84. den (Út) - Ne, že by se mi chtělo

27. listopadu 2010 v 17:00 | qlarinka |  Taiwan
Úplně jsem se zapomněla pochlubit, že mě teď pořád někdo chválí, že mi to sluší :-) Buď to bude tím, že se mi ty sobotní nákupy opravdu povedly, nebo tím, že jsem byla v pátek u kadeřníka, o čemž jsem zapomněla poreferovat :-D


Po zkušenostech z Číny jsem se těšila, že tam strávím půl odpoledne, nebudu vědět, jak to dopadne a výsledek bude skvělý, dokonce doplnění masáží hlavy, ramen a rukou a čištěním uší. Tady to taková sranda jako na pevnině nebyla, ale i tak to stojí za zmínku.

Šla jsme tam společně s Anni, tak si nechala krátit vlasy z pod zadku do půli zad, ale dopadlo to moc dobře, protože předtím měla "jen" dlouhé vlasy, teď to má nějaký tvar a dlouhé je to pořád :-)

Já jsem si vybrala krásný účes, ale ségra mi ho zatrhla, že s péčí, kterou já vlasům věnuju (rozčešu a jdu) bych vypadala jak vrabčák... Obzvlášť když se mi tady v tom vlhku vlasy kroutí (ale je to super, protože mi to dělá objem, hehe). Nakonec jsem si teda řekla jen o zkrácení poničených konečků a hlavně ne srovnání do jedné délky, protože to vypadám jak egyptská Nefertite nebo tak něco a rozhodně mi to nesluší :-D Jo, a ofinu jsem chtěla...

Slečna si mě odvedla vedle, položila mě, na čelo mi nalepila papírek, co byl i přes oči (aby mi voda necákala do obličeje) a začalo mytí. U toho mi krásně namasírovala hlavu a mohla ještě tak 2 hodiny pokračovat, vůbec bych se nezlobila :-D Pak ale bylo po masáži... a uši mi taky nikdo nečistil, takže v tomhle směru doporučuju Čínu :)

Stříhání bylo v pohodě, sranda byla, že místo toho, aby se koukala na mě, jak to vypadá, tak si to kontrolovala v zrcadle :-D Konečky mi vzala fakt jen jako konečky - tak 1-2cm, takže to pak skoro ani nebylo poznat, ale kdybyste viděli to prostříhávání. Vždycky vzala pramen a nůžkama jela tak asi od uší ke konečkům a šlo to samo (jako když stříháte balicí papír a nůžky jedou samy), takže vnější vlasy šly tak o 10 čísel a vnitří vůbec (jela to zešikma), ale dopadlo to dobře a poskakuje mi to ve vlnkách ještě víc než předtím :-) Musím pochválit paní Suchou (hradeckou kadeřnici), že to tak pěkně ostříhala, že taiwanská kadeřnice to jen aktualizovala :)

Další příjemné překvapení přišlo při placení 268NTD (asi 150Kč) rozhodně potěší :) Před odjezdem půjdu asi ještě jednou, abych se doma líbila :)

Ale teď už k úterku :) Ve škole jsme opakovali na písemku. Dobrým zdejším zvykem je, že učitelka když rozdá papíry s tím, že "něco takového bude v testu", tak to znamená, že to bude to samý, akorát tam nebude všechno :-D Takže jsem si pečlivě zapisovala, abych pak mohla perlit u písemky :)

S Eliškou jsem odpoledne trénovala na zkoušku ze čtení a rozhovoru zpaměti, tak snad to bude znát :) Pak se mi ještě snažila vysvětlit, kdy se používá čínská partikule (takový prapodivný větný člen) "le", ale dospěly jsme k tomu, že kromě jasných pravidel je i spousta výjimek nebo aspoň případů, ke kterým jsme pravidla nenašly :-D Je to beznadějné ;)

Odpoledne se mi pro změnu nechtělo učit, ale 2 předem si naplánované lekce jsem nakonec zopakovala (a občas se pěkně divila, co že jsme to brali) a pak se vydala na tancování, kde už jsme za první korunou, tak to snad brzy dojedem, abych mohla 21.12. taky vystupovat na závěrečném předtančení :) Snad mi do té doby dojdou boty :-D
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama