23. den (St) Wulai

28. září 2010 v 8:48 | qlarinka |  Taiwan
Dneska jsme nešli do školy, protože byl státní svátek Poloviny podzimu. Ještě se mi nepodařilo zjistit, jak to správně přeložit do češtiny, ale je to prostě oslava Podzimní rovnodennosti a koukání se na úplněk atp. Většina Čechů vyrazila do jednoho známého parku, my s Luckou jsme ale už dlouho plánovaly výlet k vodopádu ve Wulai, tak jsme vyrazily tam.


Na zastávce jsme potkali Kristýnu s 2 Američankami a Japonkou a zrovna mířili stejným směrem, u metra jsme se ale rozdělily a potkaly se zase až večer na koleji. To by jeden nevěřil, že se dá na takovém místě nepotkat :) Byly jsme poslední, kdo se nacpal do městského autobusu, který jel až k Wulai. Řidič nám nechával i docela výhody, takže jsme mohly stát na schůdcích vedle něko a nemačkat (a neomdlívat) mezi místními uprostřed autobusu. Taky to byl docela vtipálek, nejdřív nám tvrdil, že je jeho jméno Česká republika, pak se vystupujícím snažil vnutit malá pomela, která si vedle něj odložila nějaká paní... a tak pořád dokola :)


Lucka byla někde kolem Wulai minulý rok, když to tu byla na měsíc "okouknout", ale prý byly ještě někde výš v kopcích a dalo se tam krásně koupat. Tady to dlouho vypadalo, že to vody ani nebudeme moct vlézt, jak moc byla špinavá. Naštěstí jsme později zjistili, že jsme na soutoku dvou říček, kde ta slavná, do které vtékají horké plameny, kvůli kterým sem každý jezdí, je špinavá, a druhá je krásně čistá s tyrkysovou vodou :)

Nejdřív jsme si ale prošly uličku a okoukly, co mají k jídlu a tak. Pak jsme pokračovaly k vodopádu. Bohužel jsme si ho ale mohly fotit jen z cesty, protože dolů k vodě se nikde nedalo sejít. Chvíli jsme přemýšlely, jestli se nesvezeme lanovkou na protilehký kopec, ale nevěděly jsme, co by tam mělo být zajímavého, tak jsme se na to nakonec vykašlaly a šly hledat něco k obědu.

Já jsem si dala špíz a pak ještě takovou hroudu rýže s náplní, Lucka si dala rýži v bambusu. Okukovaly jsme, co mají u jiných stánků, ale vařená kukuřice už se do mě nevešla... a to jsem se na ni od prvního pohledu těšila :-D Tak snad příště...

Chvíli jsme se toulaly po okolí a mně se podařilo koupit trs 6 minibanánků za 12Kč :) A v té hlavní ulici by to bylo asi 60Kč :) Pak jsme se vrátily k tyrkysové vodě a zkoumaly, kudy lze slézt dolů. Nakonec se nám to povedlo a i do vody jsme vlezly, Lucka ale není zvyklá na neustálé pohledy Číňanů, tak tam dlouho nevydržela. 

Břehy totiž byly plné skupinek Taiwanců, kteří na přenosných grilech grilovali maso, zeleninu a cokoli jiného jim přišlo pod ruku :) Ke správným oslavám dnešního svátku totiž patří grilování. I když jsme se snažily s Luckou vypadat nenápadně, tak nás sportovní oblečení, bílá pleť nešikmé oči a hlavně 2 dílné plavky a la bikiny hnedka prozradily... Ale aspoň krátce jsme se smočit zvládly a mohly jsme vyrazit zpět do města :)

Na Xindianu mě Lucka vzala na noční trh, kde se byly ostatní povídat, když tu byly na horách (já ležela s bolavým kotníkem). Kromě výborného rizota s krevety jsem tu taky pořídila pár věcí do nového bytečku (poličku do skříně) a úplně náhodou potkala japonskou spolužačku Kiki :) Po jídle jsme ale už musely spěchat na kolej, abychom se stihly naučit na zítřejší písemky a napsat úkoly... To nám totiž nikdo neodpustí, ani když dnes byly prázdniny... :)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama