06 Předměty - os Cursos

5. října 2012 v 13:22 | qlarinka |  Erasmus v Portugalsku
Už jsem tu nějaký ten pátek (konkrétně právě čtvrtý), tak je na čase se pochlubit, jak to dopadlo s výběrem předmětů ve škole. Byl to běh na dlouhou trať, to, co se mi líbilo bylo v pitomé časy atp., ale nakonec jsem si vybrala 3 předměty (ještě, že jich nepotřebuju víc) a snad je nějak zvládnu.


Mezikulturní vztahy
Stěžejní předmět, kvůli kterému jsem nakonec jela do Porta, protože mě tahle oblast zajímá a píšu na to i diplomku. Chodí nás tam asi 20 a je to v pátek od 19:30 do 21:30, čas je teda šílený, ale tím, že mě téma zajímá, i překvapivě hodně rozumím na hodinách, tak to snad nějak zvládnu. Jediná nevýhoda je, že kurz končí až 26. ledna, ale asi bych si předmět nechala, i kdybych se to dozvěděla dopředu. Kromě mě a spousty Portugalců je tam taky Ruska a Mozambijec (Mozambik byl portugalskou kolonií), ale ti tu normálně studují v portugalštině, takže Erasmák jsem jediný.

Pokud jde o ukončení předmětu, musím tam chodit a mám napsat 15-ti stránkovou práci. Téma už mám vymyšlené, tak to snad bude v pohodě. Jo, a můžu to psát anglicky.

Syntax I
Bylo mi doporučeno, abych si dala nějaký jazykový předmět, když už jsem tu skrze portugalskou sekci, a vzhledem k tomu, že jazykový kurz je drahý, hledala jsem mezi jinými předměty. Líbila se mi i gramatika, ale asi bych se tam zbláznila náročností, tak jsem zvolila syntax, na kterém zatím hledáme podměty a přísudky v jednoduchých větách (atp.). Vzhledem k tomu, že jsem měla u státnic syntax čínštiny, tak se tohodle opravdu nebojím, zatím pohoda.

Hodiny jsou 2x týdně 120 minut, což vymyslel asi pitomec, protože po 90 minutách už člověk vážně neví, která bije. Během semestru budeme psát 2 písemky a když je zvládneme, tak už nebude v lednu žádný test. A chodím tam s Danem a s Barčou, takže se vzájemně podržíme.

Sociologie turismu
Tak tenhle výběr se mi opravdu "povedl". Pro studenty turismu (cestovního ruchu) je to volitelný předmět, tak jsem si říkala, že bude jednoduchý, ale spíš jsem se spletla. Chodí tam asi jen 6 Portugalců a já, která vůbec nerozumím. Učitelka mluví rychle a nemá moc propracované prezentace, takže se nemám ani o co opřít. Poslala nám taky nějakou povinnou četbu - všechnu ve španělštině (ne, není to překlep), takže to asi bude docela veselé.

Hodiny jsou vždycky v pátek a to dvě dvouhodinovky za sebou, zatím jsme to měli jen jednou a první půlku jsme jen řešili, co všechno musíme udělat za práce, abychom předmět ukončili. Učitelka mi na konci řekla to nejdůležitější v angličtině a že nemusím chodit na všechny hodiny, pokud mi to nic moc neříká, nicméně tak jako tak musím napsat ty 4 práce (glosář slov, která jsme se během semestru naučili, fotoreportáž (moc nechápu, co se po mě chce, ale má se to týkat Porta) a nějaké 2 další práce, z čehož jedna má být dlouhá, na ty se musím ještě doptat, protože jsem to moc nepochopila. Všechno mám odevzdat do Vánoc, takže se musím snažit.

Diplomka
Předmět, který nemám zapsaný, ale který musím udělat tak jako tak, je napsání diplomky. Nevím, jak se mi bude odtud dařit shánět materiály o rozdílech mezi Čechy a Taiwanci, ale mám dobrou vedoucí práce, která mě rozhodně nenechá odevzdat nějaký šmejd, takže se to snad nějak všechno podaří. Zatím mám úvod, který se moc nelíbí, ale nějak se začít musí :)
 


Komentáře

1 AjA AjA | Web | 5. října 2012 v 21:39 | Reagovat

uvod se pise az jako uplne posledni :)))))

rozvrh mi pripomina oept Italii, kdy Etruskologie probihala v sobotu od 12 DO 16....

2 Terka V. Terka V. | Web | 9. října 2012 v 18:40 | Reagovat

Klárko, nestačím zírat co všechno si nepamatuješ! Perty na Tobě nechal trvalé následky :-D. A na obhajobu samozřejmě klidně můžeš je veřejně přístupná, a i bez otázky ;-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama