V dresech FBS se představily nové posily ženského "B" týmu

26. ledna 2012 v 21:08 | qlarinka |  Příběhy ze života
napsáno pro FBS Olomouc

Jaký každý rok i letos tým žen B rozšířil svůj kádr o nové hráčky a hned čtyři z nich už na sebe oblékly červenobílé dresy a se ctí se postavily na hřiště v zápasech proti "céčku", Hranicím a Mohelnici.

FBS Olomouc B "Fair Play" vs. FBS Olomouc C 1:8

V předvánočním zápase jsme sehrály druhé domácí utkání, když jsme se na Rooseveltce střetly s naším céčkem. Měly jsme sice hrát také s Jeseníkem, ale kvůli technickým potížím nemohl soupeř dorazit včas, a utkání tak sehrajeme až v novém roce. Poprvé se v našich barvách představily gólmanka Marcelka a hráčky Peťa, Ouška a Zuzka. Všechny čtyři nováčky je potřeba pochválit, protože se praly o každý míček a rozhodně se na hřišti mezi zkušenějšími florbalistkami neztratily. Základní kádr doplnily také Saul a Jíťa z áčka. Na lavičku se v roli trenérky postavila Soňa, která spolu s kapitánkou Paty vzorně povzbuzovala celý tým, ale střeleckou smůlu to bohužel neprolomilo. Nakonec jsme dostaly 8 gólů, z nichž minimálně 3 byly zbytečné po osobních chybách, naši čest zachránila Terka, která se v poslední třetina po nahrávce Nikol trefila do soupeřovy branky. Do příště ale máme rozhodně co zlepšovat.

Branky: Terka 1+0, Nikča 0+1
Sestava: Marcelka - Zuzka, Evka, Paty ©, Barča, Nikča, Maruška, Lucka, Ouška, Peťa, Terka, Jíťa, Saul

Na první zápasy v novém roce jsme jely až do Mikulovic za Jes
eníkem a bohužel ve velmi hubené sestavě. Gólmanka musela zůstat doma s podezřením na zápal plic, Maruška dorazila nemocná a zdravtoní problémy trápily i další hráčky v týmu. Díky absenci Marcelky si brankářskou výstroj poprvé mohly vyzkoušet i holky, které si jinak více rozumějí s hokejkou - v prvním zápase se do branky postavila Klárka a ve druhém Ouška. Kapitánskou pásku tentokrát navlékla Barča.

FBS Olomouc B "Fair Play" vs. FBŠ Teiwaz Hranice 6:4

V prvním utkání se nám dlouho nedařilo převzít kontrolu nad hrou a po 1. třetině svítil na tabuli hubený stav 2:1 (první gól dala Barča, druhý pak Evka v přesilovce přesnou střelou z půlky hřiště). Poté jsme ale naštěstí nahodily vyšší rychlostní stupeň a začaly také víc střílet. Ve druhé třetině se trefily Barča (premiérově asistovala Ouška) a Maruška (premiérově asistovala Peťa). Bohužel jsme měly jen jednu hráčku na střídání a tak nám v poslední třetině začaly docházet síly. S rozestupem 40 vteřin byly navíc vyloučeny Zuzka a Maruška, a Klárce tak v brance nastaly perné chvilky, z oslabení nakonec padl jeden gól a do konce třetiny se soupeřky trefily ještě dvakrát. Naše hráčky ale naštěstí nezahálely a podařilo se jim rozvlnit síť soupeřovy branky dalšími dvěma góly, poprvé když Zuzka přitvrdila na střelu a soupeřova obrana pak míček srazila do vlastní branky, v závěru třetiny pak Barča dokončila hattrick a zápas tak skončil 6:4 v náš prospěch.

Branky: Barča 3+0, Maruška 1+0, Evka 1+0, Ouška 0+1, Peťa 0+1

FBS Olomouc B "Fair Play" vs. FBC Mohelnice 3:2
Do druhého zápasu jsme vstupovaly s většími obavami, neboť Mohelnice udělala od začátku sezóny velký pokrok a dokáže své soupeře pěkně potrápit. Překvapivě se nám ale hrálo lépe než v prvním zápase a hra měla náboj po celou hrací dobu. Nebály jsme se střílet, ale naše gólová produktivita je bohužel tragická, takže úspěch naše střely zaznamenaly jen třikrát. V první třetině se trefila Maruška, ve druhé dala první ligový gól Peťa (asistovala Barča) a v poslední třetině zakončila opět Maruška (asistovala Barča). Marušce se sice nepodařilo vstřelit třetí gól, ale hattrick v neděli přeci jen zaznamenala a to v počtu vyloučení. Díky 6 trestným minutám si vysloužila novou přezdívku "Trestanec".

Branky: Maruška 2+0, Peťa 1+0, Barča 0+2
Sestava: Klárka/Ouška - Evka, Zuzka, Barča ©, Maruška, Peťa, Ouška/Klárka

Díky úsilí všech hráček se nám podařilo i v malém počtu dovést z Mikulovic 6 bodů a stále se držíme v tabulce na třetím místě se stejným počtem bodů jako má Jeseník, jen s menším počtem vstřelených branek. Našich 7 statečných předvedlo to nejlepší, co bylo v jejich silách. Nové hráčky si zaslouží pochvalu nejen za první ligové body, ale také za obrovské nasazení a velké zlepšení od začátku tréninkové sezóny. Za bezpečný odvoz tam i zpět a za poctivé fandění děkujeme Jiříkovi a Kubíkovi. Příští zápasy nás čekají 29.1. v Mohelnici, kde se utkáme s Prostějovem a Jeseníkem, neváhejte a přijeďte nás podpořit.