12. den (So) - Moře

13. září 2010 v 8:26 | qlarinka |  Taiwan
V pátek jsem byla příšerně unavená, ale poprvé od příjezdu se nám s přítelem podařilo sejít se oba na internetu s tím, že máme čas a možnost chvíli volat, takže jsem šla spát zas kdoví kdy. Ráno se to krásně projevilo, protože jsem se vzbudila až v 9 a vyspinkaná krásně do růžova :)


Po snídani jsme s Luckou vyrazily na Danshui, což je poslední zastávka metra (bydlíme poblíž zastávky, ze které je to už jen 2 stanice na druhou konečnou, než je Danshui), takže jsme tam dojely akorát na oběd. Náhodou jsme na metru potkaly Maruškou s druhou Luckou, Japonkou a Japoncem, ale rozhodly jsme se, že ve 2 se spíč dohodneme na tom, co chceme vidět a vyrazily pryč samy.

Náhodou jsme narazily na budhistický chrám, v jehož boční uličce jsem měla úplně neskutečné deja-vu. Tvrdila jsem, že v druhém pokoji vlevo je na zemi malý chlapec a hraje si s dřevenýma hračkama a vzadu je kuchyň, ze které vedou schody někam nahoru. V pokoji nebyl malý chlapec, ale starý mnich, který si stlal postel, vzadu byla skutečně kuchyň, ale místo schodů se skrz ni dalo projít dveřmi na zadní dvůr do takového srázu... ale docela mazec, rozměry, barvy... všechno sedělo...

No lepší jak dnes v noci, kdy se mi zdálo, že s mamkou, ségrou a psem utíkáme v autě před povodní a míjíme třeba malé děti v uniformách, jak opouštějí dětský domov. Pak jsme projeli nějakou ZOO a najednou se nám auto změnilo na skútr a v ZOO nemohli zachránit všechny zvířata, tak jsem dostala na klín aspoň jednu antilopu (říkala jsem jí Fanda, byla strašně roztomilá a překvapilo mě, jak má ošklivý tvar hlavy). Pak jsme zastavily pod nějakým srázem, kde se šel pejsek proběhnout a ségře tam Ája a ještě nějaká kamarádka házely nenápadně dolů zásoby (jako pastu na zuby a kartáček), jenže mi tam Fanda utekl a nechtěl jít zpátky. Tak jsem běžela za ním nahoru a najednou jsem byla u někoho na dvoře (bylo to určitě u spolužáka ze základky, trochu nesedí, že bydlí v paneláku, ale sen je sen) a chvíli jsem ho hledala a pak jsem ho našla v chlívku, jak si packama podává chleba a baští (vím, že antilopa má kopyta, ale najednou to byl asi spíš klokan) a to už tam byla majitelka stavení a ať jí ho tam nechá, že se o něj dobře postará, že teď je ta povodeň a budu to mít těžký i bez Fandy... Tak jsme strašně brečela, ale co jsem měla dělat.... A pak jsem se probudila, Fanda byl zachráněnej a jak to dopadlo v povodni s námi, to nevím...

No, ale zpátky do Danshui. Docela dlouho jsme hledaly, kam půjdeme na oběd, protože Lucka je podobně vybíravá na jídla jako já, ale každá jíme něco jiného a obvykle se mi nechce jít po částech nebo postupně, tak hledáme, dokud se neshodneme. Nakonec jsme vybraly takové špagety (mňam) posypané vepřovými kousky (jednou stačilo). No, za tu cenu dobrý...

Pak jsme vyrazily k pobřeží, fotily si obchůdky i moře, zmrzliny vysoké 30cm, podivné suvenýry a tak všelijak. Taky jsem si dala ledovou čokoládu, což byl čokoládový sirup na zmrzlé hmotě z vody a mlíka, ale fakt dobrý, i když jsem to srkala asi hodinu a pořád to nechtělo roztát, i když tu je pořád přes 30°C.

Slyšely jsme, že kousek od rybářského letoviska se dá plavat v moři, tak jsme si zaplatily lodičku, abysme měly nějaké nové zážitky a vyrazily jsme. Bylo to super, prošly jsme si bílý most, který je na všech pohlednicích z tohoto místa a vyrazily směrem vůně soli a vody. Pláž nebyla nic moc, ale odolat se nedalo. Voda jak kafe, a to opravdu, protože byla teplejší než vzduch, takže jsme se spíš cachtaly, plavat se nedalo... a na pískovém podkladu navíc nebylo vidět na dno a to já se bojím i pohnout :)

Jediné, co nám kazilo náladu, byla nemocniční helikoptéra, která pořád lítala sem a tam, nad molem, které jsme viděly asi 2km před námi se vždy zastavila, někoho vytáhla po provaze nahoru, odletěla a za chvíli byla zpět. Docela mazec, sice vůbec nevíme, co se stalo, ale i tak to nebyl příjemný pocit...

Taky jsme viděly létající ryby. Já černou a Lucka bílou. Vždycky nás tak vyděsila, že jsme vyběhly z vody a pak se strašně smály, že jsme srábotky ;) Najednou se zatemnila obloha, tak jsme radši vylezly úplně a vyrazily na autobus. Vystoupily jsme u červeného zámku (tak se jmenovala zastávka) a až na místě zjistili, že jsme u pevnosti San Domingo, kterou zde postavili Holanďani během své kolonizace a později byla využívána jako velvyslanectví Velké Británie (pro případné zájemce - víc se dozvíte na hodinách dějin Číny a Taiwanu 20. století na UPOL).

Na pevnosti se platilo vstupné, ale my jsme nejdřív vyrazily na záchod, protože jsme byly plné písku a pak už ho po nás nikdo nechtěl... A my jsme strašně vypočítavé Češky, takže jsme se ani dobrovolně nešly přihlásit... Pevnost docela v pohodě, ale trochu moc obrovských popisků a prázdných místností,  ale pracovna, jídelna a salón konzula VB stály za to :) A totálně evropský styl, to bylo taky zajímavé - včetně koupelny a kuchyně (i trouba).

Když jsme se dost vynadívaly, zmokly a nasvačily se, vyrazily jsme zpátky na Danshui, kde jsme se navečeřely (baozky si tam nekupujte, nejsou dobré). nakoupily nějaké suvenýry (ano, už, nechci to pak dohánět na poslední chvíli), zbytečnosti atp. a pokračovaly na metro. Danshui je hodně vyhlášená mezi turisty i místními, tak tam bylo lidí, že to až bylo nepříjemné. Radši jsme proklouzli co nejrychleji na metro a frrrr domů.

Byl to dlouhý den plný zážitků, pokud sem někdy zavítáte, tak pobřeží rozhodně doporučuji, vážně stojí za to. Navíc je tu pořád tak teploučko, že jsem úplně záviděla lidem, kteří bydlí kolem moře, že mají tak nádherný výhled a doma chladno ;)
 


Komentáře

1 Sluníčko Sluníčko | 15. září 2010 v 8:44 | Reagovat

To byl boží  den, je vidět, že si umíš užívat nejen povinností, ale i poznávání cizích míst.

2 hry-online-zdarma-superhry hry-online-zdarma-superhry | Web | 17. června 2011 v 18:17 | Reagovat

Chceš vyhrát Minibike, R/C model Ferrari, originální hru COD:Black Ops nebo MP4 přehrávač ? Koukni se na http://raketka.cz/soutez-c.-1 a zůčastni se letní soutěže raketka.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama