03_Ubytování - Alojamento

25. září 2012 v 21:52 | qlarinka |  Erasmus v Portugalsku
Jak už sám název vypovídá, už ho mám, tedy bydlení. Ale byl to tedy běh na dlouhou trať...


Po všech tahanicích s couchsurfingem (čti kaučsrrrfing, prostě jdete přespat k někomu na gauč), hledání někoho do společného bytu, čekání na spolubydlící, která si to nakonec rozmyslela a 11-ti (ano, počítala jsem to několikrát) nocích na zemi, jsem ho konečně našla.

Byt 5+1 a taky komora na krámy a dvě koupelny. V jednom pokoji obývák s televizí, gaučem (super pohodlný), skříňkou, stolem a 4 židlemi, kuchyň normální, nechybí tam lednička a vzadu u okna je pračka, takže se tam dá věšet i prádlo. Bohužel tam teda není skoro žádné nádobí, takže si budu muset něco pořídit, ale hlavně, že už bude bydlení :)

Pokoje "na spaní" jsou čtyři, v každém je postel (stejná jako v Číně, neboli šířka asi 110cm, takže se zas můžu roztahovat), noční stolek, skříň, stůl s šuplaty, nástavec na stůl (který jsem shodila na zem a mám tím pádem další poličky), VELKÉ okno s venkovními žaluziemi (proti sluníčku, kdyby totiž dovnitř nasvítilo, tak se tu nebude dát vydržet) a závěsy (proti sousedům... my, co je doma už asi 150 let nemáme si pomalu zvykáme).

Já jsem si navíc u paní domácí taktně vzpomněla, že nutně potřebuju lampičku, tak mi jí donesla :) Na nádobí mi ale řekla, že si ho fakt musím pořídit... no aspoň něco :-D

V jednom pokoji tedy bydlím já, mám tu spoustu místa a nahlášené návštěvy se sem tedy pravděpodobně bez větších potíží vejdou, pokud si tedy přivezou spacák a karimatku, do postele jen tak někoho nevezmu :-D

V malém pokoji do "L" (vypadá fakt dost dobře) bydlí Polka Ula (tj. Uršula), je jí 23, studuje španělštinu a portugalštinu, je vegetariánka a je moc fajn :) A mám s ní napůl koupelnu :) A taky si napůl koupíme všechno nádobí a věci na úklid a na praní, takže ušetříme :) A na rozdíl ode mě je tu na celý rok (a ano, dostala jsem taky stípko na rok, ale prostě tu školu musím taky někdy dodělat). A na Vánoce pojede domů a letenku do Krakowa koupila jen za 26E, z čehož z Paříže do Krakowa to bylo jen 2E. Je šikovná :)

V dalším pokoji, který je taky veliký a je tam i křeslo, bydlí Portugalka Joana (čti Žoana, tedy jako naše Jana). Je jí 17 a už je v prváku na vysoké, studuje dějiny umění, umí dobře anglicky, nabídla mi něco jako krupicovou kaši, co jí připravila maminka a můžu si půjčovat její příbory a nádobí :) Bydlí asi 30 minut po dálnici od Porta, ale vzhledem k tomu, že nemá řidičák, tak jí rodiče pořídily pronájem. Když ji v neděli přivezli, posadili ji v obýváků na gauč a šli jí uklidit pokoj :-D Já se mohla potrhat smíchy a posílala jsem je i do svého pokoje, ale Joana je jedináček, tak je ta vysoká škola první velký krok, který její rodina prožívá, tak s nimi ještě asi bude veselo. Její tatínek nám taky hned rozbil světlo v předsíni, tak se těším, až zas přijedou :) Jinak Joana bude jezdit každý víkend domů, takže to nás tu bude méně.

V posledním pokoji a nejvíc dozdobeném, bydlí další Portugalka - Marelene. Jestli jsem to správně pochopila, tak už tu bydlí 6 let a tak z nás musí mít asi stejný pocit, jako má teďka Krtka v Olomouci, když je na pokoji se samýma "prťatama", protože mi všechny ostatní ze 103 jsme ji opustily :( Marlene studuje chemii nebo biologii nebo nějakou takovou šílenost, má tu spoustu nádobí (které si můžu zatím taky půjčovat, ale vždycky ho musím hned zas umít a uklidit na místo) a anglicky umí asi ještě hůř než já portugalsky, takže se zatím nemáme moc rády, protože si nemůžeme povídat :-D

Naše ulice se jmenuje Rua Argentina, tedy Argentinská ulice, ale já si dělám legraci, že bydlím v Argentině :) Kdo bude chtít adresu, tak ať neváhá a řekne si o ni, dopisy apod. mi asi předají... doufám :-D Bydlíme mezi dvěma velkými silnicemi a jednou ještě větší dálnicí, takže tu není moc ticho. A když je ještě větší kravál, tak to znamená, že zrovna letí letadlo. Prvních pár nocí jsem musela na noc zavírat okno, protože Portugalci asi nikdy nespí, protože auta jsou slyšet pořád... včera ale navíc pršelo, tak jsem to nechala být a spala jsem celou noc i tak... on si člověk naštěstí rychle zvykne, když jsou to monotónní zvuky (ale tikot hodin nadále nesnesu).

Tak na mě myslete, ať se mi tu líbí a ať jsou na mě hodné... a ať mě v noci moc netlačí péra od matrace do žeber :-D
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama