Fair play stále v čele tabulky

17. října 2011 v 0:55 | qlarinka |  Příběhy ze života

V uplynulých 2 týdnech se konaly další kola II. ligy žen a naše béčko na nich samozřejmě nemohlo chybět. 2.10. jsme se vypravily do Litovle na zápasy s Prostějovem a Jeseníkem, 9.10. jsme si už podruhé v této sezóně zahrály s Mohelnicí a Hranicemi. Všechny čtyři zápasy jsme vyhrály a s celkovým počtem 18 bodů se držíme na čele tabulky.

FBS Olomouc B "Fair Play" vs. SK K2 Sportcentrum Prostějov 5:0
Na turnaj do Litovle jsme jely posíleny o Morče a Saula, dvě hráčky "A" týmu, a do branky se poprvé v této sezóně postavila Kája. Zkušenosti, které tyto hráčky přinesly, byly na hřišti znát, a už v čase 1:31 otevřela skóre Morče po nahrávce Paty. Stejná dvojice bodovala přesně o pět minut později a to dokonce v oslabení, kdy byla vyloučena Maruška. V první třetině dostala příležitost skóre ještě zvýšit také Barča, ale trestný nájezd jí bohužel nevyšel. Na řadu tak přišla přesilovka, ve které dala svůj první gól v olomouckém dresu Lucka, když přesně dorazila nahrávku Klárky. Druhá třetina se nesla v poklidnějším tempu a nepadl v ní žádný gól. V závěrečné třetině ještě dvakrát zabodovala dvojice Morče a Paty a zvýšila tím skóre na konečných 5:0. V průběhu zápasu jsme také musely vzdorovat agresivním útokům některých protihráček, nejhůře to odnesla Kája, když ji prostějovská Šárka Zapletalová přetáhla bezdůvodně přes prsty hokejkou, až jí začala téct krev.

Branky: Morče (3+1), Paty (1+3), Lucka (1+0), Klárka (0+1)

FBS Olomouc B "Fair Play" vs. FBK Jeseník 3:1
Ve druhém zápase jsme se střetly s Jeseníkem. Přesto, že se jedná o nováčka v soutěži, rozhodně to není slabý soupeř, a tak jsme do hry vstupovaly opatrně. Jeseník byl hodně běhavý a my musely taktizovat, abychom zbytečně nevyplýtvaly síly už v první třetině. Jesenickou golmanku se nám nepodařilo překonat ani při přesilovce a po první dvanáctiminutovce tak zůstával stav stále 0:0. Ve druhé třetině už tomu ale bylo jinak a Lucka si připsala hattrick, když zužitkovala dvě nahrávky od Paty a jednu od Morčete. Přesto, že se nám v poslední třetině nepodařilo vstřelit další gól a Jeseník snížil na 3:1, odvážely jsme si zpátky do Olomouce zasloužené vítězné body.

Branky: Lucka (3+0), Paty (0+2), Morče (0+1)

Sestava: Kája - Evka (C), Klárka, Saul, Barča, Maruška, Paty, Lucka, Nikol, Morče

V neděli 9.10. jsme vyrazily do Prostějova, kde jsme se měly už podruhé v sezóně utkat s Mohelnicí a Hranicemi. Kapitánskou pásku poprvé v životě nasadila Maruška a mohla si tak vyzkoušet všechny související povinnosti. Obě utkání, která jsme v neděli sehrály, měla mnoho společného, první třetiny byly plné zbytečných chyb a zmatků, když jsme se trochu vzpamatovaly a začaly si vytvářet šance, bály jsme se střílet nebo mířily mimo branku. Přesto, že jsme pak své chyby napravily a oba zápasy dotáhly do vítězného konce, musíme zapracovat na tom, abychom v dalších ligových kolech nastupovaly jistě už od začátku. Nedělní zápasy byly výjimečné v tom, že všechny hráčky dostaly příležitost vyzkoušet si hru v obraně.

FBS Olomouc B "Fair Play" vs. FBC Mohelnice 6:1
Přesto, že druhý zápas s Mohelnicí skončil stejným skóre jako ten první, tedy 6:1 pro nás, byl to právě soupeř, kdo otevíral skóre a to už v čase 1:11. Mohelnice tento stav dokázala udržet téměř celou první třetinu, vyrovnávací gól vstřelila Lucka 14 vteřin před jejím koncem po nahrávce Evky. Ve druhé třetině jsme si srovnaly střídání a celou hru uklidnily a díky tomu se nám podařilo vstřelit další 4 góly. Vteřinu před koncem druhé třetiny byla vyloučena Barča a tak jsme do poslední třetiny vstupovaly ve čtyřech, podařilo se nám zahrát krásné oslabení, kdy se míček ani jednou nedostal na naši polovinu. Na konečných 6:1 zvýšila z trestné lavice odpočinutá Barča a do konce zápasu se už skóre nezměnilo.

Branky: Barča (2+2), Klárka (1+2), Maruška (2+0), Lucka (1+0), Evka (0+1), Paty (0+1)

FBS Olomouc B "Fair Play" vs. FBŠ Teiwaz Hranice 7:0
Na začátku čtvrté minuty první třetiny nám Hranice nabídly možnost zahrát si přesilovku a Barča ji po necelé minutě po nahrávce Marušky zužitkovala. Jinak však byla úvodní část zápasu herně velmi slabá a do další gólové situace jsme se nedostaly. 34 vteřin po začátku druhé třetiny se trefila Lucka po nahrávce Barči, do konce třetiny si připsala dva góly také Paty a ve třetí třetině pak zakončila svůj hattrick. Další góly padly z hokejek Evky a Barči.

Branky: Barča (2+2), Paty (3+0), Lucka (1+2), Evka (1+0), Maruška (0+1)

Sestava: Kája - Evka, Klárka, Paty, Barča, Lucka, Maruška (C), Nikol

Šest vítězství v řadě a zisk 18 bodů nás tak řadí do čela druholigové tabulky, i přesto však víme, že máme rozhodně co zlepšovat a musíme hodně makat, abychom si svou pozici udržely. Srdečně zveme fanoušky, aby nás přišli podpořit na další turnaj, který se uskuteční 30.10. v domácím prostředí haly SOU Rooseveltova. Ve 12:45 nastoupíme proti Prostějovu a v 16:30 se poprvé v této sezóně utkáme s naším "céček", už teď vám můžeme slíbit napínavou podívanou.