45. den (Čt) - Polosemestrálky

17. října 2010 v 6:00 | qlarinka |  Taiwan
Poslední den první čtvrtiny mého pobytu na Taiwanu se nesl ve znamení polesemestrálek, kterým já říkám čtvrtletky a místní mid-terms (dnes to máte jednoduché, babičky, čte se to mid-térms). Měla jsem z toho docela obavy, protože jednolekcové písemky nám dává učitelka týden co týden těžší, ale dneska na nás byla hodná a bylo to úplně v pohodě, jupííí :)


Ale výsledky teda zatím nemáme. Na ústní jsem byla hrozně nervózní a ještě o přestávce jsem chodila po chodbě s papírem v ruce a opakovala jsem si to, abych to nezapomněla... Až si ze mě ostatní (včetně učitelky) dělali srandičky, ale já jsem na to takhle zvyklá i před ústníma zkouškama v Olomouci, tak to prostě nešlo jinak... No, ale převyprávěla jsem to snad docela v pohodě :)

Po škole jsem si vyzvedla přihlášku na příští semestr tady (jako že od prosince do února), kterou musím úplně nesmyslně odevzdávat už teď, aspoň mi ale jako stipendistce prodloužili termín placení školného, abych si mohla dát stranou půlku říjnového a doplatit to z půlky listopadového. Ale stejně nechápu, co budu poslední měsíc dělat s tolika penězi, když je dostanu 9 dní před odletem... a teď si musím dovybírat z české karty, abych měla na zaplacení školného... No, asi lepší neřešit..

Na jídle jsme byli v se-čuanské restauraci a bylo to naprosto vynikající. Kung-pao, lilek, hovězí kousky s cibulkou... no jako doma v Číně :) Teda jako ne že by tu vařili špatně, ale na pevnině mi to místní jídlo chutnalo víc :)

Po jídle jsme se vydaly s Němkou domů, protože jsme zjistily, že bydlíme asi 10 minut chůze od sebe :) Ukázala mi, kde dělají dobré koktejly a já jí zase kde bydlím, přičemž jsme objevili prádelnu, která jí nadchla, protože u sebe v bytě nemá pračku :) Taky připravuje narozeninový dort pro spolužačku z Malajsie, která má příští týden narozeniny :) Mňam, budou dobroty :)

Odpoledne jsem pak zasvětila dočítání Šanghajského nádraží :) Jak byla celá knížka naprosto úžasná, tak teda závěr nic moc... Ale možná to jinak nešlo, pokud se nesmělo stát nic zásadního, co by mohlo být výrazným způsobem v rozporu se skutečnými dějinami Číny ve 20. letech minulého století a později. Každopádně ale knížku můžu doporučit.

Bohužel mě ale z ustavičného koukání do knížky nebo do počítače, vedra, které nejde z mého pokoje vyvětrat snad to tak bude i v zimě) a stále se měnícího počasí (prší-neprší) začala ukrutně bolet hlava. Vzhledem k tomu, že se mi u toho i zvedal žaludek, tak to asi bylo to, čemu se obecně říká migréna. Jak to proboha může někdo mít několik dní v kuse? Mně stačilo pár hodin a byla jsem úplně vyřízená...

Naštěstí pomohlo, když jsem si dala ledovou sprchu, ne teda, že by to přešlo, ale změna razantní, doporučuji :) Jako celý tenhle týden jsem večer vůbec neměla hlad. Ale jako každý den v tomto týdnu jsem se i tak rozhodla večer něco sníst, takže jsem se vydala pro rolku do 7/11, aby mi náhodou někdo nemohl vyčíst, že tu hladovím (to ani náhodou) :-D

Venkovní vzduch mi taky prospěl, takže mi pak už bylo mnohem líp a mohla jsem jít s bezbolavou hlavou spát :) Akorát jsem doufala, že mě přestanou otravovat komáři, kteří mi hrozně pokousali nohy v noci... Teda snad to byli komáři...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama