16. den (St) - Budu hrát rugby

17. září 2010 v 10:03 | qlarinka |  Taiwan
O škole nemá cenu mluvit. Snad jen, že jsem tam byla :-D Po vyučování jsem si vyzvedla potrvzení na stípko a s Luckama jsme si ho vyrazili vyzvednout. Teda "moje" Lucka je tu přes freemovery (jiný program), ale šla jako doprovod. Od příštího měsíce budeme dostávat peníze na účet, tak si ho musím rychle zřídit :) Cestou jsme ještě vyzvedly nějaké lístky na mezinárodní večírek, který bude příští úterý. Tím, jak bydlíme úplně mimo, se známe jen se spolužáky a to je dost omezený kolektiv (i když suprovej), takže se tam hodláme hodně seznamovat :)


Na oběd jsme vyrazily do nově objevené jídelní uličky, kde mají všechno, na co si vzpomenete a za levný peníz. Situace byla trochu komplikovanější, protože jedna Lucka je dost vybíravá, já taky, ale zas na jiné věci, takže se i tak musíme vždycky nějak dohodnout, a druhá Lucka je vegetariánka, takže veselý :) Nicméně jsme našly a najedly se dobře, takže příště se zas do uličky těšíme :)

Lucce V. konečně odepsali z kolejí, že momentálně místo nemají a jestli nějaké bude, budou vědět za 2-3 týdny. Nájem jí ale prochází příští víkend, takže jsme začali hledat další byt. Přímo v jídelní uličce jsme našli několik inzerátů. Jeden pokoj byl nepoužitelnej (špinavý nábytek, okno zalepené papírem vedlo do veřejné chodby a zásuvka vypadávala ze zdi), další byl ale o hodně hezčí. Většina nábytku byla na takovém vyvýšeném pódiu, obrovský stůl pro 2 a ještě počítačový stolek, spousta úložných prostor, 2 postele (resp. jedna postel s tenkou matrací a tlustá matrace na zemi) a samostatná koupelna i s vanou. V místnosti lednička a televize a na patře pračka. Paní říkala, že za pokoj chce měsíčně 14000NTD + elektrika se platí samostatně, já už jsem se přihlásila k Čchenům, kde to budu mít levnější, ale jinak bych to brala tady hned, protože jsou to asi 2 minuty chůze k hlavní školní bráně :) Ale vypadá to, že Lucky budou bydlet spolu, snad se nepoperou :)

Z bytu jsme vyrazily na veletrh škoních klubů. USA byly dlouho pro Taiwan vzorem, takže spousta věcí tu funguje po vzoru států. Ačkoli Američany moc ráda nemám a nijak se s tím netajím, kluby jim musím pochválit. Je to úžasná možnost, jak mohou se mohou noví studenti aklimatizovat v nové škole. Propojením lidí z různých oborů v zájmových kroužcích má taky něco do sebe a vůbec mi to prostě přijde super :)

Na velikém prostranství kolem hlavní brány byly rozestaveny stánky, jeden vedle druhého. U každého z nich bylo několik studentů, kteří lákali nováčky do svých spárů :) Já jsem sebrala materiály všude možně a s každým se hned začala bavit, takže na mě holky musely pořád čekat. Nejvíc mě zaujalo latinsko-americké tancování, takže tam se půjdu hned podívat :) Taky se mi líbil kytarový kroužek (Oskar mi tu fakt chybí, a to na něj ani doma nemám moc času) a sbor (ten ale zkouší 2x týdně a z toho jednou se to kryje s tancováním). 

Vzala jsem si i materiály od kroužku čínské medicíny, ale čaj, který mi tam nalili, mi vůbec nechutnal, tak to asi nedopadne. Pak se nás taky snažili nalákat na nějaké meditace, jedna ze skupin ale byla Falunkong a druhá nejspíš taky sekta, takže nic nebude... Jedna Lucka se chystá na jógu, druhá na japonskou lukostřelbu, no uvidíme, jak nám to vydrží :) Každopádně se mi to moc líbilo a vyfotila jsem se s vojákama až později jsem zjsitila, že to byli airsofťáci), dali mi podržet ten jejich kulomet (nadšenci prominou mou neznalost) a málem mi upadli ruce... to pro mě nebude :)

Nejlepší ale bylo, když do mě jeden Číňan začal hučet, ať se přidám k nim, že mají úplně nejlepší kroužek. Když jsem se ptala, o co jde, tak že prý hrajou rugby :-D Když jsem se vymlouvala, že je to moc nebezpečné, tak prý že nemusím hrát, ale můžu přijít fandit :-D No, uvidíme, ale to by bylo spíš pro F. než pro mě :-D A asi bych se bála jít fandit i jemu, že by se mu mohlo něco stát a já bych se na to musela koukat :-D

Když jsem se dostatečně vynadívala na všechny školní aktivity (a že těch stánků mohlo být přes 100, od divadel, přes tance, kouzla, triky, stolní hry...), šly jsme s Luckou okouknout knihovnu. Za 2 hodiny učení se tam, jsem udělala víc než za celý večer na koleji. Kvůli té šílené dopravě se dostanu na pokoj vždycky tak nejdřív kolem druhé, ale do 4 pak nejsem schopná nic dělat, takhle jsem si to nejhorší odbyla ještě v "produktivním" čase a na večer mi toho moc nezbylo.

V šest hodin jsem pak šla Luckou doprovodit ještě na jeden byt, ale nestálo to za to. Nejen, že to bylo tmavé a ve 4. patře starého domu (všelijaké schody a uzounká chodba), ale navíc paní domácí a její dcera (nejspíš) se netvářili zrovna nadšeně, že se tam chceme podívat, takže jsme zas rychle vypadly.

K večeři jsem si koupila wafle, jednu čokoládovou a jednu jahodovou (s marmeládou). Paní se divila, že chci dvě a brzy jsem pochopila, proč. Celá čokoládová mi zbyla na snídani... No co, příště budu vědět :) Cestou na kolej (zas dlouho nejel bus) jsem si ještě koupila batůžek. Mám sice krásné černé žebradlo s černými znaky, které jsem dostala za státnice, ale jak to člověk tahá denně na jednom rameni, tak ho pak všechno bolí :) U pokladny to šlo šup šup, protože Lucka už volala ze zastávky, že nám přijíždí bus (musí se na něj zamávat, jinak nezastaví), tak jsem rychle dala peníze, popadla drobný a utíkala rovnou do jedničky :) 

No, fakt se tu nenudíme :)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama