04_Nákupy - Compras

26. září 2012 v 14:18 | qlarinka |  Erasmus v Portugalsku
V bytě nám spousta věcí chybí, např. povlečení a nádobí, což jsou dvě dost zásadní věci, pokud chcete rozumě spát a vařit si (je to levnější).


Pokud jde o první problém, tedy spaní, vyřešila jsem ho fikaně už doma a přivezla jsem si prostěradlo a povlak na peřinu, které mi věnovala babička. Schválně jsem chtěla něco, co tu bude moct pak zůstat, aby mi zbylo místo v kufru :) A dostala jsem oboje fialové, aby mi to ladilo, takže to tu má i šmrnc (v bílé spím nerada). Taky jsem si s sebou přivezla spacák, pro tento cestovatelský účel jsem zakoupila nový cyklistický s váhou pouze 800g, takže se můžu vrstvit i v noci. Moje postel totiž neoplývá žádnou peřinou, tudíž dokud to nebude třeba, vystačím si s povlečením a spacákem, pokud to začne být třeba, tak se s Ulou vydáme na nákupy. (a to si ze mě ségra doma dělala legraci, že proč to s sebou tahám).

Druhý problém řeším zatím tak, že si půjčuju věci od Portugalek, ale vzhledem k tomu, že plánuju vařit docela dost, nemůžu to dělat věčně. Proto jsme si s Ulou podělily úkoly, ona nakoupila věci na úklid koupelny (umí dost dobře portugalsky, a to se učí jen 2 roky, takže se i dočte, k čemu který saponát slouží) a já sháním nádobí. První úlovky už mám, třeba pánvičky (sada 3 pánviček za necelá 4E) ze supermarketu Pingo Doce a dalších spoustu věcí (vařečky, pánvičku, nože...) od Číňanů :) Ráda chodím nakupovat k Číňanům, protože si tam vždycky hezky popovídám a oni na mě zůstanou zírat jak puci :-D Hrnec ale ještě nemáme, protože vždycky vidíme jen samé drahé... tak musím chodit k Číňanům často, aby mi nějaký darovali :)

Jinak u nás před barákem je vidět cedule Lidl, ale jde se tam strašně dlouho, protože musíte přejít všechny ty silnice, co kolem nás jsou, a to není jen tak. Žádných 10 přechodů, 3 mosty a 2 podchody jako u nás, třeba po půl kilometru je vůbec možné se k dálnici dostat (a sebevražedně ji přeběhnout), jinak si musíte hrozně zajít. Ale včera jsem si zašla a koupila si svůj oblíbený ananasový džus a nestačila se divit, jak tu mají levný kuskus a že je tam vůbec ke koupi (v ČR v Lidlu kuskus nekoupíte).

Jinak ale chodíme do toho Pingo Doce, který je asi 10 minut pěšky od našeho bytu. Velikostí bych ho přirovnala asi k Albertu nebo Bille, žádný velký hypermarket jsem zatím nenavštívila a ani nevím, kde bych ho měla hledat, ale dřív nebo později se určitě do nějakého podívám :)

Kromě již zmiňovaných Číňanů tu mají taky obchod "vše za euro", tam taky chodím moc ráda, i když si většinou nic nevyberu, protože to jsou samé šunty :-D Ještě jsem nepřišla na to, kde sehnat nějaké obrázky nebo tak (nejlíp zadarmo), co bych si mohla pověsit na stěnu, mám to tu zatím hrozně smutné... a to už jsem si pořídila přísavkový háček s beruškou, svíčky a vonné tyčinky a mám tu 3 plyšáky... ale stejně...

Oblečení jsem zatím nekupovala, jídlo většinou v těch supermarketech, ale je tu i spousta pekáren a obchůdků s ovocem. Přemýšlíme, že si koupíme průvodce po Portugalsku, abychom věděli, kam určitě vyrazit... a ve výlohách mají náááádherné boty, tak se těším / bojím (abych se nezruinovala), až se to trochu uklidní a rozjede ve škole, že je konečně začnu chodit i zkoušet a ne jen očumovat :-D
 


Komentáře

1 BaruŠ BaruŠ | 3. října 2012 v 20:40 | Reagovat

Tak to zní dobře a v mnohém jsme na tom podobně:-) Do kdy tam vlastně jsi, ať vím, jestli stíhám návštěvu?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama