7.5.2014 - Důkaz (MDP)

12. května 2014 v 21:54 | qlarinka |  Praha
V úterý jsem opět vyrazila na divadla, tentokrát na představení Důkaz. V režii Ondřeje Zajíce jsme v Rokoku shlédli představení veskrze matematické.


Hra Důkaz vypráví příběh lásky - lásky k vědě, k příteli, k otci, k dceři a k sestře. Vypráví o jejích pro i proti, o zoufalství a bláznovstv. Na pozadí toho všeho se seznamujeme s geniálním matematikem, který však zešílel (Oldřich Vízner). Jeho dcerami, z nichž jedna vydělává, aby celá rodina měla co jíst a kde bydlet (Stanislava Jachnická), a druhá obětovala svůj talent a budoucnost péči o nemocného otce (Veronika Kubařová). Do příběhu zasahuje i mladý doktorant (Martin Pisařík), který se po smrti matematika probírá jeho deníky a hledá další skvělý objev na poli vědy. Geniální dílo skutečně najde, ale napsal ho skutečně otec nebo to byla jeho dcera, která sama neví, co všechno po otci vlastně zdědila?

Netradiční divadelní příběh, dle mého názoru spíše pro vysokoškolsky vzdělané publikum (někdy to byl vážně mazec), o kterém musíte přemýšlet nejen v základní rodině děje. Všechno se prostě vědou měřit nedá... Umělecký dojem představení dost kazilo nevídané množství přeřeků a přebreptnutí snad od všech účinkujících. Škoda. Na můj vkus zůstal i konec trochu moc otevřený, ale možná právě to byla paralela k matematické přesnosti, která byla všem postavám tak blízká. Představení bych doporučila, pokud chodíte do divadla často a hledáte změnu, pokud jste spíš svátečním hostem, vyberte si raději něco tradičnějšího.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama