Čínský ples

17. listopadu 2009 v 11:05 | qlarinka |  To se může stát jenom mně
Minulý čtvrtek nám katedra asijských studií připravila společenský večer, jaký svět ještě neviděl :-) K výročí 60 let od založení Čínské lidové republiky (i když to bylo 1.10.) a jako slavnostni vyvrcholení letošního ročníku Měsíce čínské kultury, který katedra pravidelně organizuje, proběhl místo tradičního karnevalu letos společenský večer.


V pozvánce na stránkách katedry stálo, že (cituji): Vzhledem k tomu, že se jedná o večer "SLAVNOSTNÍ", společenský oděv je samozřejmostí. Chlapcům doporučujeme oblek, nebo adekvátní společenské ošacení a dívkám slušivé šatečky všech druhů a barev. Protože se bude jednat o večer, který má reprezentovat čínsko-japonskou kulturu, oděv v asijském stylu bude vítán, ale není podmínkou.

Tak jsme se s Gabkou domluvily, že teda vyrazíme v qipaech (čchi-pchaech), tedy čínských šatech. Trošku jsem po tréninku nestíhala, ale dorazily jsme jen s půlhodinovým zpožděním, takže jsme stihly i uvítací řeč. Bohužel jsme si ale už neměly pořádně kam sednout, takže jsme, alespoň dočasně, obsadily reservovaný stůl pro dva... nechyběly na něm ani svíčky a romantická výzdoba, takže nám to přišlo spíš k smíchu :-D

Na začátku vystoupily děti s představením čínského bojového umění. V průběhu večera došlo i na módní přehlídku čínského oblečení. Vrcholem ale bezkonkurenčně byla píseň na oslavu Mao Zedonga. To byste prostě museli vidět ;)

Kapela hrála příjemně a povětšinou česko-slovensky, což bylo milé. Bohužel začala valčíky a polkami, což v množství 80 holek na 20 kluků (nebo jiný podobný poměr), bylo trochu blbé... S Gabkou jsme si koupily vínko (a druhé a třetí...) a když nás vyhodili z reservovaných míst, přesedly jsme si k čínským lektorkám. Jedna teď přijela nově, další jsme neznaly, ale dělá na Konfuciově akademii a třetí nás měla teď od začátku semestru.

Guo (ta, co nás teď učila) o nás nadšeně vyprávěla nové učitelce, a že prý jsme to právě my dvě, kdo umí z ročníku nejlépe. Ačkoli vím, že to bylo součástí čínské zdvořilosti, stejně taková pochvala potěší :) Pak jsme se bavily o nářečí a učitelky se mi smály, že je vidět, resp. slyšet, že jsem studovala na jihu. Njn, je to tak a jsem na to hrdá :-)

Postupně se do tance zapojily i holčičí skupiny, tak jsme taky nezůstaly sedět a už to jelo :-) Proběhla i tombola, ale my jsme prošvihly nakupování lístků, takže jsme se jen bavily vtipnými cenami (portrét Maa...).

Před druhou hodinou ranní jsme byli upozorněni, že za chvíli bude konec a že teda zas někdy pa a čau (třeba příští týden před školou). Koupily jsme si na cestu na koleje ještě poslední víno a to jsme neměly dělat. Já toho obvykle moc nevypiju a pro příště si musím pamatovat, že poslední sklenička není pro mě :-D Na kolej jsem sice došla, ale na druhý den ráno to bylo hodně těžké vstávání :-D

I tak musím říct, že jsem si to moc užila, zatancovala si a popovídala si, takže ráda vyrazím na sinologickou párty zas někdy v budoucnu :-)
 


Komentáře

1 Sluníčko Sluníčko | 18. listopadu 2009 v 9:13 | Reagovat

"čipao" ti moc sluší...podle fotek... těším se až tě v něm uvidíme na živo

2 PinkandFluffy PinkandFluffy | Web | 29. listopadu 2009 v 14:38 | Reagovat

Úplně náhodou jsem kamsi klikla, skončila jsem zde a překvapeně jsem zjistila, že studujeme na stejné katedře. Ten internet je ale malý :P.
Hezký den.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama