Sobotní florbal :)

19. ledna 2010 v 23:07 | qlarinka |  Příběhy ze života
Mamka je pěknej práskač, ale stejně mi to nedá a musím se pochlubit i sama, protože jsem nedala jeden gól, ale hned tři :-) A všechny backhandem (zadní stranou hokejkou, tou, co je zaoblena ven;)).

Cesta na zápas uběhla celkem v pohodě :) Navíc si to Alkáča přihasila s jejich sedmimístným obrautem, takže jsme se tam vešly skoro všechny :-D Do Bolatic, což je nějaká dědinka za Opavou, jsme dorazily s předstihem, takže jsem se stihla i nasnídat, ráno to nějak nedopadlo...

V prvním zápase jsme nastoupily proti Prostějovu, nováčku v soutěži, kde hrají některé naše bývalé hráčky. Většinu ale tvoří florbalová "miminka", takže je tým na konci tabulky a lepší to s ním už asi nebude...teda myslím v letošní sezóně :-) Zaslouženě jsme vyhrály 16:0 a dala jsem si 2 branky, juhůůů :-)

Druhý zápas byl o poznání těžší, neboť Lipník si dal za cíl oplatit nám minulou porážku a přiblížit se nám v tabulce. Hned na začátku jsme dostali gól a trošku to zamávalo s psychikou, naštěstí jsme se ale nedaly a Křupky (dorostenky, kterým už bylo 15 a můžou tak jezdit i za ženy... a označení Křupky jim nevadí ;)) nás podržely jako vždycky, když jedou. Míša ke svým 4 gólům a 4 asistencím z prvního zápasu přidala 2 branky a my se mohly radovat. Soupeřovi se to ale nelíbilo a využil chyby rozhodčích, kteří, jako tradičně ve 2. lize, pískali strašně... a ze standardky (takový debilní postavení, to by bylo na dlouho) o mou hlavu odrazily míček do branky... to jsou ale potvory :-P Obdržená branka a neschopnost sudích mě strašně vytočila :-D Tak jsem práskla do nejbližší přihrávky od Ivči a dala vítězný gól. Jupi Jupi jou :-)

Sobotními zápasy jsme ukončily druhou třetinu soutěže, neboť máme za sebou všichni právě 12 zápasů z 18. Hraje se trojkolově, takže nás s každým soupeřem čeká ještě jeden zápas. A natřem jim to, jako doteď :-) Jsme teď na čele tabulky s náskokem 5 bodů na druhou Kopřivnici a plánujeme se tam udržet :-)

Po příjezdu do Olomouce jsme šly ještě s hokama zafandit áčku, které hrálo doma proti Židenicím (Brno). Fandění se vyplatilo a holky poprvé v sezóně vybojovaly 3 body :-) Ještě štěstí, že to tak bylo, protože jsem v samé euforii byla pěkně rozjetá a dělala kraviny, jako vždycky, akorát holky mě tak ještě neznaly :-D A to jsem nic nepila, protože jsem v neděli dobírala streptokokový antibiotika...

Jinak cestou zpátky do Olmiku jsme poslouchaly rádio a o spoustě písní jsem vůbec netušila, že existujou :-D Bezkonkurenčně nejlepší slova jsou ale:

Let me tell you what we gon do.
2, plus 2, i'm gon undress you.
Then we're gonna go 3 and 3 you gon' undress me.
Then we're gon' go 4 and 4, we gon' freak some more....

No, fakt jsem ráda, že hrajem 5 na 5, jinak bych se slov tý písně bála :-D Takhle jsem se celou dobu tlemila jak beruška a chudáci holky ze mě nemohly :-D

Byl to prostě velmi úspěšný den :-)

Kdo by si chtěl přečíst oficiální hlášení o našem zápase, tak ho přídávám sem, zkopírováno z oficiálních stránek FBS Olomouc

Rezerva žen bodovala naplno

Ženy: Letošní 2. liga žen má jasného favorita. I přesto, že jede na každý turnaj prakticky jiná sestava, jsou ženy B stále bez porážky. V sobotu 16.1.2010 zajížděly do dalekých Bolatic, kde je čekal SK K2 Sportcentrum Prostějov a poté dobře hrající FBC Lipník.
FBS Olomouc vs. SK K2 Sportcentrum Prostějov 16:0 (4:0,5:0,7:0)
Chvíli trvalo než se brankostroj rozjel naplno. První branka padla až v 8. minutě úvodní části, ovšem do konce třetiny se radovaly naše hráčky ještě čtyřikrát. V dalších třetinách docházely soupeřkám síly a holky sázely jeden gól za druhým. Druhá část přinesla branek pět, poslední dokonce sedm. Na světelné tabuli tak po závěrečné siréně svítilo 16:0.

Sestava: Kája - Dáša, Kachna, Zbrožek, Ivča, Barča, Klárka, Klokan, Alkáča, Jíťa
Branky: Klokan 4+4, Alkáča 5+0, Jíťa 2+2, Klárka 2+0, Dáša 1+2, Kája 0+1, Ivča 1+1, Barča 1+0

FBC Lipník vs. FBS Olomouc 2:3 (1:0,0:1,1:2)
To druhé utkání bylo o něčem jiném. Čekal nás jeden z nejlepších týmů 2. ligy a tak se čekalo, jak holky v této sestavě obstojí. První třetina skončila 1:0 pro Lipník, když dokázal skórovat hned v úvodní minutě. Srovnat krok se podařilo až v 9. minutě druhé třetiny, když střelkyně víkendu Klokan zužitkovala nahrávku Ivči. A své pověsti dostála Klokan i v závěrečné části, když nás ve 3. minutě poslala do vedení. Lipník na to ale dokázal v zápětí odpovědět a tak bylo skóre opět srovnáno. Jako správná kapitánka se ukázala Klárka, když v 9. minutě uklidila míček po asistenci Ivči - 2:3. Lipník se dostal v závěru do obrovského tlaku, nicméně holky s Kájou v brance žádnou další změnu skóre nepřipustily a odjely tak s plným bodovým ziskem.

Branky: Klokan 2+0, Ivča 0+2, Klárka 1+0

Další turnaj se odehraje 7.2.2010 opět ve sportovní hale v Bolaticích a čeká nás dvojzápas proti Rožnovu a pořádajícímu Krnovu.