, takže vše dobře dopadlo a my mohly po krásných 14 dnech uspořádat slavnostní oheň. Ten se letos obzlášť povedl, protože místo jednoho Ohniváka (toho, kdo zapaluje oheň) jsme jich letos měli 5 a všechno to byly naše větší děti. Byla to opravdu nádhera a i ostatní dodrželi posvátnou atmosféru slavnostnního ohně, v tichosti si předali stisk přátelství a tvářili se smutně, že musejí jet domů.

Během dne se mi udělalo konečně dobře a rozhodla jsem se, že budu spát s velkými dětmi pod širákem. Letos se totiž přivezl velký stan průchoďák pro vedení, takže jsme ve srubu spaly jen já a Barča a já si tak neuhnala žádné nachlazení, onemocnět na táboře je totiž moje tradice ;) Alespoň poslední noc tábora jsem tedy spala s dětmi venku... Nestačila jsem se divit, jak jsou naši prckové už velcí. Byla jsem s oddílem na táboře letos pošesté a některé děti si pamatuju jako 8-leté špunty. Letos jim však již bylo 14 a místo hlídání toho, jestli si převlékli mokré plavky, musíte hlídat, jestli v noci neběhají za holkama... Holt časy se mění a děti rostou...

V sobotu jsme vrátili děti rodičům, dědeček kluka-nezbedy mi navrhl, abychom napříště do programu zahrnuli turnaj v boxu, že by se tím kluk určitě spravil (to jsem s díky odmítla a vzápětí jsme klukovi zakázali na náš tábor někdy v budoucnu přijet znova), a jelo se zpátky dobalit. Po nás už nikdo další nejel, takže jsme zbourali podsady, přístřešek i umejvku, večer si dali kuřátko, v neděli k obědu dančí a srnčí (děkujeme Fíkovo tatínkovi - myslivci) a jelo se domů.

Já se tedy na rozdíl od ostatních přesunula ku Praze, kde jsem ještě do pondělí pomáhala Číňanovi, aby se dobře dostal na letiště, a v pondělí večer jsem se konečně dostala domů do ségřiny postele :-)

Příběhů z tábora by bylo moc, plno a hodně, vzhledem k tomu, že mi byla letos opět přidělena role kronikářky, vás zvu na slavnostní křest naší kroniky, který proběhne někdy v září, až se k tomu konečně dostanu ;)
 


Komentáře

1 AjA AjA | Web | 12. srpna 2009 v 12:26 | Reagovat

nostalgie... prestala jsem jako vedouci jezdit v jednadvaceti, an tzabory jsem jezdila od svych peti let (ano, nesali te zrak, poprve jsem jela v peti, a od te doby ani jednou nevynechala, nektere preazdniny jsem travila na vicero turnusech, jsem takove taborove dite)...

a pockej, az ti ti osmileti, co jsou dnes ctrnactileti dorostou do dvaceti, a ty s nima budes chodit na pivo, a divit se, jak je mozne, ze ten malej mazlik Kaja, co brecel po mamince, do sebe najednou nalomi metr piv a ani se neuzardi :)

2 Kolík Kolík | 12. srpna 2009 v 13:04 | Reagovat

Klári,krásný povídání a úplně souhlasim..Byla tp paráda..

3 money money | 17. srpna 2009 v 17:04 | Reagovat

Chcete si vydělat 100$ měsíčně po internetu tak jako já?  Zmáčkni tento odkaz a klikej každý den na reklamy (odkazy)- každý den ti to vezme zhruba 5amin. Peníze se ti jen pohrnou!
http://www.bux-gr.com/?ref=klik2

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama