14. den (Po) - Marodka

17. září 2010 v 9:04 | qlarinka |  Taiwan
Úvodem se chci omluvit, že moc nepíšu, ale opravdu je toho přes týden tolik, že se to prostě nedá. Chodím spát kolem půlnoci, vstávám před sedmou, na skypu jsem s někým volala všeho všudy 3x (když pominu, že každý hovor v sobě obsahuje několik volání, protože to věčně vypadává), za celou dobu, co jsem tady, maily píšu akorát školní a pracovní a k článku, který mi v práci zadali v druhé půlce srpna jsem se taky ještě nedostala. Když už mám chvilku volna, tak se radši někde projdu nebo chvíli s někým povídám, abych pořád nekoukala do knížky nebo na obrazovku... A to toho mám ještě zdaleka míň, než místní studenti...


Taky jsem si říkala, že bych psala o celém školním týdnu souhrně a rozepsala se jen o víkendech, ale na druhou stranu by to zas nemělo takové kouzlo, tak se spíš budete muset smířit s kratšími články :) Jinak ke speciálům se snad taky dostanu, akorát nevím kdy :-D V porovnání s Čínou se tu cítím mnohem rychleji jako doma, je to tu opravdu víc "západní", pokud tak chceme nazývat to, co známe z Evropy. Netýká se to jen cen, které jsou srovnatelné s cenami u nás, ale i chování lidí. Většina mluví anglicky, ale to znamená (na rozdíl od Číny), že umějí mnohem víc než HELLO (ahoj). Víc vám k tomu ale neřeknu, protože mluvím se všemi čínsky... Tím spíš, že i o přestávkách se ve třídě bavíme výlučně čínsky, s holkama pak mluvím česky, takže angličtinu ani nic jiného vůbec nepoužívám... Ale zvládám v pohodě :)

Ale to už zabíhám ke speciálům, vraťme se k deníku :)

Kolem sedmé k nám přišla úplně průhledná Lucka P., že celou noc zvracela a běhala na záchod, takže nejde do školy. Braly jsme to docela v pohodě, než na nás vyplázla ÚPLNĚ černý jazyk, docela síla. Tvrdila nám, že to má z toho, že pila kolu a jedla nějaké vitamíny, ale fakt to nebylo pěkné. Na netu jsem našla, že podle čínské medicíny to znamená vážné poškození trávicího traktu a dehydrataci. Příznaky naštěstí seděly, ale i tak jsme musely Lucku nechat napospas ubytovně a vydat se do školy, protože docházka se hrozně hlídá a stejně bychom ji v tom stavu k doktorovi nedostaly.

Ve škole nic zvláštního, diktát píšem denně, stejně tak si i denně povídáme. Začaly jsme lekci o oslavách čínského nového roku. Docela sranda to probírat v září, ale proč ne :) V týdnu mě čeká referát o Vánocích v ČR, tak musím vymyslet nějaké perličky :)

Po škole jsem spěchala na oběd a na kolej, protože nám dnes otevírali v Olomouci STAG (přihlašování předmětů) a jakožto regulérně studující student jsem si potřebovala aspoň nějaké předměty zapsat, abych těch povinných 40 kreditů nemusela nahánět v letňáku. Naštěstí jsme stíhaly a mohly jsme se jít zeptat Lucky, jak jí je. Už se učila a vypadala mnohem líp, než ráno. Už i něco snědla a jazyk jí znormálněl... No ještě že tak, fakt jsme se docela bály, si tady vybíráme takové perličkové nemoci :-D Tak snad už to nebude pokračovat :)
 


Komentáře

1 AjA AjA | 18. září 2010 v 20:29 | Reagovat

hmmm, nekdy se reakce typu cerna moc apod. objevi po ockovani na zloutenku, nebo po infekci malarii, ale tohle asi nebude ono...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama